Reklama

logo
Pożyczki w UK £100 - £5000

Masz złą historię kredytową? Wszystkie historie kredytowe mogą być brane pod uwagę! Długość pożyczki do 36 miesięcy

Popularne Teraz

Rząd kontra Anonymous kto będzie górą

Spis Treści

Według informacji podanych przez TVN 24 pierwsze informacje o zablokowaniu stron rządowych zaczęły napływać w sobotę 24.01.Jako pierwsza została zablokowana strona sejmu , następnie strony Prezydenta ,Premiera ,ministerstwa.Rząd zaprzeczał o rzekomym ataku hakerskim ,tłumaczył to tym ,że strony są zbyt obciążone w wyniku zwiekszonej liczby odwiedzin spowodowanej zainteresowaniem podpisania porozumienia ACTA.
Niedzielna kontynuacja ataków na strony rządowe trwa niektóre strony zostały przywrócone lecz strona Sejmu ,Premiera i Prezydenta wciąż pozostaje bez odzewu.Strony rządowe zstały rozłożone na łopatki ,można by tu zadać pytanie w jakim bezpieczeństwie znajdują sie dane państwowe?

Do hakowania stron przyznali się „Anonimowi” („Anonymous”). Na Twitterze, za którego to pomocą komunikują się z pozostałymi internautami, napisali: „Polska potrzebuje rewolucji”. W niedzielny poranek poinformowali: „Zaczyna się polska rewolucja”.

Mimo tego rzecznik rządu Paweł Graś zaprzeczył by doszło do ataku hakerów. – Trudno mówić o ataku hakerów, bo żadna z zablokowanych stron nie została naruszona. Bardziej można to porównać do olbrzymiego zainteresowania stronami rządowymi i sejmowymi – powiedział. Na reakcję „Anonimowych” nie trzeba było długo czekać. Strona rzecznika rządu przestała działać. W tym przypadku do ataku również przyznali się „Anonimowi”.

Mimo sprzeciwu społeczeństa ,protestu internautów i ostrzeżeń Anonymous w nocy z 25 na 25 stycznia Polska podpisuje akt porozumienia ACTA.Razem z Polską podpisy złożyły też Belgia, Bułgaria, Czechy, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Wielka Brytania. Podpisu nie złożyły za to Cypr, Estonia, Niemcy, Słowacja i Holandia, ponieważ te kraje czekają na zakończenie procedury konstytucyjnej upoważnienia ambasadora.

Każdy może zaprotestować

Polski podpis pod ACTA to krok w stronę przyjęcia porozumienia na szczeblu krajowym. Na poziomie europejskim wszystko rozstrzygnie się, kiedy przyjdzie czas na ratyfikację dokumentu przez Parlament Europejski.

„Będziemy walczyć dalej – zapowiada Panoptykon i mówi, że każdy zainteresowany tematem może przyłączyć się do protestów. Można m.in. przekonywać europarlamentarzystów, żeby odrzucili porozumienie. Fundacja wraz z kilkoma innymi organizacjami przygotowuje wzór apelu do europosłów i przystępne materiały informacyjne”

Ale czy to koniec walki ? Grupa hakerów znana od pseudonimem Anonymous wysłała wiadomość do polskiego rządu .Pytanie , czy polski rząd jest przygotowany na walkę z przeciwnikiem którego nie zna, jednocześnie mającym poparcie społeczeństawa.

Czy może następne problemy z funkcjonowaniem stron rząd powiąże z burzami słonecznymi i zorzami polarnymi na północnym niebie

Zobacz więcej Zorze polarne na północnym niebie

Uważasz, że informacje są pomocne?
Prosimy podziel się - Udostępnij

0 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *