Reklama
Reklama
Secretary Theresa May

Rząd Wielkiej Brytanii Chce Zrezygnować z Prawa UE

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

Reklama

Rząd Wielkiej Brytanii zamierza skorzystać z prawa do rezygnacji ze 130 zapisów UE dotyczących prawa i porządku oświadczyła w przemówieniu do deputowanych parlamentu Sekretarz Theresa May.

Dalej w przemówieniu oznajmiła, że rząd myśli o tym aby przejąć ponownie kontrolę po upływie dwóch lat od czasu uzgodnionego traktatu w Lizbonie. Oznaczało by to między innymi rezygnację z europejskiego nakazu aresztowania. Eurosceptycy przyjęli te zamierzenia rządu z zadowoleniem jako zapowiedź kroku repatriacji uprawnień z powrotem do Wielkiej Brytanii. Traktat w Lizbonie uzgodniony przez ostatni rząd Wielkiej Brytanii oznacza, że rząd musi przyjąć wszystkie 130 zapisów w UE dotyczących środków prawnych albo żadnego z nich. Po odrzuceniu traktatu rząd UK mógłby powrócić do przyjęcia niektórych zapisów prawnych o ile UE się na to zgodzi. Rząd uważa, że Wielka Brytania nie musi pozostać związana wszystkimi lizbońskimi uzgodnieniami, działania idące w kierunku wyjścia z traktatu wskazują na to, że pewne środki traktatu lizbońskiego są przydatne a niektóre mniej, a niektóre z nich są obecnie całkowicie bezużyteczne.

źródło: BBC News

Reklama

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.