Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Scottish Power, Npower, British Gas oraz SSE Podnoszą Ceny Energii w UK

Znajdziesz tutaj:

loan finder

British Gas ogłosił podwyżki dla gazu i energii elektrycznej. Oczekuje się, że zwiększenie kosztów energii dostarczanej przez British Gas wzrośnie o około 8% kosztować to może klientów jednego z największych dostawców energii średnio o około 100 funtów rocznie więcej.

Podwyżka, którą zapowiada British Gas ma wejść w życie w ciagu miesiąca tj około 16 listopada. Konkurent British Gas, SSE zapowiedział, że planuje podnieść ceny o około 9% od najbliższego poniedziałku.

Npower zapowiedział podwyżki cen energii od 26 listopada. Wzrosną one gaz o około 8,8% i energia elektryczna o około 9,1%.

Scottish Power zapowiedział podwyżkę cen energii elektrycznej i gazu o 7% ma ona nastąpić od 3 grudnia. Scottish Power tłumaczy podwyżkę jako następstwo rosnących kosztów.

Niepokojące wzrosty kosztów

British Gas podniósł swoje taryfy w sierpniu 2011 kiedy to ceny gazu wzrosły o 18%, a ceny energii elektrycznej o 16%. British Gas dotąd odmówił komentarza jednak planowane podwyżki są następstwem zapowiedzi z maja tego roku kiedy to spółka ostrzegła, że tej zimy może być konieczne podniesienie cen energii.

 

źródło BBC News

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *