Reklama

logo
Pożyczki w UK £100 - £5000

Masz złą historię kredytową? Wszystkie historie kredytowe mogą być brane pod uwagę! Długość pożyczki do 36 miesięcy

Popularne Teraz

Świadczenia Socjalne Dla Europejskich Imigrantów Ciężka Wypowiedź Davida Camerona

Spis Treści

Świadczenia socjalne powracają jak bumerang. „Europejczycy będą musieli udowodnić, że przyjeżdżają do UK w celu zatrudnienia, a zasiłek swiadczenia Socjalne Dla Europejskich Imigrantowdla bezrobotnych może im przysługiwać tylko do sześciu miesięcy – mówi David Cameron.

Ludzie muszą zdać sobie sprawę po co tu przyjeżdżają w celu znalezienia pracy czy poszukiwania okazji do świadczeń socjalnych – mówi Cameron.

„Nie możemy zatrzymać świadczeń socjalnych dla imigrantów, ale to co możemy zrobić to upewnić się, że ci, którzy tu przyjeżdżają z UE robią to dla właściwych powodów. Chcą tu być aby przyczynić się do rozbudowy naszego kraju, lub dlatego, że są tu wszelakie atrakcje korzystania z naszego systemu socjalnego oraz sytemu usług publicznych”.

Dalej premier dodaje –

„Imigracja w naszym kraju jest zbyt wysoka i zupełnie poza kontrolą, prościej mówiąc Wielka Brytania była zbyt delikatna. W przyszłości imigranci będą podlegali obowiązkowi poszukiwania pracy i będą musieli wykazać, że naprawdę tej pracy poszukują – jeśli nie stracą zasiłek”.

Jednak statystyki mówią inaczej i stawiają imigrantów w lepszym świetle pod kątem świadczeń socjalnym niż tubylców. Według Jonathana Portesa, dyrektora Narodowego Instytutu Badań Ekonomicznych i Społecznych ludzie pochodzący spoza Wielkiej Brytanii a szczególnie osoby spoza Unii Europejskiej, znacznie mniej niż obywatele brytyjscy, a także ludzie, którzy tu się urodzili są skłonni do ubiegania się o zasiłki socjalne.

Europa
Wschodnia Imigracja i Zatrudnienie lata 2004 – 2009

Kraje
A8* imigracja
Lokalna
populacja

*Republika
Czechosłowacji , ESTONIA, Węgry Łotwa, LItwa, Słowacja, Słowenia,
POlska. info:  źródło: CENTRE
FOR RESEARCH AND ANALYSIS OF MIGRATION

Mężczyźni

Kobiety

Mężczyźni

Kobiety

Zatrudnienie

90.4%

74.2%

78.3%

71.1%

Otrzymujący
świadczenia socjalne 

12.4%

23.7%

24.2%

55%

Domy
socjalne

6.5%

7.7%

15.9%

18.3%

Uważasz, że informacje są pomocne?
Prosimy podziel się - Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *