Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Maraton w Bostonie Atak Bombowy FBI Ujawnia Szczegóły

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Bomby, które wybuchły podczas poniedziałkowego maratonu w Bostonie mogły zostać umieszczone w szybkowarach mówią śledczy FBI.

Zdjęcia z dochodzenia FBI pokazują poszarpane kawałki metalu, urządzenia detonacyjne, które najprawdopodobniej były spakowane do Bomba maratonczarnego plecaka. Trzy osoby zginęły, a ponad 170 zostało rannych w eksplozji dwóch bomb podczas maratonu bostońskiego w poniedziałek. Ci którzy zginęli to ośmioletni chłopiec, 29 letnia kobieta oraz student z Chin.

bomba-boston

Podczas konferencji prasowej agenci FBI opisali wstępnie z czego były zbudowane bomby: kawałki nylonu, fragmenty łożysk kulkowych i gwoździe, które prawdopodobnie zostały umieszczone w urządzeniu kuchennym – szybkowarze. Dokładana analiza i rekonstrukcja bomb będzie możliwa po przebadaniu szczątków bomby w laboratorium w Quantico w Wirginii.

Kto To Zrobił

Prasa cytuje materiały źródłowe ze śledztwa które mówią, że bomby – materiały wybuchowe zostały spakowane w szybkowarze a następnie umieszczone w czarnych workach na ziemi w miejscu gdzie odbywał się maraton. Według FBI dochodzenie jest obecnie w powijakach, odpowiedzialność za zamach, podejrzani i motywy pozostają nadal nieznajome.
Prezydent Obama potępił zamach określając go jako „haniebny i tchórzliwy” – podkreślił, że nie jest do tej pory wiadomo kto stoi za zamachem, czy jest to organizacja krajowa, czy zagraniczna, lub atak złośliwego osobnika, którego motywy pozostają tajemnicą.

źródło BBC News.

Powiązane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *