POZYCZKA W UK
Reklama
Reklama
jaja

Limity jaja Tesco Asda Lidl Ptasia Grypa UK

Tesco ograniczyło liczbę zakupu jaj w związku z rosnącymi kosztami i wybuchem ptasiej grypy w UK. Tesco dołączyło do Asdy i Lidla, które też wprowadziły limity.

Spis Treści

Tesco stało się najnowszym supermarketem, który ograniczył liczbę zakupu jaj, które klienci mogą kupić w związku z rosnącymi kosztami i wybuchem ptasiej grypy.

Największy supermarket dołączył do Asdy i Lidla, które wprowadziły limity na zakup jaj na początku tego miesiąca.

 

Tymczasowy limit został wprowadzony jako środek zapobiegawczy i oznacza, że konsumenci są ograniczeni do trzech pudełek.

 

Ogłoszenie pojawia się, gdy Krajowy Związek Rolników (NFU) wzywa do „pilnego dochodzenia” w sprawie zakłócenia łańcucha dostaw jaj.

Tesco ogranicza zakupy jajek, bo supermarket dołącza do Asdy i Lidla

Aby zapewnić „bardzo potrzebne wsparcie” dla producentów jaj, NFU wezwał Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (Defra) do zbadania, czy należy złożyć oświadczenie zgodnie z ustawą o rolnictwie z 2020 r.

Rząd poinformował, że sytuacja jest monitorowana.

Podkreślono również, że łańcuch dostaw żywności w Wielkiej Brytanii jest „odporny” i ogólnie nie oczekuje się „znaczącego wpływu”.

Rzecznik Defra powiedział: „Rozumiemy trudności, jakie rosnące koszty w połączeniu z wybuchem ptasiej grypy powodują dla rolników i współpracujemy z przemysłem w celu monitorowania rynku jaj.

„Łańcuch dostaw żywności w Wielkiej Brytanii jest odporny – w całym kraju jest 38 milionów kur niosek i nie spodziewamy się żadnego znaczącego wpływu na ogólną podaż”.

Deklaracja na mocy art. 20 ustawy rolnej „umożliwiłaby Defra wykorzystanie jej ustawowych uprawnień w celu zapewnienia bardzo potrzebnego wsparcia producentom jaj, których środki utrzymania są zagrożone” – skomentował NFU.

Przewodnicząca związku Minette Batters powiedziała, że ​​„krytyczne” jest, aby rząd działał teraz, aby dać producentom „pewność, której potrzebują”.

Powiedziała: „Istnieje ogromny zakres problemów, przed którymi stoi sektor drobiu, w szczególności w łańcuchu dostaw jaj, które narastały przez miesiące i przed którymi ostrzegaliśmy od jakiegoś czasu. Inflacja cen energii i zakłócenia w łańcuchu dostaw przyczyniły się do najgorszego jak dotąd wybuchu ptasiej grypy. Jednak same te naciski nie mogą wyjaśnić pustych półek.

„NFU wyraziło obawy dotyczące funkcjonalności łańcucha dostaw z Defra kilka miesięcy temu w nadziei na uniknięcie obecnej sytuacji, w której niektórzy sprzedawcy detaliczni muszą ograniczyć dostęp brytyjskich konsumentów do jaj. Jest to z pewnością przypadek poważnych zakłóceń na rynku rolnym.

„Ważne jest, aby Defra podjęła teraz działania w celu zbadania problemów w łańcuchu dostaw jaj, tak aby wszelkie deklaracje zgodnie z sekcją 20 mogły zostać złożone tak szybko, jak to możliwe.

„Producenci drobiu i jaj muszą mieć pewność, której potrzebują, pracując w ramach uczciwego i przejrzystego łańcucha dostaw, z uczciwymi zwrotami dla rolników, aby mogli robić to, co potrafią najlepiej; zaspokoić popyt kupujących na wysokiej jakości brytyjskie jaja i mięso drobiowe”.

Ograniczenia w zakupie jaj, ponieważ Wielka Brytania stoi w obliczu największego w historii wybuchu ptasiej grypy.

Epidemia ptasiej grypy spotęgowała istniejące niedobory, które nastąpiły po tym, jak producenci ograniczyli produkcję lub odeszli z branży z powodu zwiększonych kosztów.

Inne czynniki, które doprowadziły do zakłóceń, to inwazja Rosji na Ukrainę.

Konflikt spowodował wzrost rachunków rolników za energię wraz z rosnącymi kosztami paszy dla kurczaków, kur i opakowań.

Ponadto konsumenci szukali tańszych źródeł białka, które mogliby dodać do swoich cotygodniowych zakupów ze względu na gwałtownie rosnące rachunki za żywność, co również zwiększyło popyt na jajka.

Uważasz, że informacje za pomocne?
Podziel się

Ostatnie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *