Reklama

Grupy ubezpieczeniowe aut w UK

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

grupy ubezpieczeniowe aut w uk
Reklama

Grupy ubezpieczeniowe aut w UK. Szukasz nowego samochodu, ale nie masz pewności co do grupy ubezpieczeniowej samochodu który Ciebie interesuje? Nie martw się – mamy wszystko, co musisz wiedzieć!

Advertisements

Czym są grupy ubezpieczeniowe aut w UK?

Aby uzyskać dokładne wyobrażenie o tym, jak drogi będzie samochód do ubezpieczenia, każdy samochód w Wielkiej Brytanii jest pogrupowany w przedziale od 1 do 50 – 1 oznacza najtańszy, a 50 oznacza najdroższy do ubezpieczenia.


Kiedy kupujesz i ubezpieczasz samochód, ubezpieczyciele biorą pod uwagę wiele czynników przy obliczaniu składki na ubezpieczenie samochodu – jednym z najważniejszych jest model samochodu, który ubezpieczasz. Mówiąc najprościej, niektóre samochody są droższe w ubezpieczeniu niż inne.

Skąd więc będziesz wiedział, ile będzie kosztował Twój wybrany samochód do ubezpieczenia? Cóż, w wielu przypadkach prawdopodobnie możesz dobrze zgadnąć. Ubezpieczyciele opierają swoje obliczenia na ryzyku – im większe prawdopodobieństwo roszczenia, tym wyższa składka ubezpieczeniowa. Aby uzyskać lepszy pomysł – Ferrari może być oceniane w okolicach 50 grupy ubezpieczeniowej, podczas gdy Fiat Panda może być poniżej grupy 3. Grupy ubezpieczeniowe aut w UK dokładnie wskażą na jakiej pozycji jest Twoje auto sprawdź zamiast zgadywać.

Jak działają grupy ubezpieczeniowe?

O wyborze grup ubezpieczeniowych decyduje Panel Ratingowy Grupy, w skład którego wchodzą eksperci branży ubezpieczeniowej. Panel Oceny Grupy wykorzystuje badania przeprowadzone przez Thatcham, która jest niezależną firmą testową, aby ocenić samochody według następujących kryteriów:

  • Cena samochodu
  • Osiągi samochodu (w tym takie czynniki jak obraz, prędkość maksymalna i osiągi od 0 do 60)
  • Koszty naprawy
  • Dostępność i cena karoserii
  • Cena części

Do jakiej grupy ubezpieczeniowej pasuje mój samochód?

Zanim rozstaniesz się z ciężko zarobioną gotówką, warto sprawdzić grupę ubezpieczeniową samochodu, który chcesz kupić, aby upewnić się, że również Cię stać na ubezpieczenie. Thatcham zapewnia wyszukiwarkę na swojej stronie internetowej. Jest to bezpłatna usługa, wystarczy postępować zgodnie z ich instrukcjami, aby się zarejestrować i zalogować.

grupy ubezpieczeniowe aut w uk

Dlaczego nowi kierowcy mieliby wybierać samochód z niskiej grupy ubezpieczeniowej?

Nie od dziś wiadomo, że ubezpieczenie młodych lub niedoświadczonych kierowców może być wysokie. Wybór samochodu, który znajduje się w niskiej grupie ubezpieczeniowej, to świetny sposób na ułatwienie zarządzania tymi najważniejszymi kosztami ubezpieczenia.

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pożyczki krótkoterminowe od 3 do 36 miesięcy.
Pożycz od £100 do £5000*
Masz nieciekawą historię kredytową?
Każdy rodzaj historii kredytowej brany pod uwagę.
Nic do wysyłania i faksowania**

Stawki od 43,1% APR do 1333% APR. Minimalna długość pożyczki to 1 miesiąc. Maksymalna długość pożyczki to 36 miesięcy. Przykład reprezentatywny: 1200 GBP pożyczone na maksymalnie 75 dni.
Całkowita kwota do spłaty wynosi: 1506 GBP. Naliczane odsetki wynoszą 0,34% dziennie, w wysokości 306 GBP, roczna stopa oprocentowania 124% (zmienna). Reprezentatywne APR: 49,7% (zmienna)

Nie, dziękuję. Zamknij okno