...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Prawo jazdy w UK ile kosztuje

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Prawo jazdy w UK ile kosztuje?

Prawo jazdy w UK to nie tylko prawo jazdy. W niektórych przypadkach służy jako dokument tożsamości. Zdaniem niektórych osób upoważnia do tańszego ubezpieczenia. Tych którzy są już szczęśliwymi posiadaczami angielskiego prawka nie trzeba przekonywać jak warto było ubiegać się o prawo jazdy w UK.

Ale ktoś może zapyta, co z Provisional? Proszę, Provisional to nie prawo jazdy, jeśli jednak chcesz na początek złożyć aplikację o provisional to ok. To świetny początek do tego, aby nauczyć się jeździć pod okiem opiekuna. Czeka cię jednak bynajmniej więcej stresu.

Miej na uwadze i traktuj provisional, jako stację przesiadkową do zdania pełnego egzaminu „Full UK Driving Licence”. Sam zobaczysz, co mam na myśli, jeśli pozostaniesz do końca artykułu. Na początek benefity a następnie przejdziemy do kosztów uzyskania prawa jazdy oraz co ważniejsze wiedzy, którą musisz zdobyć aby egzamin zdać.

Czy egazmin na prawo jazdy w UK jest trudny?

Myślisz może, że egzamin na prawo jazdy w UK jest skomplikowany? Nie jeśli się do niego dobrze przygotujesz. Są tacy którzy uważają, że zły styl jazdy to „angielski styl jazdy” co mogło by prowadzić do wniosków, że słabo uczą i pobłażają. Ale niech cię to nie zwiedzie. Do 2014 roku egzaminy mogły być zdawany w języku polskim. Jednak zmiany w 2014 spowodowały, że w niektórych częściach Zjednoczonego Królestwa egzaminy nie będą już dłużej odbywały się w języku polskim spowodowały to zmiany w Kwietniu 2014r. Obowiązujące nowe przepisy nakładają obowiązek zdawania egzaminów na prawo jazdy w językach angielskim i walijskim wyjątek stanowi Irlandia Północna gdzie nadal egzamin na prawo jazdy można zdawać w języku polskim.

Powróćmy jednak do prawa jazdy w UK i kosztów. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pójść na skróty i wystąpić o wydanie tymczasowego prawa jazdy „Provisional” uprawniającego do poruszania się pojazdami w towarzystwie kierowcy z pełnoprawnym prawem jazdy. To trochę krępujące, kiedy uważasz, że potrafisz jeździć a wciąż musisz prosić się członka rodziny. Dlaczego więc nie pójść krok dalej i zdać na pełne prawo jazdy na Full. Zdaj egzamin i ciesz się pełnią życia oraz benefitami płynącymi z posiadania Full Driving Licence.

Jakie benefity, jeśli o tym mowa:

Będziesz łatwiej funkcjonował – Odetchnij pełną piersią za kierownicą. Jakże frustrujące jest jeżdżenie w towarzystwie mądrali, który wie wszystko lepiej. Ponieważ ma pełne prawo jazdy. Uwaga wszyscy właściciele pełnoprawnego prawa jazdy nie obrażajcie się. Też jestem pełnoprawnym posiadaczem prawa jazdy i zdarza mi się pouczać kierującego właściciela „provisionala”.

Stworzysz sobie warunki kariery – Nie wiem, co tam chcesz w życiu robić. Jeśli lubisz jeździć to może planujesz zostać zawodowym kierowcą. Uzyskać kategorię C i D? Kto wie? Bez pełnoprawnego prawa jazdy to niemożliwe.

Prawo jazdy w tym przypadku brytyjskie, jest dodatkowym dokumentem tożsamości i naprawdę posiadanie go ułatwia życie.

Ile zapłacisz

Zacznijmy od tego, co chyba najbardziej Was nurtuje godziny. Ile trzeba wyjeździć godzin aby, zakwalifikować się do praktycznego egzaminu? Oficjalnie mówi się o 40 godzinach. Poniżej znajduje się tabela, w której znajdują się stawki za godzinę jazdy z instruktorem. Są tam też inne opłaty związane z nabyciem prawa jazdy. Mam nadzieję, że pomogą skalkulować koszty tego przedsięwzięcia.

prawo jazdy w uk
Uwaga! Ceny na dzień 27 Stycznia 2015.

 

Prawo jazdy w UK po polsku

Jednak zgodzić tu musimy się również, co do innej kwestii. Jest nią wiedza potrzebna do zaliczenia egzaminu na prawo jazdy. Aby zdobyć tę wiedzę możesz poszukać jej sam spędzając długie godziny wciąż pozostając sfrustrowanym. Możesz też udać się w miejsce gdzie znajdziesz wszystko na temat zagadnienia prawa jazdy w UK. Kosztów i wsparcia, odwiedź stronę www.emano.co.uk.

Emano już 8 lat szlifuje swoje doświadczenie w tej dziedzinie. Tylko pomyśl ilu początkujących kierowców pytało ich o poradę. Znajdziesz u nich informacje o które poszukiwacze najczęściej pytają i które w ich opinii będą dla Ciebie najważniejsze. Zdanie egzaminu na prawo jazdy w uk z Emano może być łatwiejsze. Emano pomoże Tobie również znaleźć instruktora jeśli go jeszcze nie masz.

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.