Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Kamera samochodowa poczujesz się bezpieczniej na drogach UK

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Kamera w aucie druga para oczu dla naszego bezpieczeństwa na drogach UK. Zastanówmy się jednak przez chwilkę, czy tak naprawdę potrzebujemy kamerę w naszym aucie i czy nas stać na taki wydatek?

2

Mieszkasz w UK? Czy jesteś zmotoryzowany? Na co dzień korzystasz z auta podczas dojazdów do pracy na zakupy czy nawet dla przyjemności? A może zapytam inaczej czy brałeś udział w wypadku drogowym gdzie orzeczenie o winie było niezmiernie trudne z powodu braku dowodów Twojej niewinności? Jeśli tak to bardzo mi przykro że tak się stało, ale czy gdybyś miał drugą szansę na to aby udowodnić swoją niewinność czy zrobiłbyś to?

Uzyskanie niezależnej ewidencji po wypadku jest niezmiernie trudne, kto w takiej chwili myśli o świadkach, zdjęciach? No tak pozostaje nam jeszcze poszukanie kamery CCTV i zwrócenie się z prośbą do policji o udostępnienie nagrania, ale to co w takich sytuacjach mówi policja to „proszę się zwrócić do swojej ubezpieczalni oni zajmą się Pana/Pani sprawą”.

I znów wracamy do punktu wyjścia, a ubezpieczalnia niewiele robiąc jak najszybciej chce się pozbyć sprawy akceptują odpowiedzialność, lub też co na niewiele się zda dogadując się z drugą stroną o podziale odpowiedzialności 50/50, co jest równoznaczne z orzeczeniem o naszej winie, utratą zniżek i tak dalej.

Otóż możesz to zmienić jeśli zdecydujesz się już dziś na działanie prewencyjne i zakupisz dla siebie drugą parę oczu, która niezależnie od wszystkiego i w przypadku kolizji budzącej wątpliwości pomoże rozstrzygnąć spór na Twoją korzyść. Mowa tu oczywiście o kamerce do Twojego auta, która będzie rejestrowała zapis Twojej jazdy.

Koszty

Koszty są ogromne, mam na myśli utratę zniżek ubezpieczenia komunikacyjnego w UK. Ten wie co się przekonał jak bolesne to jest, ale jeszcze bardziej bolesne tak myślę jest to, że nie ponosimy winy, której z braku dowodów nie możemy udowodnić. Koszt zakupu kamery do auta to wydatek rzędu 70 GBP, znacznie mniej niż mogłoby się wydawać w przypadku utraty zniżek ubezpieczenia.

Trendy

Możemy zaobserwować, że obecnie w UK coraz więcej aut porusza się po droga mając na wyposażeniu kamerę, kierowcy, którzy decydują się na podjęcie takiej akcji, kierują się zdrowym rozsądkiem i patrzą w przyszłość. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest jest jedna, rozmawiając ze znajomymi i przypadkowymi kierowcami, których auta są wyposażone w kamerki, wszyscy zgodnie oświadczyli, udowodnić, że to ten drugi kierowca zawinił nie oni. Jest też kilka innych aspektów dla których można wykorzystać kamerę w aucie, chociaż by dla zabawy. Na co dzień jesteśmy świadkami zabawnych sytuacji na drodze, kiedy zarejestrujemy coś ciekawego możemy tym podzielić się ze znajomymi i resztą świata.

Crash for Cash

Czy słyszałeś o nie tak dawno ujawnionym raporcie ubezpieczalni Aviva, w którym mowa o rosnącej licznie wyłudzeń odszkodowań w UK? Niewinni kierowcy są brani na celownik przestępców drogowych wyłudzających odszkodowania poprzez aranżację stłuczek nazywanych potocznie „Crash for Cash”. Możemy uniknąć takich sytuacji kiedy będziemy w stanie udowodnić że sprawca wymusił na nasz stłuczkę, jako dowód posłuży nam nagranie z naszej kamery.

Jak widzisz poruszyłem wystarczającą ilość powodów dla których nie powinieneś dłużej zwlekać z zakupem kamery do auta, czas teraz na to, aby przyjrzeć się jednej z wielu, a i może jednej z niewielu doskonale spełniającej wszystkie wymagania jakie taka kamera spełniać powinna.

slider_6

DSC_0043
Kamerka przyklejona do szyby jest w górnej części jest prawie że nie widoczna co sprawia że dyskrecja jest zachowana

Przenośny Samochodowy Rejestrator Video typ Ambarella full HD 1080p

Korzystam z tego rejestratora od miesiąca, nie rozstaję się z nim, jest dyskretny, co sprawia, że nie muszę się martwić o to że ktoś go zauważy. Łatwość obsługi i instalacji tego urządzenia jest imponująca.

Jakiej jakości jest nagranie?

Zobacz w jakiej jakości film został nagrany przez kamerę o której będzie więcej w dalszej części. Poniżej załączyłem nagranie z kamery, której używam regularnie w dzień i w nocy.

W dzień

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” animation_effect=”” album_title=”true” album_id=”3″]

O zmierzchu

Właściwości Rejestratora.

 • 130 Stopni szerokośc soczewki kamery
 • 1920 x 1080 Full HD
 • 4 MP Kamera
 • 4x zbliżenie cyfrowe, zdjęcie 8x
 • 1.5 cala wyświetlacz LCD, możliwość oglądania podczas jazdy
 • Zaawansowana technologia kompresji wideo H.264
 • GPS
 • Mapy Google
 • Czujnik G-Sensor, kiedy kamera wykryje zderzenie plik moży być chroniony
 • Funkcja SOS, chroni ważne pliki przed skasowaniem
 • Funkcja automatycznego nagrywania
 • Wyjście na AV/HDMI
 • Automatyczna funkcja wypełniania światła podczas nagrywania w nocy
 • 30/60 klatek na sekundę
 • Funkcja zrzutu ekranu, możliwość zrobienia zdjęcia podczas nagrywania
 • Data/Czas/Prędkość
 • Karta pamięci do 32GB – Urządzenie sprzedawane jest bez karty pamięci.
 • Oprogramowanie aby przeglądać zapisany obraz wraz z lokalizacji

 

Powiązane

0 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *