...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Odszkodowanie w UK Wypadek Drogowy Wypadek w Pracy Wypadki w Miejscu Publicznym Pobicie w UK Jak i Gdzie Szukać Pomocy w Celu Odszkodowania

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Odszkodowanie w UK, przydarzył się nam wypadek w Anglii, mamy stłuczkę, ulegliśmy wypadkowi w pracy, doznaliśmy obrażeń w wyniku wypadku w miejscu publicznym, zostaliśmy ciężko pobici. Tego rodzaju niespodzianki mogą się przydarzyć każdemu mieszkańcowi w UK.

Odszkodowanie w UK, zastanawiające jest to czy wiemy jak możemy dochodzić swoich praw jako ofiary wypadku, skąd mamy wiedzieć czy są podstawy do tego aby ubiegać się odszkodowanie komunikacyjne, odszkodowanie za wypadek w pracy, czy też odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym lub pobicie w UK?

Każdy przypadek jest inny i w każdym z tych przypadków należy zastanowić się gdzie szukać pomocy w celu dowiedzenia się jak uzyskać odszkodowanie.

Odszkodowanie w UK Wypadek Drogowy Wypadek w Pracy Wypadki w Miejscu Publicznym Pobicie w UK Jak i Gdzie Szukać Pomocy w Celu Odszkodowania

Wypadek Samochodowy w UK – Odszkodowania Komunikacyjne

Ten kto jeździ autem doskonale wie, co to znaczy być mobilnym, wie także co znaczy zostać uziemionym. Wystarczy stłuczka i już zaczynają się problemy z komunikacją, nieobecnością w pracy zniszczonym mieniem osobistym, dojazdami. Wypadek samochodowy w UK potrafi skomplikować życie, tak nawiasem mówiąc tylko tutaj daleko od domu , znajomych i rodziny możemy się o tym przekonać. Ale na tym się nie kończy, rozstrzygnięcie sporu kto jest winien spowodowania wypadku może zająć sporo czasu, a my nie możemy czekać. Sprawcy wypadków samochodowych często ociągają się z przyjęciem odpowiedzialności, pojawiają się dziwni świadkowie składający zeznania na naszą niekorzyść, zmieniające okoliczności wypadku często wręcz stawiające w nas sytuacji, jakoby to my jesteśmy winni. Jak temu wiec zaradzić? No cóż jeśli uważamy, że stłuczka nie jest spowodowana z naszej winy powinniśmy na miejscu zebrać informacje i dowody o tym świadczące:

Wypadek Drogowy w UK Dowody

  1. Zrobić jak najwięcej zdjęć na których widoczne będzie miejsce wypadku, ustawienia pojazdów, osób uczestniczących w wypadku.
  2. Spisać dane drugiego uczestnika wypadku, jego imię, numer polisy ubezpieczeniowej, numer rejestracyjny auta. Nie zaszkodzi sprawdzić ile osób jechało w jego aucie.
  3. Jeśli są świadkowie poprośmy ich o dane kontaktowe, zeznania niezależnych świadków mogą przesądzić o sporze.
  4. Sprawdźmy czy miejsce gdzie wydarzył się wypadek jest monitorowane przez kamery CCTV, nagranie z kamer jest cennym dowodem i może zdecydowanie przesądzić o sporze.

Wypadki komunikacyjne w UK mają to do siebie, że wzywając policję, policja może odmówić przyjazdu jeśli:

  1. Nie ma poważnych obrażeń
  2. Nie ma uszkodzeń elementów wyposarzenia na drodze (znaki, barierki itp.)

Cokolwiek zrobimy pamiętajmy, że jesteśmy zdani na siebie zaraz po wypadku i dowody które zebraliśmy, zróbmy to bo nikt nam nie da drugiej szansy.

Odszkodowanie w UK Po Wypadku

Kiedy już opadnie kurz i emocje, zostaliśmy z uszkodzonym autem i obrażeniami powinniśmy zadbać o nasze zdrowie i zminimalizowanie dalszych strat finansowych. Pójście do lekarza GP będzie w tym momencie dobrym posunięciem, możemy również poszukać pomocy w lokalnej placówce pogotowia. Pomoc medyczna w takiej sytuacji jest bardzo ważna, nasza historia medyczna będzie brana pod uwagę podczas odszkodowania za wypadek, będzie również miała wpływ na wysokość odszkodowania. Możemy również poprosić o pomoc firmę, która doradzi nam co i jak należy zrobić.

Czy możemy sami zająć się uzyskaniem odszkodowania za wypadek drogowy w UK?

No cóż pewnie tak, możemy zadzwonić do ubezpieczalni sprawcy i oznajmić że zdarzył się wypadek i chcemy odszkodowanie bo państwa klient zawinił. Ubezpieczalni a sprawcy pewnie chętnie się tym zajmie ale będzie działać na naszą niekorzyść tzn. będzie chciała dać jak najmniej – logiczne to ich pieniądze dlatego w interesie jest tak zrobić. Daltego więc nie próbujmy sami negocjować poszukajmy pomocy prawnej u ludzi, którzy nam w tym pomogą. Generalnie firma zajmująca się odszkodowaniami komunikacyjnymi zrobi dla Nas wszystkie skomplikowane czynności, jak to mawiają poprowadzi za rękę. Zajmie się tłumaczeniem przygotowaniem formularzy, wyceną auta, zorganizowaniem niezaleznej komisji lekarskiej na której w obecności polskiego tłumacza będziemy mogli swobodnie wyjasnić co nam dolega.

Wypadek w Pracy

Wypadki w pracy zdarzają się często miejsce pracy może być sceną różnych wypadków: złamania, poparzenia, stłuczenia wskutek upadku. Jak powinniśmy się zachować po wypadku w pracy? Wszystko zależy od tego jakich obrażeń doznaliśmy i czy jesteśmy w stanie samodzielnie pójść do przełożonego zgłosić wypadek, jeśli tak, zróbmy to niezwłocznie. Każdy wypadek powinien zostać zaraportowany. Pracodawca ma obowiązek dokonać wpisu do książki wypadkowej (accident book), jest to wymóg prawny, oraz udzielić nam pomocy medycznej. Zwróćmy uwagę na to co podpisujemy, niekiedy zdarzają się przypadki, że raporty z wypadków są celowo zmieniane aby przenieść odpowiedzialność z pracodawcy na pracownika (rzadko występują ale zdarzają się takie sytuacje). Jeśli mamy problem ze zrozumieniem treści raportu poprośmy o pomoc osobę, która nam w tym pomoże.

Odszkodowanie za Wypadek w Pracy

Mamy prawo do odszkodowania za wypadek w pracy jeśli wypadek powstał w wyniku zaniedbania pracodawcy. Nasze odszkodowanie będzie zawierało straty finansowe (nieobecność w pracy w związku z wypadkiem, zakup lekarstw itp.) oraz rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu. Jeśli nasze obrażenia wymagają rehabilitacji to zapewne zostaniemy jej poddani. Podczas starania się o odszkodowanie powinniśmy poprosić firmę, która nam w tym pomoże.

Odszkodowanie w UK – Pomoc

Czy powinniśmy się starać o odszkodowanie za wypadek w pracy? Zdecydowanie tak, to odszkodowanie nam się prawnie należy.

Wypadek w Miejscu Publicznym

Poślizgnięcia i upadki w miejscach publicznych zdarzają się często i pozostawiają wiele osób z urazami. Wypadek w miejscu publicznym może spowodować nierówna nawierzchnia, dziura w chodniku, śliska podłoga w sklepie lub biurze.

Wypadek w Miejscu Publicznym Co Robić

Po pierwsze najważniejsze zabezpieczyć dowody zdjęcia, świadkowie, adres gdzie doszło do wypadku. Następnie możemy poszukać pomocy w sprawie złożenia wniosku o odszkodowanie.

Odszkodowanie w UK z Tytułu Pobicia – CICA UK

Pobiciami w UK zajmuje się organizacja pod nazwa CICA (Criminal Injuries Compensation Authority). Aby ubiegać się o odszkodowanie w wyniku przestępstwa jakim jest pobicie wcześniej należy ten fakt zgłosić na policję. CICA rozpatruje tylko roszczenia, które były poddane wcześniej śledztwu. Kiedy możemy się starać o odszkodowanie za pobicie w UK? Według informacji na stronie rządowej o odszkodowanie takie mogą wystąpić osoby, które w związku ze zdarzeniem poniosły straty w wysokości £1000.

Odszkodowanie w UK Adwokat – Solicitor

W każdym z powyżej opisanych wypadków będziemy potrzebowali pomocy prawnika (adwokat, solocitor), bez jego pomocy nasze starania o odszkodowania mogą być ignorowane lub co gorsza jeśli nie zrozumiemy pewnych spraw związanych z naszym roszczeniem możemy otrzymać ofertę, która będzie zaniżona, a nie stanie się tak jeśli zaopiekuje się nami prawnik specjalizujący się w odszkodowaniach. Dotyczy to wypadków komunikacyjnych, wypadków w pracy, wypadków w miejscu publicznym czy też ciężkiego pobicia. W każdym z tych wymienionych przypadków będziemy potrzebowali pomocy prawników i osób którzy specjalizują się w odszkodowaniach powypadkowych w UK. Prawnik od odszkodowań oceni naszą sytuację zostaniemy zbadani przez niezależnego lekarza, ten przygotuje raport medyczny na podstawie którego prawnik będzie mógł oszacować naszą szkodę.

Wysokość Odszkodowania w UK

No cóż dochodzimy do meritum, ile odszkodowania nam się należy? W zależności od tego jakich obrażeń doznamy, otrzymamy należne odszkodowanie. Jeśli nasze obrażenia są znikome kwota odszkodowania może się zamknąć w tysiącach funtów, jeśli obrażenia są poważne odszkodowanie za wypadek może sięgać dziesiątek tysięcy funtów. UWAGA! Mamy wpływ na to jaką kwotę odszkodowania otrzymamy, jeśli zaniedbamy wizyty u lekarza lub też mimo dolegliwości postanowimy się sami leczyć, nie będzie to dobrze wyglądało, ktoś może powiedzieć przecież ta osoba wcale nie potrzebowała pomocy medycznej dlatego też nie może otrzymać zbyt wysokiej kwoty odszkodowania. I tak to działa jeśli zadbamy o swoje finanse, poszukamy pomocy medycznej niezależnie od tego co się wydarzyło możemy zwiększyć kwotę odszkodowania.

Wypłata Odszkodowania

I na koniec jeszcze tylko kilka słów na temat wypłaty odszkodowania. Kiedy już zakończy się nasza sprawa przychodzi najmilszy moment czyli czek. Chwila która zrekompensuje nam wszystkie nieprzyjemności, straty finansowe, ból, cierpienie. Nasza wypłata odszkodowania może być w formie czeku lub na konto, wszystko zależy od tego jak to uzgodnimy z firmą prawniczą prowadzącą sprawę. Sytuacja wygląda trochę inaczej jeśli chodzi o nieletnich, dla dziecka jest ustanowione przez sąd konto na które będzie wpłacone odszkodowanie, rodzice zostaną o tym powiadomieni. Dziecko będzie mogło uzyskać dostęp do tych środków po uzyskaniu pełnoletności. Są pewne wyjątki kiedy rodzic będzie mógł otrzymać środki dziecka np: na sfinansowanie leczenia dziecka lub też zakup środków potrzebnych do nauki dziecka.

Zobacz więcej na temat pomocy powypadkowej w UK

Kategoria:

Reklama

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.