...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Odszkodowanie w UK Zmiany

odszkodowanie w uk zmiany

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Odszkodowanie w UK zmiany. Roszczenia z tytułu wypadku drogowego: reforma weszła w życie 31 maja 2021 r. Długo oczekiwane reformy odszkodowań w UK (whiplash) zostały wprowadzone w życie 31 maja 2021 po niemała rocznym opóźnieniu. Reformy przygotowywane były od jakiegoś czasu, trzykrotnie cofane raz z powodu pandemii w planowanym ostatecznie terminie na kwietnia 2020 roku.

Odszkodowanie w UK zmiany co to za reformy?

Reformy dotyczące odszkodowań są pakietem środków wprowadzanych przez rząd w celu zmodyfikowania sposobu zarządzania roszczeniami z tytułu obrażeń ciała o niskiej wartości wynikających z wypadków drogowych (RTA, RTC).

Firmy ubezpieczeniowe od dawna prowadziły kampanię na rzecz reform obecnego procesu, ponieważ uważały, że zmniejszy to liczbę otrzymywanych roszczeń o niskiej wartości. Z kolei należy mieć nadzieję, że oszczędności poczynione przez ubezpieczycieli doprowadzą do obniżenia składek ubezpieczeniowych dla kierowców w efekcie końcowym.

odszkodowanie w uk zmiany

Jakie są główne zmiany w RTA i odszkodowaniach w UK z tytułu obrażeń ciała?

Główny cel to rozszerzenie ścieżki drobnych roszczeń/odszkodowań.

Obecnie, jeśli wnosisz roszczenie z tytułu obrażeń ciała i jest wyceniane na mniej niż 1000 GBP, zostanie ono objęte ścieżką drobnych roszczeń i nie będziesz mieć prawa do odzyskania kosztów prawnych od przeciwnika. Reformy zwiększają limit drobnych roszczeń do 5000 funtów dla roszczeń RTA, jednak pozostanie on na poziomie 1000 funtów dla wszystkich innych roszczeń z tytułu obrażeń ciała.

Oznacza to, że w ramach reform, jeśli zostałeś ranny w RTA, twoje obrażenia muszą być wycenione na ponad 5000 funtów, aby móc dochodzić roszczenia z pomocą specjalisty ds. obrażeń ciała. Oczywiście możesz wynająć specjalistę tak czy inaczej, pamiętaj jednak, że będziesz musiał zapłacić więcej kosztów niż to miało miejsce przed 31 maja 2021. Szacunkowe koszty, które możesz ponieść obecnie to do 40% Twojego odszkodowania.

Odszkodowanie w UK ale tu UWAGA! Istnieją pewne wyjątki od nowego limitu 5000 funtów w roszczeniach RTA. Obejmują one:

  • Gdy Powód jest dzieckiem lub stroną chronioną;
  • Jeżeli Powód był „podatnym na zagrożenia użytkownikiem drogi”, m.in. motocykliści i pasażerowie na tylnych siodełkach, rowerzyści, piesi, jeźdźcy konni i korzystający ze skuterów inwalidzkich;
  • Jeżeli w dniu wszczęcia postępowania Powód jest bankrutem, który nie został zwolniony z odpowiedzialności lub Powód lub Pozwany występuje w charakterze osobistego pełnomocnika osoby zmarłej; oraz
  • Gdzie w dniu wypadku pojazd pozwanego był zarejestrowany poza Wielką Brytanią.

Jeśli sprawa należy do jednej lub więcej z tych kategorii, stary limit 1000 GBP będzie nadal obowiązywał, a normalna ścieżka roszczenia będzie przyspieszona, co oznacza, że osoby fizyczne nadal będą mogły szukać pomocy u prawnika.

Odszkodowanie w UK zmiany – wprowadzenie nowego portalu internetowego

Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (MIB) otrzymało zadanie zbudowania nowego portalu internetowego do zgłaszania roszczeń z tytułu obrażeń ciała o niskiej wartości. Pomysł polega na tym, że Powodowie będą mogli samodzielnie złożyć pozew za pomocą systemu online bez konieczności instruowania prawnika, aby zajął się ich sprawą. Uważa się, że nowe środki mogą zniechęcić wiele ofiar wypadków do ubiegania się o odszkodowanie za odniesione obrażenia z powodu obaw związanych ze złożonością dochodzenia roszczenia bez porady prawnej.

Nowe taryfy dotyczące urazów kręgosłupa szyjnego „Whiplash”

Trzecią poważną zmianą, która weszła w życie, jest wprowadzenie taryf (w przypadku urazów kręgosłupa szyjnego trwających krócej niż dwa lata) w celu decydowania o wysokości odszkodowania, jakie dana osoba powinna otrzymać za swoje obrażenia. Taryfy te ograniczą wysokość odszkodowania przyznanego Powodom w porównaniu z obecnym systemem. Zgodnie z nowymi taryfami Powód otrzyma od 235,00 GBP do 3910 GBP za obrażenia trwające krócej niż dwa lata. Tabela nowych taryf poniżej.

odszkodowanie w UK zmiany

Jaki jest prawdopodobny wpływ zmian na roszczenia dotyczące urazów kręgosłupa szyjnego?

Zgodnie z nowymi przepisami prawdopodobnie większość roszczeń związanych z urazem kręgosłupa szyjnego spadnie poniżej wprowadzonego limitu 5000 funtów. Pozwoli to wielu wnioskodawcom reprezentować się w bardzo skomplikowanych sprawach.

Poczekamy zobaczymy, czy jakiekolwiek oszczędności poczynione przez firmy ubezpieczeniowe zostaną przeniesione na klientów w postaci obniżonych składek ubezpieczeniowych. Warto tu przypomnieć, że reformy w 2013 roku miały te same założenia a klienci za bardzo tego nie odczuli płacili więcej za ubezpieczenie. Ubezpieczalnie często tłumaczyły się dla przykładu tak jak w moim przypadku, że mają dużo wypłat z tytułu roszczeń i dlatego składka wzrosła. Tak o.

Odszkodowanie w UK zmiany czy to już koniec odszkodowań z tytułu wypadku drogowego?

Wielu specjalistów, firm prawniczych miało wątpliwości, czy opóźnienie jest wystarczające. Aby zapewnić odpowiednią infrastrukturę i poradzić sobie z nowymi przepisami. Istniała również obawa, że osoby poszkodowane w RTA nie z własnej winy mogą nie mieć już dostępu do odpowiedniego odszkodowania za odniesione obrażenia.

Życie pokazało, że wielu z tych firm obecnie wypadło z rynku z powodu braku klientów. Odszkodowanie w UK z tytułu RTA było dodatkowych zastrzykiem finansowym. Dla tych którzy takowe odszkodowanie otrzymywali ci którzy wypadki mieli przypadkowo i ci którzy poszukiwali odszkodowania na siłę. Wiele z tych osób być może w tej chwili czuje się źle z tego powodu. Daje się zauważyć również mniejszą frekwencję dzwoniących zakłócających wieczorny relaks poszukiwaczy.

Zmiany zawsze wychodzą na dobre. I choć w tym przypadku może to stanowić inaczej to jednak chcę powiedzieć nie martw się jeśli po przeczytaniu uważasz, że Twoje szanse na odszkodowanie przepadły mam dla Ciebie dobrą wiadomość.  Nadal można wyciągnąć dobrą sumkę. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak podnieś rękę pozostaw komentarz.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.