Reklama
Reklama
Reklama
wzrost cen energii w UK

Scottish Power, Npower, British Gas oraz SSE Podnoszą Ceny Energii w UK

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

Reklama

British Gas ogłosił podwyżki dla gazu i energii elektrycznej. Oczekuje się, że zwiększenie kosztów energii dostarczanej przez British Gas wzrośnie o około 8% kosztować to może klientów jednego z największych dostawców energii średnio o około 100 funtów rocznie więcej.

Podwyżka, którą zapowiada British Gas ma wejść w życie w ciagu miesiąca tj około 16 listopada. Konkurent British Gas, SSE zapowiedział, że planuje podnieść ceny o około 9% od najbliższego poniedziałku.

Npower zapowiedział podwyżki cen energii od 26 listopada. Wzrosną one gaz o około 8,8% i energia elektryczna o około 9,1%.

Scottish Power zapowiedział podwyżkę cen energii elektrycznej i gazu o 7% ma ona nastąpić od 3 grudnia. Scottish Power tłumaczy podwyżkę jako następstwo rosnących kosztów.

Niepokojące wzrosty kosztów

British Gas podniósł swoje taryfy w sierpniu 2011 kiedy to ceny gazu wzrosły o 18%, a ceny energii elektrycznej o 16%. British Gas dotąd odmówił komentarza jednak planowane podwyżki są następstwem zapowiedzi z maja tego roku kiedy to spółka ostrzegła, że tej zimy może być konieczne podniesienie cen energii.

 

źródło BBC News

Reklama

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama