Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Fikcyjne Zatrudnienie w UK Ucieczka Przed ZUS-em Czy Tak Jest Na Pewno

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Jako by krąży opinia, że rejestrując firmę w UK będąc w Polsce można uniknąć płacenia ZUS-u oraz podatków w Polsce. Ale czy tak  jest w rzeczywistości?

Możemy zaobserwować, że w UK pojawiło się wiele firm oferujących obniżkę ZUS poprzez zatrudnienie w UK, lub też fikcyjną pracę w Wielkiej Brytanii. Jeżeli ktoś prowadzi firmę w Polsce, a jest zatrudniony w innym kraju w tym przypadku w UK, to może wybrać w którym kraju odprowadza tzw. ZUS i płaci podatki, a że w Anglii ta opłata jest znikoma w porównaniu do dochodów to wiadomo. Problem jednak prawny polega na tym, że tak by było jeżeli ta praca byłaby fizycznie wykonywana w Anglii. W prawie podatkowym jest tak, że to podatnik musi udowodnić gdzie jest jego ognisko zainteresowań czyli w tym przypadku, gdzie dokładnie jest rezydentem podatkowym. Jeśli więc przebywamy w roku podatkowym przez 183 dni w Wielkiej Brytanii jesteśmy rezydentem podatkowym w UK, jeśli w Polsce jesteśmy rezydentem podatkowym w Polsce. Pozostaje teraz kwestia udowodnienia fikcyjnego zatrudnienia w UK przed polskim urzędem skarbowym, że nasze ognisko zainteresowań przez ten okres było w Anglii, jeśli tego nie zrobimy, możemy narazić się na konsekwencje prawne.

Bądźmy rozważni, czy chęć zaoszczędzenia pieniędzy poprzez fikcyjne zatrudnienie na wyspach jest tego warta, czy warto zawierzyć komuś kto proponuje nam ucieczkę od nie płacenia ZUS-u, nie wiedząc tak dokładnie co za tym idzie.

Jeśli interesuje Cię zdobycie informacji na ten temat zapraszam do odwiedzenia tej strony, gdzie jest duży zasób wiedzy na ten temat:http://www.asbiro.pl/klub/filmy/?vid=1990222098

Pozostaw komentarz, wyraź opinię jakie jest Twoje zdanie na ten temat.

Kategoria:

Reklama

2 odpowiedzi

  1. Polecam dokładnie poczytać co i jak działa w takiej sytuacji – czesto taka rejestracja to naprawdę dobra opcja, szczególnie jeśli firma faktycznie świadczy usługi w różnych krajach, wtedy nikt nie ma prawa się przyczepić a przepisy dop[uszczają taki wybór.

  2. No własnie ja się zastanawiam nad przeniesieniem.

    Polecacie jakies firmy?

    Ja w necie znalazłam kilka pozytywnych opinii o p. Kurniku – czy ktos z nim współpracował i mógłby sie wypowiedziec?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *