Reklama
Reklama
Reklama
polskie auto w UK

Polskie auto w UK Brytyjska Policja West Midlands zajęła w zaledwie trzy tygodnie134 zagraniczne auta będące nielegalnie na drogach UK

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

Reklama

Siły policyjne w akcji przeciwko zagranicznym kierowcom ignorującym przepisy drogowe w Wielkiej Brytanii w kwestii opodatkowania i rejestracji pojazdów zagranicznych w zaledwie 3 tygodnie zarekwirowały na terenie West Midlands 134 zagraniczne auta.

Zagraniczne auto musi być zarejestrowane w UK kiedy pozostaje więcej niż 6 miesięcy przez okres 12 miesięcy. Poprzednio policja nie mogła za wiele zrobić w tej kwestii z racji problemów rozpoznawania rejestracji aut.

Operacja Jessica – bo tak nazywa się akcja sprawdzania aut zagranicznych daje teraz policji możliwość aby zająć każde zagraniczne auto i zmusić właściciela do zarejestrowania pojazdu, kupna ubezpieczenia, podatku lub w przeciwnym razie opuścić kraj w ciągu 56 dni. Pojazdy po które nikt się nie zgłosi będą zezłomowane.

Od 3 Listopada policja zarekwirowała w wyniku akcji 134 auta na 210 zatrzymanych. DVLA udostępniło policji listę tzw „Gorących Aut” które powinny być poddane natychmiastowej kontroli, rzekomo pozostające w UK dłużej niż wspominany termin 6 miesięcy. Policja sukcesywnie targetuje te pojazdy i po zatrzymaniu sprawdza czy pojazd znajduje się na drodze legalnie.

Statystyki mówią o 350 000 zagranicznych aut przebywających w UK ponad okres 6 miesięcy.

Reklama

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama