...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Stłuczka w UK Błysk Dla Kasy

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Stłuczka w UK błysk dla kasy, właściciele pojazdów w UK zostali ostrzeżeni o zjawisku nazywanym potocznie „Flash-for-Cash”, błysk dla kasy, gdzie przestępcy zajmujący się wyłudzaniem odszkodowań dają sygnał świetlny innym użytkownikom drogi znajdującym się na drodze podporządkowanej, by ci włączyli się do ruchu, aby następnie uderzyć w nich dla celów wyłudzenia odszkodowania.

stluczka dla kasy uk

Eksperci analizujący oszustwa ubezpieczeniowe nazywają to potocznie „flash-for-cash” czyli błysk dla kasy. Gangi zajmujące się wyłudzaniem odszkodowań w ten sposób, głownie skupiają się na nowych autach ale nie tylko, ich ofiarami stają się również starsi kierowcy oraz kobiety z dziećmi w aucie. Śledczy analizujący oszustwa ubezpieczeniowe uważają, że jest to nowy sposób na wyłudzanie odszkodowań w UK, zaraz po wykrytym niedawno „crash for cash” (stłuczka dla kasy), gdzie kierowca próbujący wyłudzić odszkodowanie hamuje gwałtownie bez powodu aby jadący za nim samochód uderzył w tył jego auta.

Śledztwa policyjne wykazały, że przestępcy próbujący w ten sposób wyłudzić odszkodowanie, bardzo często wyjmują żarówki świateł stopu, tak aby jadący za nimi kierowcy nie widzieli, że ci hamują. Jednakże „błysk dla kasy” jest bardziej przebiegły, trudniej jest udowodnić w sądzie słowo niewinnego kierowcy przeciwko słowu przestępcy drogowego, że ten błysną światłami.

Fałszywe Roszczenia

Każdy przypadek zasila konto gangów w tysiące funtów na różne sposoby, fałszywe roszczenia obrażeń kręgów szyjnych, czasami osób, które nawet nie były w aucie w czasie wypadku, utrata dochodów, a nawet fałszywe rachunki przechowywania pojazdu, napraw i wynajem samochodu zastępczego. Inspektorzy policji zajmujący się łapaniem wyłudzaczy uważają, że gangi w ten sposób zarabiają fortunę.

Mruganie Światłami Dobre Intencje a Kodeks Drogowy w UK

Ogólnie rzecz biorąc, Kodeks Drogowy w UK (General rules, techniques and advice for all drivers and riders 103 to 158) mówi , że migać światłami możemy tylko w formie ostrzeżenia, a nie do przekazywania jakiejkolwiek innej informacji lub straszenia innych użytkowników drogi. Tak więc nigdy nie możemy założyć, że miganie światłami jest sygnałem, zaproszeniem do włączenia się do ruchu, należy użyć własnego osądu sytuacji i postępować ostrożnie.

Tymczasem rzeczywistość jest taka, że większość kierowców używa migania światłami jako przyjaznego gestu, rzadki pokaz dobrych manier na drodze aby innym umożliwić włączenie się do ruchu, jest obecnie wykorzystywany przez przestępców drogowych w UK.

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.