...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Firma Limited czy Self Employed w UK? Pytamy

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Firma Limited czy Self Employed w UK? Tego typu pytanie pozostawia przyszłym przedsiębiorcom w UK wiele wątpliwości. Jak więc zatem ukierunkować naszą przyszłą działalność gospodarczą w UK, i w jakim stopniu będzie ona miała wpływ na nasze finanse w przypadku niepowodzenia?

Przed rejestracją firmy w UK, którą prowadzę już od dwóch pojawiały się niejasności typu: w jaki sposób moja firma powinna zostać zarejestrowana, co to jest Self Employed, Firma Limited? Pozostawałem z bólem głowy od tego wszystkiego. Zdobywanie informacji rozpoczynałem od wyszukiwarki internetowej wszakże jest tam sporo na ten temat, jednakże nie byłem usatysfakcjonowany tym, co znalazłem, ogólnikowe odpowiedzi, fora, historie nie z tej ziemi,  postanowiłem, więc poszukać biura księgowego i tam zasięgnąć informacji.

Po rozmowie z księgowym mój zasób wiedzy powiększył się o podstawowe informacje, które wystarczyły do podjęcia decyzji jak moja firma powinna zostać zarejestrowana, co to jest NI oraz podatki. Moja rada nie powierzaj swojego bezpieczeństwa ludziom, którzy coś tam o firmie w UK wiedzą, jeśli masz tę możliwość skontaktuj się z biurem księgowym, które doradzi lepiej niż Kowalski i Nowak, to tyle w tej kwestii ode mnie, Ty zrobisz co uważasz za stosowne.

W tym krótkim przeglądzie będzie w większości na temat firmy Self Employed i trochę na temat Firmy Limited – dlatego że ta forma działalności jest odrobinę bardziej skomplikowana i przed jej rejestracją proponuję skontaktować się z biurem księgowym.

Self Employed Firma w UK Praca Na Własny Rachunek

Tak, firma w UK to praca na własny rachunek, niezależnie od tego, w jaki sposób Twoja firma zostanie zarejestrowana będziemy pracować dla siebie. Warto, więc przyjrzeć się ryzyku, na jakie zostaniemy narażeni, kiedy nasz plan biznesowy nie wypali.

UWAGA! Prowadząc firmę, jako Self Employed odpowiadamy finansowo całym naszym majątkiem, w przypadku niepowodzenia wszystkie nasze dobra finansowe będą na celowniku wierzycieli. Dlatego jeśli uważasz, że Twój biznes może znaleźć się w grupie zwiększonego ryzyka warto jest rozważyć rejestrację Firmy Limited i tym samych ochronić się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami w przypadku fiaska.

Spośród dwóch najbardziej popularnych form działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii możemy wybrać:

  1. Firmę Limited – inaczej spółka
  2. Self Employed – osoba fizyczna

Prawo w Wielkiej Brytanii podobnie jak w pozostałych krajach znanych mi europejskich pozwala każdemu stać się podmiotem gospodarczym, chciałbym tu nawiązać szczególnie do Self Employed, jednakże przed rozpoczęciem działalności powinniśmy upewnić się czy potrzebne będą szczególne pozwolenia na prowadzenie działalności. Jeśli mamy wątpliwości warto jest zasięgnąć porady, przed aby uniknąć problemów po.

HMRC – Urząd Skarbowy

Jako przedsiębiorca będziesz odpowiadał za płacenie podatków, tak Ty sam nikt inny, dlatego obowiązek rejestracji w HM Revenue & Custom (HMRC) spoczywa na Twoich barkach, i powinieneś zrobić to najszybciej jak to możliwe po rejestracji działalności w przeciwnym wypadku możesz zostać ukarany grzywną do wysokości 100 % należnego podatku.

Self Employed – Podatek Jak Płacić

Jako Self Employed będziemy płacić podatek od wszystkich zysków. Każdego roku sami lub z pomocą księgowego będziemy zobligowani wypełnić zeznanie podatkowe tzw. Self Assessment, z wyszczególnieniem przychodów i kosztów.

Ważną rzeczą jest prowadzenie i przechowywanie szczegółowych zapisów finansowych działalności: książka przychodów i rozchodów, a także dowody wszelkich kosztów: paragony, faktury, rachunki itp. Zapisy finansowe są nieocenione, kiedy nadejdzie dzień rozliczenia deklaracji podatkowej.

National Insurance – NI Ile Jak Płacić

Jako samozatrudnieni będziemy również płacić ubezpieczenie NI we własnym zakresie, są to zryczałtowane składki Class 2 National Insuranse (NIC) w ciągu roku £2.70 na tydzień płatne, co sześć miesięcy. Płacić możemy online, ustawić Direct Debit, lub samemu z konta firmy.

Jeżeli roczne zyski przekraczają kwotę £7.755,00 będziemy musieli również zapłacić Class 4 NIC (9% od zysków do kwoty £41.450,00 oraz 11% od rocznych dochodów powyżej £41.450,00)

PAYE – Kiedy Kogoś Zatrudniamy

Jeśli jako Self Employed będziemy zatrudniali pracowników należy zarejestrować się z systemie PAYE (pays as you earn), w grę wchodzi również odprowadzenie podatku i składki NI od wynagrodzenia pracowników.

Podatek VAT, Kiedy?

Jeśli Twoja działalność zacznie generować obroty powyżej £79.000,00 rocznie będziesz zobligowany zarejestrować się na VAT.

To tak w skrócie na temat Self Employed, mam nadzieję, że informacje powyżej pomogą podjąć decyzję jak zarejestrować firmę oraz wyjaśnić, choć trochę tajniki działalności gospodarczej w UK. Jeśli potrzebujesz pomocy w rejestracji Self Emloyed kliknij Tutaj znajdziesz tam serwis który za niewielką opłatą zarejestruje Self Employed dla Ciebie.

Pomocne linki

HM Revenue & Custom 

 

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.