...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Strajk na lotniskach w UK

strajk na lotniskach w uk
Strajk na lotniskach w UK. Strajki Straży Granicznej w UK: Czy wpłynie to na moje plany podróży i czego mogę się spodziewać na lotnisku?

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Podczas dwóch czterodniowych strajków zaplanowanych w okresie świątecznym spodziewane są ogromne korki przy kontroli paszportowej i odwołane loty

Świąteczni podróżnicy mogą napotkać chaos na brytyjskich lotniskach po tym, jak funkcjonariusze Straży Granicznej ogłosili plany zorganizowania ośmiodniowego strajku w pracowitym okresie świątecznym.

Związek Usług Publicznych i Komercyjnych (PCS) ogłosił, że jego członkowie Straży Granicznej wyjdą na cztery dni w Boże Narodzenie – od 23 do 26 grudnia – i cztery kolejne dni w okresie poprzedzającym Nowy Rok – od 28 do 31 grudnia.

Niepożądana wiadomość dla wczasowiczów może oznaczać długie kolejki i opóźnienia na granicy, a nawet odwołanie lotów. Kończy rok nieszczęścia na brytyjskich lotniskach, gdzie pasażerowie musieli zmagać się z sześciogodzinnymi kolejkami do kontroli bezpieczeństwa, dziesiątkami odwołanych lotów i stosami zagubionych bagaży.

Tutaj omawiamy wszystko, o czym musisz wiedzieć, jeśli lecisz w te Święta Bożego Narodzenia, a także szczegóły dotyczące strajków Eurostar i kolei, które mogą również pokrzyżować świąteczne plany.

Strajk na lotniskach w UK - które?

Lotniska, które mają zostać dotknięte akcją przemysłową, to Heathrow, Gatwick, Manchester, Birmingham, Cardiff i Glasgow. Wpływ ma być znaczący, ponieważ 1000 strajkujących członków Straży Granicznej stanowi około trzech na czterech pracowników pierwszej linii sprawdzających paszporty przybywających pasażerów.

Rząd powiedział, że automatyczne e-bramy będą działać przez cały czas trwania strajków dla osób z paszportami biometrycznymi, co powinno nieco złagodzić zakłócenia. Kwalifikujący się muszą być obywatelami Wielkiej Brytanii lub kraju UE, Australii, Kanady, Islandii, Japonii, Liechtensteinu, Nowej Zelandii, Norwegii, Singapuru, Korei Południowej, Szwajcarii lub USA.

Jednak nawet jeśli większość przylotów do Wielkiej Brytanii będzie mogła korzystać z szybkich bramek elektronicznych, istnieje obawa, że hale przylotów staną się tak zatłoczone, że pasażerowie będą zmuszeni czekać w samolotach, próbując złagodzić zatory. Aby uniknąć chaosu, 600 żołnierzy i wielu urzędników służby cywilnej zostało postawionych w stan gotowości, by chronić strajkujących robotników.

Warto zauważyć, że skala zakłóceń będzie prawdopodobnie różna w różne dni. Dane firmy Cirium zajmującej się analizą lotów przewidują, że Heathrow odnotuje szczyt pasażerów przylatujących pierwszego dnia strajków. Tymczasem najbardziej pracowitymi dniami na Gatwick będą 23 i 30 grudnia, a najbardziej ruchliwe dni w Manchesterze w Boxing Day.

Czy mój lot zostanie odwołany?

Istnieje możliwość, że niektóre loty mogą zostać wstrzymane, aby zapobiec ogromnym zaległościom na granicach. The Telegraph poinformował, że lotniska i linie lotnicze są „przygotowane na odwołanie do 20 procent lotów, w zależności od tego, jak skutecznie wojsko może przejąć kontrolę”.

Port lotniczy Manchester ogłosił już, że spodziewa się odwołań. Rzecznik powiedział: „Spodziewamy się, że linie lotnicze będą musiały anulować niektóre usługi w dniach dotkniętych strajkiem, aby zapewnić, że liczba przylatujących pasażerów jest zgodna z niższymi zasobami brytyjskiej służby granicznej.

„Będziemy współpracować z naszymi liniami lotniczymi, aby informować pasażerów z jak największym wyprzedzeniem o odwołanych połączeniach, aby ludzie mieli szansę na zmianę rezerwacji podróży w dniach strajku.

„Przylatujący pasażerowie powinni być również przygotowani na znacznie dłuższe kolejki imigracyjne w dni strajku, ze względu na zmniejszony poziom personelu Straży Granicznej”.

Jednak Gatwick uderzył w bardziej pozytywny ton: „Oczekujemy, że loty będą działać normalnie i pozostaną w regularnym kontakcie z Border Force w sprawie ich planów łagodzenia skutków.

„Dodatkowy personel lotniska zostanie również udostępniony, aby pomóc pasażerom w dniach strajku”.

Nawet jeśli ich loty się odbędą, pasażerowie mogą spodziewać się długich kolejek, które dla wielu zdefiniowały doświadczenia z lotnisk po pandemii. Rzecznik Heathrow powiedział wczoraj: „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że kontrole imigracyjne i celne mogą trwać dłużej w godzinach szczytu w dni strajku.

„Pasażerom zaleca się, aby przed podróżą sprawdzili status swojego lotu w swoich liniach lotniczych. Zachęcamy wszystkie strony do szybkiego rozwiązania tego sporu.”

Strażnik konsumentów Który? wezwał linie lotnicze do informowania pasażerów na bieżąco o wszelkich zmianach w ich lotach. Redaktor ds. podróży, Guy Hobbs, powiedział: „Strajki personelu Border Force będą ogromnym zmartwieniem dla podróżnych, a tysiące są teraz zaniepokojone, czy ich świąteczne plany mogą zostać zrujnowane, jeśli w rezultacie loty zostaną odwołane.

„Linie lotnicze, których to dotyczy, powinny działać szybko, aby informować pasażerów o wszelkich potencjalnych zmianach w ich rezerwacji z powodu akcji strajkowej i nie mogą uchylać się od prawnej odpowiedzialności za oferowanie podróżnym zwrotu pieniędzy lub opcji zmiany rezerwacji, w tym w razie potrzeby z innymi liniami lotniczymi”.

Strajk kolei w Anglii

Czy zbliżające się strajki na kolei mogą wpłynąć na moje świąteczne plany podróżnicze?

Tratwa strajków kolejowych może również zakłócić świąteczne plany podróży. Ogólnokrajowe strajki RMT mają odbyć się w Wigilię Bożego Narodzenia do 27 grudnia. Podczas gdy w Boże Narodzenie zazwyczaj nie kursują żadne pociągi, a w drugi dzień świąt jest niewiele pociągów, w okoliczne dni prawdopodobnie nastąpi powszechny chaos. Pasażerowie powinni również pamiętać, że w dniach następujących po strajkach rozkłady jazdy będą kursować tylko w około 60 procentach normy.

 

Ci, którzy wybierają się na wakacje przez kanał La Manche, powinni również być świadomi zbliżających się strajków pracowników ochrony Eurostar. Członkowie związku RMT wyjdą 22 i 23 grudnia, co może oznaczać ogromne kolejki i odwołane usługi.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.