Reklama
Reklama
Reklama
Mortgage-Kredyt Hipoteczny w UK Czy Tańszy

Mortgage-Kredyt Hipoteczny w UK Czy Tańszy?

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

Reklama

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w UK może być korzystniejsze po tym jak Bank Angielski uruchomił nowy program dla pożyczkodawców, aby więcej pieniędzy było dostępnych dla właścicieli domów i firm.


W ramach środków inicjatywy kredytowej Bank Anglii będzie pożyczał pieniądze instytucjom finansowym poniżej rynkowych stóp procentowych, aby potem śledzić postępy nowego programu.

Program zastąpi obecny krajowy sytem gwarancji kredytowej

Niektórzy kredytodawcy pożyczek hipotecznych już obniżyli koszty długoterminowych ofert w stałym oprocentowaniu. W ciągu ostatnich tygodni kilku największych z nich: HSBC, NatWest, Santander oraz Nationwide zmniejszyli swoje oprocentowanie kredytów hipotecznych do poziomu poniżej 3%. Są to najniższe długoterminowe oprocentowania kredytów hipotecznych do tej pory nie spotykanych w Wielkiej Brytanii, choć są one dostępne tylko dla niewielkiej grupy kredytobiorców, którzy mogą odłozyć 40% depozytu.

Odpowiedź na skargi

Celem nowego programu Banku Anglii nie jest wprowadzenie życia w konający rynek nieruchomości. Celem programu jest uczynienie tańszych pożyczek dla małych i średnich spoza sektora finansowego. To ta własnie grupa skarżyła się przez kilka lat, na to że banki są w głównej mierze nastawione na gromadzenie gotówki zamiast udzielenia pożyczek kredytobiorcom nawet tym z niską grupą ryzyka.

źródło BBC News.

 

Reklama

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.