Scottish Power, Npower, British Gas oraz SSE Podnoszą Ceny Energii w UK

Spis Treści

Reklama

British Gas ogłosił podwyżki dla gazu i energii elektrycznej. Oczekuje się, że zwiększenie kosztów energii dostarczanej przez British Gas wzrośnie o około 8% kosztować to może klientów jednego z największych dostawców energii średnio o około 100 funtów rocznie więcej.

Podwyżka, którą zapowiada British Gas ma wejść w życie w ciagu miesiąca tj około 16 listopada. Konkurent British Gas, SSE zapowiedział, że planuje podnieść ceny o około 9% od najbliższego poniedziałku.

Npower zapowiedział podwyżki cen energii od 26 listopada. Wzrosną one gaz o około 8,8% i energia elektryczna o około 9,1%.

Scottish Power zapowiedział podwyżkę cen energii elektrycznej i gazu o 7% ma ona nastąpić od 3 grudnia. Scottish Power tłumaczy podwyżkę jako następstwo rosnących kosztów.

Niepokojące wzrosty kosztów

British Gas podniósł swoje taryfy w sierpniu 2011 kiedy to ceny gazu wzrosły o 18%, a ceny energii elektrycznej o 16%. British Gas dotąd odmówił komentarza jednak planowane podwyżki są następstwem zapowiedzi z maja tego roku kiedy to spółka ostrzegła, że tej zimy może być konieczne podniesienie cen energii.

 

źródło BBC News

Uważasz, że informacje za pomocne?
Podziel się

Ostatnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *