Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Ubezpieczenia Komunikacyjne w UK Tanieją Mówi AA

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Według sondażu przeprowadzonego przez organizację AA, składki ubezpieczeń komunikacyjnych spadły w trzecim kwartale tego roku. Po kilkuletnim wzroście ubezpieczeń, w pierwszej połowie tego roku odnotowano znaczny spadek. Simon Douglas z AA Insurance powiedział: „Konkurencja na rynku ubezpieczeń jest duża, co zmusza wiele firm do redukcji składek, mimo iż koszty minimalnie maleją”.

Nowe Zasady

Branża ubezpieczeniowa przygotowuje się do przyjęcia dwóch dużych zmian w ciągu najbliższych miesięcy. Od 21 grudnia 2012.ubezpieczyciele nie będą mogli już dłużej oferować tańszych składek dla kierowców pań, w następstwie orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Ubezpieczyciele ostrzegają, że dla pań, szczególnie młodych, koszt ubezpieczenia może wzrosnąć nawet o 25% do wyrównania z panami. Niektórzy z branży ubezpieczeniowej mówią, że składki ubezpieczeń dla pań mogą wzrosnąć nawet o 50%, a niektóre firmy mogą zaprzestać oferowania ubezpieczeń komunikacyjnych dla wszystkich młodych kierowców w ogóle.

Druga zmiana, która ma wejść od kwietnia 2013 r.ma zakazać ubezpieczycielom praktyk stosowanych od lat, która miała wpływ na wzrost składek. Branża ubezpieczeniowa jest znana z pobierania opłat za referowanie spraw osób które miały wypadki drogowe do firm zarządzających (kancelarii prawnych, CMC), nowa zmiana ma wprowadzić zakaz stosowania tych praktyk. Również każdy kto będzie chciał zgłosić swoje roszczenie do firmy prawnej zajmującej się roszczeniami na zasadach „no win no fee” – będzie musiał zapłacić za usługę z własnych środków jeśli sprawa zostanie wygrana, a nie jak do tej pory obciążając stronę przegraną. Spowoduje to, że realizacja roszczeń może być droższa.

Tymczasem rząd zamierza przeprowadzić konsultacje na temat liczby i kosztów związanych z wnioskami kierowanymi do sądu tzw. roszczeniami za urazy szyjne. Ubezpieczyciele zidentyfikowali je jako jedną z głównych przyczyn wzrostu kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego, argumentując, że w wielu przypadkach roszczenia te są fałszywe lub zbyt trudne do zakwestionowania w ramach obecnych przepisów.

źródło BBC News

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *