Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Grupy ubezpieczeniowe aut w UK

grupy ubezpieczeniowe aut w uk

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Grupy ubezpieczeniowe aut w UK. Szukasz nowego samochodu, ale nie masz pewności co do grupy ubezpieczeniowej samochodu który Ciebie interesuje? Nie martw się – mamy wszystko, co musisz wiedzieć!

Czym są grupy ubezpieczeniowe aut w UK?

Aby uzyskać dokładne wyobrażenie o tym, jak drogi będzie samochód do ubezpieczenia, każdy samochód w Wielkiej Brytanii jest pogrupowany w przedziale od 1 do 50 – 1 oznacza najtańszy, a 50 oznacza najdroższy do ubezpieczenia.


Kiedy kupujesz i ubezpieczasz samochód, ubezpieczyciele biorą pod uwagę wiele czynników przy obliczaniu składki na ubezpieczenie samochodu – jednym z najważniejszych jest model samochodu, który ubezpieczasz. Mówiąc najprościej, niektóre samochody są droższe w ubezpieczeniu niż inne.

Skąd więc będziesz wiedział, ile będzie kosztował Twój wybrany samochód do ubezpieczenia? Cóż, w wielu przypadkach prawdopodobnie możesz dobrze zgadnąć. Ubezpieczyciele opierają swoje obliczenia na ryzyku – im większe prawdopodobieństwo roszczenia, tym wyższa składka ubezpieczeniowa. Aby uzyskać lepszy pomysł – Ferrari może być oceniane w okolicach 50 grupy ubezpieczeniowej, podczas gdy Fiat Panda może być poniżej grupy 3. Grupy ubezpieczeniowe aut w UK dokładnie wskażą na jakiej pozycji jest Twoje auto sprawdź zamiast zgadywać.

Jak działają grupy ubezpieczeniowe?

O wyborze grup ubezpieczeniowych decyduje Panel Ratingowy Grupy, w skład którego wchodzą eksperci branży ubezpieczeniowej. Panel Oceny Grupy wykorzystuje badania przeprowadzone przez Thatcham, która jest niezależną firmą testową, aby ocenić samochody według następujących kryteriów:

  • Cena samochodu
  • Osiągi samochodu (w tym takie czynniki jak obraz, prędkość maksymalna i osiągi od 0 do 60)
  • Koszty naprawy
  • Dostępność i cena karoserii
  • Cena części

Do jakiej grupy ubezpieczeniowej pasuje mój samochód?

Zanim rozstaniesz się z ciężko zarobioną gotówką, warto sprawdzić grupę ubezpieczeniową samochodu, który chcesz kupić, aby upewnić się, że również Cię stać na ubezpieczenie. Thatcham zapewnia wyszukiwarkę na swojej stronie internetowej. Jest to bezpłatna usługa, wystarczy postępować zgodnie z ich instrukcjami, aby się zarejestrować i zalogować.

grupy ubezpieczeniowe aut w uk

Dlaczego nowi kierowcy mieliby wybierać samochód z niskiej grupy ubezpieczeniowej?

Nie od dziś wiadomo, że ubezpieczenie młodych lub niedoświadczonych kierowców może być wysokie. Wybór samochodu, który znajduje się w niskiej grupie ubezpieczeniowej, to świetny sposób na ułatwienie zarządzania tymi najważniejszymi kosztami ubezpieczenia.

Kategoria:

Reklama

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *