...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Lotnisko Stansted Personel Planuje Wakacyjny Strajk

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Port lotniczy Stansted, a dokładnie personel odpowiedzialny za skanowanie bagaży podróżnych planuje wakacyjny strajk. Stansted przygotowuje się do serii poważnych strajków w zbliżający się bank holiday.

strajk stansted

Członkowie związków zawodowych GMB zatrudnieni przez firmę Mitie na lotnisku Stansted zapowiedzieli strajk przypadający na weekend rozpoczynający się od piątku 23 sierpnia w godzinach od 03:30 do 06:00 oraz od15:30 do 18:00. Przedstawiciele związków zawodowych potwierdzili, że około 92% członków głosowało za podjęciem akcji strajkowej.

Utrudnienia w podróży

Rzecznik firmy Mitie powiedział: „Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć porozumienie ze związkami, lecz jeśli mimo naszych starań plan strajku na lotnisku Stansted dojdzie do skutku, dołożymy wszelkich starań aby nie był tak bardzo odczuwalny przez pasażerów odbywających podróż w tym czasie”

Strajk o kasę

Jak poinformował rzecznik regionalny GMB strajk na lotnisku Stansted, ma charakter sprzeciwu dla cięć stawek nocnych pracowników firmy Mitie. „Firma Mitie oczekuje od członków GMB aby ci zgodzili się na redukcję dodatku nocnego, oraz stawek nadgodzin 3,5% do 2%. Podczas miesięcznych negocjacji o nie akceptacji tych warunków, firma Mitie mimo naszego sprzeciwu zdecydowała się na cięcia, które weszły w życie od czerwca. Dlatego też nie pozostaje nam nic innego jak podjęcie akcji strajkowej”

Aktualizacja 19/08/2013

Planowany strajk na lotnisku Stansted został odwołany – źródło BBC News

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.