...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Jak Wielka Brytania Płaci £27 mln Rocznie na Powrót Złodzieja Taczki do UE.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Liczba osób postawionych przed Brytyjskim sądem w celu ekstradycji do krajów UE wzrosła prawie czterokrotnie w ciągu zaledwie trzech lat.

Łącznie 1355 osób zostało aresztowanych na podstawie kontrowersyjnego nakazu aresztowania w 2010 roku – w porównaniu z 351 osobami w 2008 roku. Eksplozja aresztowań oznacza istotne obciążenie brytyjskiego systemu sądownictwa jak i podatnika. Jak podaje Telegraph szacowany koszt spraw związanych z ekstradycją więźniów do krajów UE kosztuje około £27 mln rocznie, jest to poważne uszczuplenie wydatków na brytyjski sektor publiczny.

Krytycy europejskiego nakazu aresztowania twierdzą, że Wielka Brytania otrzymała nieuczciwą ofertę, zaznaczając że dane jasno wskazują zdecydowanie większą liczbę ekstradycji domniemanych przestępców z Wielkiej Brytanii, niż aresztowanych i wysyłanych do Wielkiej Brytanii. Pojawiły się obawy nad trywialnością charakteru realizowanych wykroczeń, oraz że wiele wniosków np. z Polski dla więźniów którzy uciekli z kraju. Korzystają oni z przepisów karnych pozwalających im na przerwę w trakcie wykonywania kary w oczekiwaniu na termin kiedy odbywanie kary się rozpocznie. Umożliwia im to aby ponownie opuścić kraj będąc w posiadaniu paszportu.

Do 2003 roku, przed wprowadzeniem Europejskiego Nakazu Aresztowania Wielka Brytania odnotowała zaledwie 114 nakazów, co dowodzi jak szybko dane liczbowe wzrosły od momentu kiedy zaczęły obowiązywać uprawnienia UE, zmuszając brytyjski wymiar sprawiedliwości do działań na żądanie innych państw UE. Nakaz aresztowania pozwala każdemu krajowi o złożenie wniosku o aresztowanie i ekstradycję żądanej osoby bez udzielenia odpowiedzi w danej sprawie. Zdaniem krytyków czasami zarzuty stawiane takiej osobie są zbyt niskie a aresztowanie odbywa się podstawie zarzutów stawianych przez policję lub sąd z innego państwa bez podawania jakichkolwiek dalszych szczegółów w danej sprawie.

Koszty

Według Parlamentu Europejskiego, każdy nakaz kosztuje £20.170 do dnia procesu, co oznacza że koszt przetwarzania unijnych wniosków ekstradycyjnych kosztował Wielką Brytanię co najmniej £27 mln w 2010 roku. Kwota £20,170 obejmuje pomoc prawną, czas pracy policji i sądu oraz tłumacza oraz koszty transportu podejrzanego. W kwocie tej nie uwzględniono kosztów kraju, który wydał nakaz żądania ekstradycji.

Trywialność spraw

Politycy wyrażają swoje obawy, że nakazy o ekstradycję są nadużywane przez niektóre państwa, zwłaszcza przez Polskę, która generuje cztery z 10 nakazów aresztowania wysyłanych do Wielkiej Brytanii, czasem z powodów błahych wykroczeń. Jedną z takich spraw jest przyład Polaka oskarżonego o kradzież taczki.

źródło Telegraph

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.