Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Jak prywatne firmy parkingowe w UK zmuszają kierowców do płacenia kar za parkowanie

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Czy otrzymałeś mandat za parkowanie lub inaczej karę za przedłużenie parkowania na parkingach obsługiwanych przez prywatne firmy parkingowe? Jeśli tak to pozostań z nami, ponieważ będzie na temat niecnych trików stosowanych przez prywatne firmy parkingowe w UK oraz na koniec kilka słów na temat jak 22 letni prawnik Michael Green postanowił pozwać do sądu firmy parkingowe aby wszystkie zapłacone kary zostały zrefundowane.

DSCN0110Czy przydarzyło Ci się kiedyś, że po powrocie do auta po udanych zakupach zobaczyłeś za wycieraczką żółty bilecik, w którym było wezwanie do zapłaty? No cóż nie Ty jeden, ja również podczas powrotu z zakupów zostałem nie tak dawno obdarowany prezentem w postaci wezwania do zapłaty za przedłużony postój na parkingu sklepu Morrison. Tego typu sytuacje spotykają tysiące zmotoryzowanych w UK każdego miesiąca, a statystyki mówią o milionach w ciągu roku. Czy spotkało to może i Ciebie?

Wykorzystują psychologię – nękają i zastraszają ludzi aby zapłacili.

Ludzie są zachęcani tak, aby przestali myśleć kiedy widzą karę do zapłacenia. Kuszeni fałszywym rabatem tak, aby zapłacili jak najszybciej.

cta7

Kiedy jednak ludzie nie płacą, są prześladowani listem za listem od firm windykacyjnych i prawników dopóty, dopóki nie zapłacą. Od 2012 roku prywatne firmy parkingowe zaczęły pozywać ludzi do sądu, aby uczynić przykład z tych, którzy myśleli, że mogą uciec od płacenia.

Za pieniądze kierowców świętują co roku swój sukces

Ponad £200 funtów za głowę, co roku firmy parkingowe świętują na uroczystych galach z okazji setek kierowców odartych z gotówki. £200 funtów za głowę, wyobrażasz sobie taką karę za postój na parkingu 10 minut ponad czas? Mnie by szlak trafił, a Ciebie? I co mógłbyś wtedy zrobić zapłacić czy nie?

cta5

To co robią jest prawdopodobnie nielegalne

Zdaniem Michalea Greena opłaty za postój sięgające £40, £80 a niekiedy £100 ponad czas, za mały błąd parkingowy można poddać w wątpliwość prawa kontraktowego. Jeśli dla przykładu wykupimy parking na dwie godziny który kosztuje np. £2 a wracając po dwóch godzinach i 15 minutach każe nam się płacić £50 to czy firma parkingowa w tym momencie straciła £50?

Interesują się tylko wysokiej wartości parkingami.

cta1

W jakich miejscach najczęściej możemy spotkać prywatne firmy parkingowe? Wysoka wartość innymi słowy duża rotacja aut, bo łatwiej przecież jest skupić się na miejscach gdzie jesteśmy poddani na pośpiech i łatwo o błąd jakim jest pozostawienie auta na parkingu ponad wykupiony czas. Asda, Morrison, Aldi, Lidl oraz szpitale NHS. W tych najczęściej miejscach prywatne firmy parkingowe targetują ludzi, których nęci się niskimi cenami a po tym wykorzystuje do płacenia wysokich opłat parkingowych.

Co się stanie jeśli nie zapłacimy?

Przeważnie firmy parkingowe wysyłają wezwanie do zapłaty. Niektóre wezwania wysyłane są przez same firmy parkingowe, niektóre przez inne agencje dla przykładu firmy odzyskujące długi. Jeśli zignorujemy wezwanie do zapłaty mogą nas pozwać do sądu, lecz wydaje się relatywnie mało prawdopodobne, dlatego, że połowa z tych firm które domagały się zapłaty za pośrednictwem niezależnego arbitra, spotkały się z odmową.

Jeśli jednak zostaniemy pozwani i przegramy będziemy musieli zapłacić to czego domaga się firma parkingowa plus opłaty sądowe. Jeśli przegramy i wciąż odmówimy zapłaty wtedy wyrok będzie miał bezpośredni wpływ na historię kredytową, a co za tym idzie otrzymanie kredytu, pożyczki, telefonu na kontrakt  itp. Firma parkingowa nie może w żaden sposób wpłynąć na naszą historię kredytową do czasu aż poda nas do sądu i wygra sprawę.

Pieprzyć to czas na walkę

Czy uważasz, że jest w porządku, aby prywatne firmy parkingowe straszyły nas karami za przedłużenie postoju na parkingu przed sklepem w którym zostawiamy nasze ciężko zarobione pieniądze. Jeśli uważasz, że nie jest to „Fair” oddaj swój głos na kampanię „CHALLENGE THE FINE”, która może to zmienić. Udostępnij na facebook, podziel się z przyjaciółmi.

Jeśli natomiast uważasz, że zapłaciłeś niesłusznie karę za parking, również możesz dodać swoję imię do listy KLIKNIJ TUTAJ osób pokrzywdzonych w ten sposób i domagać się zwrotu zapłaconej niesłusznie naliczonej kary. Aby to się stało musi być zebrane poparcie 100 000 osób, które otrzymały karę od prywatnej firmy parkingowej, do tej pory kampania Michaela Greena otrzymała poparcie 4000 osób.

Kilka słów na temat kampanii Challenge The Fine i kto za nią stoi.

cta

Witam, nazywam się  Michael Green. Właśnie ukończyłem studia prawnicze i magisterskie na Uniwersytecie w Cambridge. Założyłem tę kampanię, ponieważ kiedy widzę to, co się dzieje to obraza dla nas i wszystkich kierowców w całym kraju.

Firmy parkingowe w całej Wielkiej Brytanii nakładają niesprawiedliwe kary, które często wykraczają ponad £100 funtów i są prawdopodobnie niezgodnie z prawem. Za cel firmy parkingowe obierają tych, którzy są bardzo zajęci, wrażliwi lub onieśmieleni aby wstać i walczyć. W dążeniu do zysku firmy parkingowe kupują dane osobowe z DVLA, a następnie przy ich użyciu nękają ludzi wysyłając ponaglenia do zapłaty. Uważam, że nie jest to rozsądny system parkingowy, jest to chciwość i wymuszenie i dzieje się tak na terenie całej Wielkiej Brytanii dlatego uważam, że należy to zmienić.

Ale aby zadziałało potrzebuję Twojej pomocy. Udostępnij proszę kampanię na Facebook, powiedz o niej swoim znajomym. Aby pozwać firmy parkingowe do sądu potrzebujemy 100 000 osób, które poprą kampanię wtedy będziemy mogli zakwestionować grzywny w sądzie oraz powstrzymać sprzedaż danych osobowych przez DVLA, jeśli będziemy pracować razem możemy to osiągnąć, a nasze wspólne zwycięstwo będzie słodkie.

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *