Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Firma w UK rejestracja firmy w UK krok po kroku

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Firma w UK rejestracja firmy w UK krok po kroku przejdziemy od podstawowych działań aż do końca w sposób najbardziej jak tylko zrozumiały. Postanowiłem napisać kilka słów na ten temat, ponieważ zaciekawiło mnie jedno ze spotkań, na którym miałem być okazję, spotkań na temat FIRMA W UK. Na spotkaniu dedykowanym rejestracji firmy w UK poznałem kilka osób, który zadawały to samo pytanie: jak rozpocząć rejestrację firmy w UK?

Jako, że kilka lat wstecz sam byłem w tej samej sytuacji, starałem się pomóc wskazując drogę tym ludziom. Co powinni zrobić, dokąd się udać po pomoc i poradę oraz w jakiej formie mogą zarejestrować firmę w UK.

Zanim przejdziemy dalej kilka słów sprostowania, nie jestem ekspertem w dziedzinie rejestracji firm w UK, nie będę mówił o tym, jaki biznes otworzyć, bo czytając ten artykuł Ty sam już pomysł na biznes masz. Będę mówił o tym z pozycji osoby, która od kilku lat prowadzi dwie firmy wciąż rozwijające się i będę starał się mówić o rzeczach tych, które uważam, że wiedzieć powinieneś jakoby sam kiedyś poszukiwałem odpowiedzi na ten pytania.

Jak zarejestrować firmę w UK.

Najprościej jest udać się do lokalnego księgowego po pomoc. On w tym pomoże a przy okazji będziesz z nim mógł omówić sprawy związane z prowadzeniem księgowości Twojej firmy itp. Możesz również poprosić o pomoc w zarejestrowaniu firmy serwisy tym się zajmujące. Zrobią to dla Ciebie z ogromną przyjemnością wypełnisz formularz Firma w UK Online opłacisz usługę a oni zajmą się resztą. Jeśli nie masz czasu a masz komputer i internet myślę, że ten sposób będzie dla Ciebie korzystniejszy.

Czy Twój biznes potrzebuje dodatkowych zezwoleń, autoryzacji? Jeśli tak to powinieneś poszukać informacji na ten temat na stronach rządowych. Pamiętaj ani księgowy, ani żaden serwis internetowy rejestrujący firmy w UK nie zrobi za Ciebie spraw, które Ty sam powinieneś załatwić. Na Tobie spoczywa obowiązek dopełnienia wszystkich formalności tak, aby firma w UK działała legalnie. Musisz pamiętać o tym, że prawdopodobnie Ty, jako właściciel firmy oraz dyrektor w firmie LTD, będziesz odpowiedzialny za podejmowanie decyzji związanych z działalnością firmy w UK, jak i poza jej granicami.

Księgowi mogą pomóc tylko w sprawach związanych z rozliczeniem finansowym względem Tax Mana. Jeśli jednak jakimiś trafem znajdzie się taki, który taką pomoc zaoferuje zapytaj go o to czy posiada odpowiednie kwalifikacje. Czasami chęć wzbogacenia się przyćmiewa ludziom oczy na inne sprawy, co, do których tak dokładnie nie mają pojęcia a za wszelką cenę chcą zatrzymać klienta, a co z tego wyniknie sam wiesz więcej złego niż dobrego.

Zarejestrowałeś Firmę w UK, co dalej?

Jeśli już zarejestrowałeś firmę w UK moje gratulacje!!! Witaj w gronie osób, które na wyspach biorą sprawy we własne ręce. Zastanawiam się też czy byłeś zaskoczony tym jak prosta jest rejestracja firmy w UK. Żadnego chodzenia po urzędach, „zusach”, urzędach skarbowych. Po prostu ciach i już jest. Masz już zarejestrowaną firmę teraz czas pomyśleć o innych sprawach. Czy chcesz, aby Twoja firma była aktywna? Jeśli tak musisz ją aktywować i tu też przyda się pomoc księgowego. Kiedy ja rejestrowałem firmę na początku nie robiłem dosłownie nic poza skupieniem moich wysiłków na starcie i zarabianiu kasy. Wszystkie te rzeczy zrobił dla mnie księgowy, który do dziś już od kilku lat prowadzi dokumentację mojej firmy włączając payroll.

Zatrzymam się tu na moment, zadziwiające jak te relacje się budują miedzy ludźmi i firmami w prowadzeniu biznesu. Ten sam księgowy od początku do teraz, musi być dobry i rzetelny skory wciąż u niego jestem i vice versa muszę prowadzić dobrze biznes skoro mnie jeszcze nie wyrzucił to taka refleksja J Ty też możesz zaryzykować i spróbować w ten sam sposób, lecz jeśli chcesz eksperymentować to już Twój wybór, ale pomyśl, po co zawracać głowę czymś, co nie jest produktywne dla prowadzenia firmy a zrobi to dla Ciebie ktoś, kto się na tym zna, a Ty będziesz mógł się skupić na tym czego Twoja firma w UK potrzebuje, zarobki.

Firma w UK już jest, jest księgowy i co dalej?

Zanim przejdziemy dalej, chciałbym tu przeprosić wszystkich księgowych, których nazwałem księgowymi. Niektórzy z Was mogą się nazywać doradcami podatkowymi, lub też prowadzić biura księgowe. Księgowy może się wydawać takim trywialnym określeniem dla Was, ale wybaczcie dla większości z nas księgowy jest w UK frazą najbardziej swego rodzaju znajomą J.

Dobrze jest odpowiednio się zorganizować, powiedziałem zorganizować? OMG to jest to, co mi osobiście sprawiało najwięcej bólów głowy, ale być może Ty będziesz w tym ode mnie lepszy J

Mówiąc organizacja mam na myśli zorganizowanie pracy w firmie tak, aby był porządek w papierach i finansach. Dobrą rzeczą jest już założyć konto bankowe dla firmy.  Dobrze jest oddzielić wpływy z działalności od osobistych finansów wierz mi, wiem, co mówię J Jest kilka powodów, dlaczego tak uważam. Pierwszym z nich jest rozliczenie roczne firmy. Co ten księgowy sobie pomyśli, kiedy zaniesiesz wyciągi z banku z konta prywatnego, na które były dokonywane wpłaty z działalności z firmy to będzie jeden wielki mess!!! Dlatego pomyśl o założeniu konta firmowego, łatwiej będzie i Tobie monitorować wszelkie czynności związane z wpłatami i wypłatami.

Czas już chyba na podsumowanie. Mówiliśmy o tym jak zarejestrować firmę w UK, omówiliśmy kwestię związaną z księgowym, kontem bankowym dla firmy w UK, organizację i co nam jeszcze zostało? A tak pozostałeś TY obecny lub może przyszły właścicielu firmy w UK. Będziesz paliwem dla swojej firmy, Twój wkład w firmę będzie tym, co za kilka lat okaże się inwestycją. Na początku może trochę ciężko jak to bywa na starcie, ale kiedy już zarobisz swoje pierwsze pieniądze radość będzie nie do opisania.

Nie poddawaj się, jeśli będzie ciężko, tak wielu ludzi otwiera firmy a później zaprzestaje z różnych powodów. Jednym z nich jest brak zrozumienia działania i pracy we własnej firmie. Tu nikt nas nie będzie rozliczał z przepracowanych godzin. Twoja firma w UK to ciągła praca, rozwój i patrzenie w przyszłość. Planowanie, co będziesz robił za rok, za dwa. Gdzie będziesz, dokąd idziesz. To ciągła harówka, ale wierz mi opłaca się. Wiem, że to nie na temat rejestracji firmy w UK, ale nie mogłem się oprzeć. Tak wiele osób, które poznałem wpadały w pułapki samo zachwytu na początku zapominając o planowaniu i pilnowaniu firmy a zarazem biznesu.

 

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *