...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Tax Road w UK nowe zasady płacenia podatku

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Nowe zasady Tax Road w UK wchodzące w życie od 1 Października, zwalniają kierowców od obowiązku umieszczania papierowego krążka na pojeździe. Jeśli posiadasz krążek z okresem ważności po tej dacie będziesz mógł go usunąć z pojazdu i zniszczyć. Nowe zasady dotyczą również mieszkańców z adresem w Irlandii Północnej jednak ci będą wciąż zobligowani pozostawić krążek MOT.

Tax Road nowe zasady, co to dla nas oznacza

Aby nasze auto pozostało na drodze legalnie będziemy zobligowani wykupić Tax Road, DVLA wciąż będzie wysyłało V11 lub V85/1 przypominając o dacie wygaśnięcia Tax-u.

Kupując auto

Od 1 Października 2014, kiedy kupimy nowe auto Tax Road nie będzie przetransferowany z tym pojazdem. Będziemy zobligowani kupić Tax Road zanim użyjemy pojazdu. Będziemy mogli zakupić tax road korzystając z odcinka New Keeper Supplement (V5C/2) część certyfikatu (V5C) online, lub korzystając z automatycznego serwisu telefonicznego 24/7 pod numerem 0300 123 4321. Alternatywnie będziemy mogli zrobić to w placówce poczty.

Sprzedając Auto

Od 1 Października tax road nie będzie już dłużej transferowany z autem do nowego właściciela. Jeśli wiec sprzedamy auto i poinformujemy o tym DVLA otrzymamy automatyczny zwrot pozostałego tax-u. Zwrot będzie wysłany do właściciela zarejestrowanego w DVLA miej, zatem pewność, że Twoje detale są aktualne.

Zwrot pozostałego tax-u

Nie będziemy już dłużej zobligowani do wysłania odrębnej aplikacji o zwrot pozostałego tax-u. DVLA zrobi to automatycznie, kiedy otrzyma informację od osoby na którą pojazd był zarejestrowany kiedy:

  • Pojazd został sprzedany
  • Pojazd został zezłomowany
  • Pojazd został eksportowany
  • Został wykonany SORN
  • Została zmieniona klasa tax-u

Płacąc Tax Road za pośrednictwem Direct Debit

Od 1 Października 2014 nowa forma płacenia tax-u będzie dostępna w formie direct debit (5 Października za pośrednictwem poczty). Forma ta będzie dostępna dla osób, które będą potrzebowały tax od 1 Listopada 2014:

  • Rocznie
  • 6 miesięcy
  • Miesięcznie

Tax będzie automatycznie odnawiany, a płatność będzie kontynuowana do czasu aż anulujemy DD informując o tym DVLA lub robiąc to w naszym banku. Direct Debit będzie anulowany automatycznie kiedy przestaniemy być właścicielami pojazdu, wyślemy SORN, pojazd zostanie zezłomowany lub eksportowany lub też zostanie zmieniona klasa tax-u dla pojazdu.

Sprawdź status tax road kliknij tutaj

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.