Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Pomysł na własny biznes MLM fakty i mity.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

 

… Czy słyszałeś, jak słynny TV show Davida Lettermana odwiedził Donald Trump. Dave zapytał się Donalda: co by zrobił, gdyby wszystko stracił i musiał zacząć od początku …

Trump bez wahania odpowiedział , że znalazłby dobrą spółkę MLM i rozpoczął prace. Publiczność zaczęła gwizdać, on jednak popatrzył na widownie i poważnie odpowiedział:

” Dzięki temu ja jestem tutaj na górze, a wy tam na dole ! ”…

 

MLM ( multi level marketing) lub inaczej marketing sieciowy, wielopoziomowy, każdy z nas pewnie nie raz spotkał się z którymś z tych określeń. Wiemy, bądż wydaje nam się, że wiemy co to jest i na czym polega? Ale, czy aby napewno?

Wiele mitów powstaje z niewiedzy osób wypowiadających się na temat, o którym nie mają zielonego pojęcia, często powtarzając zasłyszane gdzieś, od kogoś informacje. Niestety najczęściej od innych osób, niemających nic wspólnego z networkiem.

Zwróćmy też uwagę, jak postrzegamy mlm i dlaczego? Zdecydowana większość ludzi utożsamia marketng sieciowy z jedną lub dwiema firmami, no czasem z trzema, ale pytam i co z tego skoro i tak wszystkie wrzucone są do jednego worka. Dzieje się tak dlatego, iż ludzie patrzą na cały mlm przez pryzmat jednej osoby, której w dodatku nie udało się osiągnąć sukcesu, a z która może mają niemiłe doświadczenia, czy może zawiedli się na niej, lub na produkcie jaki poleciła.  Wiadomo, że jak w każdej dziedzinie życia także w biznesie, networku trafiają się osoby niekompetentne, ale czy to powód do generalizowania całego mlm-u, na tej podstawie.  Jest to smutne, że bardzo wiele osób charakteryzuje właśnie taka prostolinijność w swoim toku myślenia i postrzegania pewnych rzeczy. Dla przykładu. Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić  niedopasowane jeansy, czy bluzę, która po jednym praniu się skurczyła, albo przeterminowany produkt ze sklepu na rogu… pewnie tak, i czy to jest, był powód to „obrażania ” się na całą  branże odzieżową lub spożywczą? oczywiście, że nie, byłoby to niedorzeczne.

Tytułem wstępu to tyle, wróćmy teraz do tematu.

MIT PIERWSZY – ” MLM to piramida finansowa”

Jeśli MLM kojarzy Ci się z piramidą finansową, to niestety muszę Cie zmartiwć gdyż to nie jest to samo, znaczącą się różni pomimo iż granica pomiędzy jednym a drugim niejednokrotnie jest bardzo wąska.

Wyjaśnijmy więc na czym polega ta różnica.

MLM ( multi level marketing) to legalna ( niejednokrotnie popierana przez systemy rządowe) działalność polegająca na, przede wszystkim przekazywaniu produktu lub usługi od usługodawcy do odbiorcy. Musimy mieć albo PRODUKT, albo USŁUGĘ. Określenie  wielopoziomowy odnosi się do systemu wynagrodzeń pobieranych przez osoby, które sprawiają, że dostarczany jest ów dany produkt lub usługa. Działalność w tej formie polega więc na budowaniu organizacji, grupy, struktury, w której mnóstwo osób sprzedaje produkty/usługi lub kupuje je tylko na własny użytek.

Z kolei piramida finansowa jest to struktura finansowa, wzorowana na marketingu wielopoziomowym. Działalność ta jest również określana jako sprzedaż lawinowa. Zyski pochodzą  w całości z wpłat wpisowego wnoszonego przez nowych członków struktury, pozyskanych na wszystkich szczeblch, a nie  ze sprzedaży produktu/usługi. . Na piramidzie finansowej, która niestety jest nielagalną formą działalności, zyskują tylko osoby, które znajdują się u jej szczytu i wystarczająco wcześnie do niej dołączyły.

MIT DRUGI- ” MLM to szybki sposób na łatwe i duże pieniądze”

Chciałabym Cie zapytać ile razy spotkałeś/ aś się z takim stwierdzeniem? Ile razy natknąłeś/ natknęłaś się na ogłoszenie w internecie typu: Jak w 2 miesiące kupić samochód bez wychodzenia z domu? albo jak zarobić kilka tysięcy pracując tylko kilka godz w tygodniu? itd. Zgadza się, że MLM to sposób na osiągnięcie niezależności finansowej popierany m.in przez takich milonerów i inwestorów jak Robert Kiyosaki, Donald Trump, Brian Tracy, ale ” nie od razu Kraków zbudowano”  Aby zarabiać duże pieniądze, konieczna jest praca, wytrwałość, poświęcenie czasu- na początku nie spodziewaj się niewiadomo czego, nie otrzymasz przysłowiowych kokosów. Wiedz jedno, że w tym biznesie, otrzymasz takie wynagrodzenie, na jakie sam zapracujesz. Dodatkowym plusem jest to, że budujesz sobie tzw dochód pasywny, wynagrodzenie za pracę wykonaną powiedzmy 2 czy 3 miesiące wcześniej- nie oznacza to jednak, że popracujesz 3 miesiące a póżniej kolejne 2 możesz leżesz i nic nie robić.

Atutem jest także to, że pracujesz sam dla siebie, a nie na czy szefa mniejszej lub wiekszej korporacji.  Także niestety nie ma czegoś takiego jak łatwy biznes.

MIT TRZECI- ” MLM to oszustwo, na którym mogą zarobić tylko pierwsi wpisani”

Niestety do tej pory, panuje przekonanie, świadczące o nieznajomości network marketingu, iż jest to sposób, na którym zarobić pieniądze mogą jedynie ci, co wpisali się do MLM na samym początku zarabiając na osobach znajdujacych się niżej, a więc zapisanych póżniej, a ci na ludziach zniajdujących się jeszcze niżej itd. Oszutwo, bo przecież jak ja mogę cokolwiek zarobić skoro firma ma już „x ” i tak dużą liczbę dystrybutorów, którzy zapisali się dawno temu itd. Niestety taki pogląd panuje wśród osób niemających nic wspólnego z MLM. Dlaczego? Jak to wygląda w praktyce?

W MLM nie zarabiamy od ilości podpisanych omów. Nasze wynagrodzenie pochodzi z własnej pracy jaką włożyliśmy/ wkładamy  w budowę własnej sieci konsumentów, klientów, )

Nie ma mowy, żeby zabrakło osób chętnych do współpracy dlatego? Odpoweidz sobie na dwa pytania.

  • Czy  możliwe jest aby do mlm przyłączyła się cała populacja ludzi?
  • Czy możliwe jest aby przestały się rodzić dzieci, nowe pokolenia?

Myślę, że jakikolwiek komentarz będzie zbędny.

MIT CZWARTY – ” MLM to praca dla niewykształconych akwizytorów, sprzedających produkty chodząc od domu do domu”

W rzeczywistości zdecydowana większość dystrybutorów, konsultantów posiada średnie lub wyższe wykształcenie.  Ponieważ jest to rodzaj biznesu, gdzie poza sprzedaża produktu, niezbędna jest także informacje, nowych klientów pozyskuje się z polecenia ludzi ufających nam i naszym produktom.

Poza tym współpraca z firmą MLM może odbywać się tylko na zasadach konsumenckich zakupów na własne potrzeby, bądż polecaniu rodzinie i znajomym. Zauważ, istotną różnicę.

Czy robiąc zakupy takich sklepach jak TESCO, ASDA, BOOTS, otrzymujesz zwrot jakiejkolwiek części pieniędzy, które wydasz na np. na  kosmetyki, które są produktami codziennego użytku??

NIE, oczywiście, że NIE. Zastanów się teraz ile miesięcznie wydajesz na kosmetyki dla siebie? Czy nie idealnym byłoby rożwiązanie, kiedy część z tych pieniędzy została zwrócona. Czy był( a)byś zadowolony/a z  otrzymania 11.50f za zakupy o wartości 50f ??

FAKT 1 – ” MLM  to sposób na niezależność i swobodę działania oraz oszczędność czasu”

W MLM sam jesteś sobie szefem, nie masz z góry narzuconego czasu pracy, nikt nie stoi nad  Tobą i nie kontroluje wydajności Twojej pracy.  W etatowej pracy chcąc czy nie musisz spędzić 8 godz, wykonać zadanie itd W marketingu wielopoziomowym dostosowujesz czas swojej pracy pod siebie. Możesz wziąć sobie „wolne” kiedy chcesz, nie musisz wstawać o 5 czy 6 rano żeby zdążyć do pracy. Pamiętaj jednak, że jak będziesz więcej odpoczywał niż pracował to twój dochód będzie pozostawiał wiele do życzenia.

MLM nie narzuca Ci ilości i godz pracy jakie powinieneś/ powinnaś poświęcić dzięki temu nie musisz rezygnować z pracy etatowej, na początek wystarczy, że będziesz poświęcać kilkanaście godzin w tygodniu na budowe biznesu.

Wspomniałam wcześniej, że w swojej pracy spedzasz średnio 8 godz dziennie, a więc 1/3 długości Twojego życia.  Jest to czas, który spędzasz poza domem, bez dzieci, męża.  W network marketingu możesz pracować jednocześnie opiekując się dziećmi. Jaka praca pozwoli Ci na rozwój osobisty i „pilnowanie” dzieci w tym samym czasie?

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że w moim przypadku ten system się sprawdzil.

FAKT 2 – ” MLM – możliwość rozpoczęcia działalności bez wkładu własnego”

Czy słyszałeś/aś kiedyś o biznesie opartym na franczyzach?  Pewnie nie raz jadłeś/aś hamburgera z Mc Donalds. Franczyza to gotowy przepis, sposób na biznes,  tyle, że wymaga ogromnego nakładu finansowego. Polega na możliwości otworzenia np Mc Donalda w Twojej okolicy. Biznes, który ogólnie rzecz biorąc sprawdza się, ale czy stać Cie na to?

Jeśli zebrałeś  potrzebny kapitał, kolejnym krokiem jest lokal, jego wyposarzenie, ubezpieczenie, pracownicy, towar itd  i oczywiście wszystkie formalności, z tym zwiazane.

MLM daje możliwość rozpoczęcia własnej działalności nie ponosząc żadnych kosztów. W zależności od firmy z jaką podejmujesz współpracę jedynym twoim wkładem własnym jest opłata wpisowa, albo nawet i nie- jeśli firma oferuje darmowe wpisowe.  Masz możliwość rozpocząć TU i TERAZ inwestując tylko swój czas i energie.

FAKT 3 – ” MLM  i jego wpływ na wysokość Twojej emerytury”

Robert Kiyosaki  popiera MLM dlatego , że daje on możliwość wygenerowania pasywnego dochodu, który inwestując pozwala na zapewnienie niezależności finansowej zarówno przed jak i po osiągnięciu wieku emerytalnego. W ten sposób możemy także zadbać o przyszłość naszych dzieci.  Dodaje on także, że większość ludzi godzi się już dzisiaj na swoje biedne życie, gdy przestaną pracować, ponieważ nie wiedzą jak stworzyć biznes, który zapewni im właśnie ten pasywny dochód.

Chciałabym tutaj zdefiniować pojęcie dochodu pasywnego, abyś miał jasne pojęcie o co chodzi. DOCHÓD PASYWNY-  to okresowy (np. comiesięczny) dochód bez stałego angażowania własnej pracy, otrzymywany  wtedy, gdy raz wykonana praca (akcja, działanie) przynosi ciągłe zyski.

FAKT 4 – ”  W MLM najważniejszy/a jesteś TY „

Czy w Twojej obecnej pracy, pracodawca troszczy sie o Ciebie? Zależy mu na Twoim rozwoju, na Twoich wysokich dochodach? Czy może patrzy tylko na swoje korzyści, płynące z wykorzystywania Ciebie, nakładając na twoje barki coraz to nowe obowiązki, lub  zwiększając wymagania co do wydajności pracy?

W MLM sprawa jest prosta, najważniejszy/a jesteś TY. Firmie, liderowi, sponsorowi zależy przede wszystkim na Twoim powodzeniu, gdyż Twój sukces będzie ich sukcesem. Firma, lider pomaga Ci piąć się w górę, oraz pokazuje w jaki sposób uczyć tego innych. Network marketing polega na współpracy, na budowaniu relacji, a nie na wykorzystywaniu.

Czy nadal uważasz ,że MLM to piramida ?

 

Kategoria:

Kod QR Generator

  Kod QR Generator darmowa aplikacja dzięki której wygenerujesz własny

Reklama

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *