...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Moja wyspa UK – Czy Możesz obniżyć Rachunki za wodę?

Znajdziesz tutaj:

loan finder

2012 – 2013 wzrost cen od 1 kwietnia

Spółki wodne podniosły ceny opłat za wodę. Przeciętny wzrost to 5,7%, a w jednym regionie wzrost wystąpił aż o 8,8%. Poniższa tabela przedstawia dostawców i zmianę cen w regionach.

Źródło: ofwat . Średnie rachunki za 2012-13 są szacunkowe. Są one oparte na danych tymczasowych i prognozie, kiedy każda firma dostarcza dane za rok kończący się 31 marca 2013. Przeciętny rachunek za wodę to, z definicji, średnia dla wszystkich klientów. Rachunki poszczególnych klientów mogą być większe lub mniejsze od średniej z powodu szczególnych właściwości, na przykład, czy mają wodomierze. Zmiany rachunków klientów mogą być różne w zależności jaka firma dostarcza wodę. Niektórzy klienci mogą otrzymywać dostwę wody z jednej firmy, a usługi kanalizacyjne z innej. Aby obliczyć średnią rachunku należy dodać średnią rachunku za wodę do przeciętnego rachunku za korzystanie z kanalizacji.

 

.

Obliczanie Oszczędności

Czy warto założyc wodomierz?

Dla szybkiego oszacowania możemy to zrobić w łatwy sposób. Jeśli w domu w którym mieszkamy jest więcej pokoi niż mieszkańców , wtedy warto pokusić się o instalację  wodomierza, dlatego że ryczałt za wodę jest wyliczany na podstawie regionu i wielkości domu. Lecz zawsze pojawiają się wątpliwości co do tego, dlatego też możemy zrobić to  w inny sposób.

Istnieją  dwa sposoby obliczenia tego:

1.Dla szybkiego obliczenia możemy użyć porównywarek

uSwitch

Consumer Council for Water

Znajdują się tam kalkulatory ofert . uSwitch jest dużo łatwiejszy w obsłudze .

Na pytanie jak często używasz pralki, zmywarki, ilość prysznicy, kąpieli w ciągu tygodnia przez użytkowników domu , otrzymasz szacunkowe obliczenie co do zużycia, często to może być więcej niż możesz się spodziewać . Gdy wprowadzisz wszystkie detale otrzymasz szybką kalkulację czy założenie licznika na wodę pomoże obniżyć twoje rachunki za nią. Kalkulacje te są obliczane na podstawie danych  w większości regionów Anglii i Walii.

Baza jest uzupełniana jedynie tylko raz w roku 1 kwietnia , wtedy gdy ceny za wodę się zmieniają, lecz mimo tego jest to dobry serwis i będzie dla ciebie odpowiedni.

1. Dokładny sposób poproś dostawcę wody.

Aby dokładniej obliczyć możesz poprosić o to swojego dostawcę wody, może to być co prawda czasochłonne ale twój dostawca zrobi  dla ciebie  kalkulator wodomierza co sprawi że można łatwo stwierdzić czy można zaoszczędzić.

Dodatkowe metody oszczędności dla każdego.

  • Użyj Save-A-Flush bag.

Wiele spółek wodnych oferuje darmowe torby”Save-A-Flush” które wrzuca się do spłuczki w toalecie aby nie zużywać więcej wody niż to konieczne. Możecie je otrzymać od lokalnych władz. Torby te zawierają kryształy które absorbują wodę tylko raz i tym samym zmniejszają objętość spłuczki w zależności od wielkości spłuczki można użyć toreb które absorbują od  1-2 litrów wody i gotowe

jak je użyć najlepiej obrazuje film poniżej 🙂

[jwplayer config=”Custom Player1″ mediaid=”4515″]

Wyobraźmy sobie przez moment jak w domu zamieszkałym przez wieloosobową rodzinę jest eksploatowana spłuczka i jakie ilości wody dziennie możemy zaoszczędzić, co w efekcie przekłada się na rachunek.

Tu jest link jak uzyskać takie torby http://www.reducereuserecycle.co.uk/greenfreebies/free_water_saving_devices.php

  • Sprawdż swój licznik podczas gdy nie używasz wody .Jeśli są przecieki zapoznaj się z poradnikiem jak sprawdzić szczelność

Kliknij tutaj

 Dodatkowe oszczędności dla osób mających wodomierze

  •  Zapytaj swojego dostawcę czy ma niskie taryfy użytkowania

Niektóre firmy oferują specjalne taryfy dla użytkowników wody o niskim zużyciu. Na przykład spółka Anglian Water ma taryfę „SoLow” która jest dobra dla domów gdzie zużycie jest mniejsze do 75m3 na rok.

  • Wyślij odczyty

Podobnie jak gaz i elektryczność rachunki za wodę mogą być czasami naliczone na podstawie zużyć szacunkowych i zostaniesz obciążony za więcej niż zużywasz. Sprawdź w firmie czy rachunki były naliczone na podstawie odczytów z licznika , wysyłaj regularne odczyty aby mieć pewność że płacisz za to co zużywasz.

  • Dodatkowa pomoc dla osób o niskich dochodach i potrzebach medycznych.

Jeśli masz wodomierz i ktoś z domowników otrzymuje zasiłek może być możliwe aby kwota wydatków była ograniczona . Aby być uprawnionym do tego w domu musi zamieszkiwać minimum trójka dzieci w wieku poniżej 19 lat oraz ktoś, gdzie jego kondycja medyczna powoduje użycie dodatkowych ilości wody.

Jeśli się do tego kwalifikujesz koszty za wodę będą ograniczone a średnie oszczędności mogą być w granicach  £250/rok.

Aby dowiedzieć się wiecej na ten temat sprawdź na stronie ofwat

Dodatkowe bonusy od dostawców wody

Spółki wodne oferują masę gratisów do aby zaoszczędzić wodę, wszystko co musisz zrobić, to poprosić. Poniżej znajduje się link który prowadzi do zestawienia spółek wodnych, które oferują gratisy. Kliknij aby przejść a następnie wybierz spółkę.

Save Water Save Money

Czy należy Ci się rabat kanalizacji?

Rozliczenie wodomierza jest proste , lecz pamiętajmy o tym ,że co wchodzi musi wyjść ,a zatem ilość wody tworzy przybliżony koszt za kanalizację. W rzeczywistości jest to założenie 90-95% wraca, ale może być inaczej w kilku przypadkach, a jeśli tak można zaoszczędzić poważne pieniądze.

  • Czy masz staw, duży ogród lub basen

Jeśli masz basen lub zbiornik wodny i wykorzystujesz znaczne ilości wody z zewnętrznego kranu możesz poprosić dostawcę wody o zmniejszenie rachunku. Jeśli wykażesz że nie wylewasz tej wody do ścieku nie powinieneś za to płacić.

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.