Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Tanie ubezpieczenie samochodu w UK

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Tanie ubezpieczenie samochodu w UK nie jest niczym niemożliwym jeżeli pomieszkujesz już trochę w UK. Sytuacja zmienia sie diametralnie kiedy kupujesz w UK auto po raz pierwszy a MID o Tobie nic nie wie. Czy nie staje się to w tym momencie nieco frustrujące jak wtedy kiedy myślisz szkoda, że tak późno przyjechałem albo mogłem zacząć jeździć wcześniej. Nie martw się sprawdź poniżej 12 wskazówek, które mogą pomóc znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu w UK,

Tanie ubezpieczenie samochodu w UK. 12 wskazówek dla tańszego ubezpieczenia samochodu.

Według danych RAC jeden na trzech konsumentów przepłaca za ubezpieczenie samochodu w UK. Głównym powodem dla którego większość kierowców popełnia przestępstwa przeciwko swoim finansom osobistym jest to, że nie rozglądają się dobrze za najlepszą ofertą składki ubezpieczenia, po prostu trzymając się swojego ubezpieczyciela odnawiając polisę z roku na rok, która prawdopodobnie jest wyższa. Nie tędy droga sprawdź czy aby napewno za rogiem nie ma lepszej oferty.

tanie ubezpieczenie samochodu w uk

 

Młodzi kierowcy od niedawna mają też szansę otrzymać ubezpieczenie dla swojego samochodu decydując się na umieszczenie „szpiega” w swoim aucie jakim jest Blackbox, służący do monitorowania jazdy, nagradzający tych, którzy jeżdżą ostrożnie. Jeśli jesteś młodym kierowcą i zdecydujesz się umieścić blackboxa w swoim aucie, możesz zredukować składkę ubezpieczenia nawet do 44% w pierwszym roku ubezpieczenia. Nieważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną, starszy czy młodszy prześledzenie tych 12 wskazówek może wskazać drogę to tańszego ubezpieczenia samochodu w UK.

Rozglądaj się za najlepszym ubezpieczeniem samochodu

Możesz zaoszczędzić kilka setek funtów i tym samym uzyskać tanie ubezpieczenie samochodu w UK, jeśli przy odnowie ubezpieczenia samochodu rozejrzysz się za nową ofertą. Bądź jednak ostrożny, przy zakupie nowego ubezpieczenia ważne jest aby upewnić się, że porównujesz te same oferty z tą, którą miałeś do tej pory. Niektóre oferty mogą wydawać się tańsze dlatego, że nie mają tego samego poziomu ubezpieczenia. Korzystanie z porównywarek online może wykonać część ciężkiej pracy za Ciebie. Wpisz swoje dane i sprawdź ceny, które się pojawią. Możesz zredukować nadmiar pokonywanych mil przez co zapłacisz mniej. Sprawdź również ubezpieczycieli, którzy nie posiadają porównywarek.

Nie dodawaj zbyt wielu kierowców do swojej polisy

Upewnij się, że dodajesz do swojej polisy tylko tych kierowców, którzy będą reguralnie korzystać z auta. Zawsze możesz kogoś dodać już w trakcie trwania ubezpieczenia.

Tanie ubezpieczenie samochodu w UK chroń swoje zniżki za bezszkodową jazdę NCB

Długa bezszkodowa jazda jest najlepszym sposobem cięcia składek ubezpieczeniowych, dlatego więc warto jest ją chronić. Ochrona zniżek może zwiększyć koszt ubezpieczenia o kilkanaście funtów, ale za to nie można tego porównać do potencjalnej utraty 90% zniżek w wysokości kilkuset.

Definicja ochrony bezszkodowej jazdy może się znacznie różnić pomiędzy ubezpieczycielami. Choć wypadki samochodowe spowodowane przez innego kierowcę nie mają wpływu na nasz bonus, spowodowane przez przez nas mogą mieć. Najważniejsze zatem jest aby sprawdzić politykę ubezpieczenia ostrożnie.

 

Weź wyższy udział własny w szkodzie – Excess

Wyższy excess może mieć również wpływ na tanie ubezpieczenie samochodu w UK. Rozważ aby podnieść swój dobrowolny udział w szkodzie. Zgadzając się zapłacić więcej na pokrycie ewentualnych napraw powypadkowych obniżysz swoje składki. Jeśli wypadek nie był z Twojej winy udział własny jest do odzyskania. Bądź ostrożny kiedy będziesz kuszony podniesieniem udziału własnego, zwłaszcza kiedy wartość Twojego auta jest niska.

Zabezpiecz swój samochód

Zamontowanie zatwierdzonego alarmu urządzenia, immobilizer, lub systemu śledzącego może zwiększyć rabat ubezpieczenia o około 5%. Wiele nowych aut ma montowane zabezpieczenia jako standard. Sprawdź zatem czy je masz a następnie zadeklaruj.

Rób mniej mil

Im mniej mil robisz tym większe oszczędności generujesz, mówiąc rób mniej mil nie mam na myśli tego aby zaczął mniej jeździć, lub też zadeklarował mniej niż robisz. Przeanalizuj ile mil pokonujesz, być może od ostatniej deklarowanej w polisie liczby mil coś się zmieniło, nie pokonujesz już tyle samo i warto było by tę liczbę zmienić. Na przykład zmniejszenie rocznego przebiegu mil o 5000, może zredukować 35 letniej kobiecie koszt ubezpieczenia o 50 funtów. Redukcja 10000 mil mogłaby zaoszczędzić ponad 100 funtów.

Pomyśl dokładnie zanim dodasz do polisy młodych kierowców.

Dodawanie młodego, niedoświadczonego kierowcy do polisy może być złym posunięciem i mieć wpływ na tanie ubezpieczenie samochodu w UK z ekonomicznego punktu widzenia, zwłaszcza wtedy, kiedy masz auto o dużej mocy. Może mieć to wpływ na składkę, kiedy młody kierowca nie posiada własnych zniżek.

Zwracaj uwagę na pułapki ubezpieczeniowe.

Jeśli zdecydujesz się na zmianę samochodu, skontaktuj się z ubezpieczycielem, być może model tego auta będzie miał wpływ na Twoje ubezpieczenie. Sportowe auta mogą przyciągać wysoką składkę, a często nieco inny model lub mniejszy silnik może mieć duże znaczenie na Twoją korzyść. Nie wspominając już o kosztach eksploatacji.

Pamiętaj o garażu

Jeśli masz garaż wykorzystaj go. Ubezpieczyciele lubią auta trzymane w garażu na noc. Zminimalizowanie ryzyka kradzieży może obniżyć składkę.

Bądź lepszym kierowcą zgłoś się do programu „Blackbox” – Czarna Skrzynka

Czarna skrzynka czy dla Ciebie? Blackbox może mieć wpływ na tanie ubezpieczenie samochodu w UK, polityka blackboxa jest prosta, nagradza dobrych kierowców. Ubezpieczyciel montując system blackbox w Twoim aucie może monitorować to w jaki sposób jeździsz oraz nagradzać za bezpieczną jazdę w postaci redukcji składki ubezpieczenia.

Oficjalnie blackbox nazywany telematyką śledzi to jak się zachowujesz na drodze mierząc prędkość, przyspieszanie, hamowanie, Twoje zachowanie na drodze w godzinach porannych uznawanych godziny zwiększonego ryzyka. Blackbox może znacznie ciąć składki ubezpieczeniowe jeśli udowodnisz, że jesteś dobrym kierowcą. Największe szanse na zredukowanie składek blackbox stwarza dla młodych kierowców.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że firmy ubezpieczeniowe nie mogą się sugerować płcią przy podejmowaniu decyzji co do pobierania opłat. Zakaz wszedł w życie w dniu 21 grudnia 2012r, po zaciętej kampanii brytyjskich firm, które twierdziły nie stosowały zasad rozróżniania płci, ale zamiast tego opierały swoje wyceny na statystykach.

Argumentem jest to, że kobiety żyją dłużej i płacą mniej za ubezpieczenie na życie i taniej za ubezpieczenie samochodu, ponieważ mają mniej wypadków. Przejście na tzw. wycenę płci wpływa na wysokość składek wszystkich rodzajów ubezpieczenia w tym samochodu, ubezpieczenia na życie i ubezpieczenie ochronne dochodów.

Tanie ubezpieczenie samochodu w UK wykorzystaj zniżki z Polski

Jeśli przed przyjazdem do UK byłeś posiadaczem auta w Polsce to być może masz zniżki z które zdobyłeś na tym aucie. Dobrym posunięciem będzie przetłumaczenie tych zniżek i zadeklarowanie ich podczas zakupu ubezpieczenia. Brytyjscy ubezpieczyciele honorują zniżki z Polski. Bądź jednak ostrożny i upewnij się czy akurat ten ubezpieczyciel od którego kupisz ubezpieczenie te zniżki będzie mógł zaakceptować.

Tanie ubezpieczenie samochodu w UK nie dla tych którzy szybko jeżdżą

Uwaga kozak na drodze, da ich się zauważyć kierowcy zawsze duszący gaz do dechy. Bycie kozakiem fajna sprawa, można jak to mówią pokazać kto jest najszybszy na drodze, ale czy warto? Nadmierne przekraczanie prędkości jest w UK surowo karane. Punkty karne za nadmierną prędkość dodane do prawa jazdy mogą się ciągnąć latami, ubezpieczalnie nie lubią kierowców, którzy są dla nich w wysokiej grupie ryzyka. Popisy na drodze mogą się skończyć wysokim mandatem, punktami karnymi i w efekcie przyczynić się do zwiększenia składki ubezpieczeniowej.

Mam nadzieję, że tych kilka punktów pomoże Tobie kupić tanie ubezpieczenie samochodu w UK, jeśli uważasz, że wpis jest pomocny polub go proszę lub podziel się nim na facebook. Dziękuję 🙂

Kategoria:

Reklama

5 odpowiedzi

  1. Zdecydowanie mi pomogła zmiana firrmy. W tej w której byłem od początku składki podnosili z roku na rok a ja się łudziłem, że im dłuej z nimi będę to taniej będę miał. G…no prawda jak zadzwoniłem któregoś dnia żeby mi wytłumaczyli dlaczego zamiast taniej mam drożej co roku to mi mówi, że dużo wypłat mieli i tak dalej to jak na to że rezygnuję i nie odnawiam to się zaraz magicznie tańsza oferta znalazła. To jak tak mówię to idę szukać gdzie indziej i pomyslnie. Nie ma co zwlekać i czekać trzeba szukać co roku bo inaczej jak wyżej napisane przestępstwo na finansach bedzie :D. dzięki za info dla mnie zaadziałało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *