...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Era Prosumenta Własny Biznes w UK

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Era Prosumenta. Kim jesteśmy prosumentami czy konsumentami? Ktoś może zapytać co lub kto to jest prosument? bo znaczenia słowaera prosumenta model prosumenta konsument raczej nie musimy wyjaśniać prawda. Tak na szybko prosument to ktoś kto kupując produkty przy okazji promuje je i ma sporą wiedzę na ich temat.

Więc kto może zostać prosumentem-zapytamy, zapewne osoby które mają własne sklepy, choć  niekiedy zdarza się tak, że mimo sprzedaży tych produktów nie posiadają na ich temat wiedzy ponieważ ich nie konsumują lub ich wiedza jest powierzchowna. Ale czy aby zostać prosumentem musimy zaraz otwierać sklep? nie koniecznie. Tak naprawdę prosumentami zostaje większość z nas i to w dodatku nieświadomie a proces inicjacji następuje niezauważalnie ponieważ jest przysłonięty naszą fascynacją z dokonanego zakupu i chęcią pochwalenia się wszystkim dookoła z naszych udanych zakupów. I tak oto z konsumenta stajemy się prosumentem który kupuje promuje lecz nie zarabia, smutne prawda, dlaczego korporacje, których markę tak chętnie kupujemy i o niej mówimy nie chcą nam za to zapłacić? odpowiedź brzmi, ponieważ wydają tak dużo pieniędzy na reklamę, pośredników utrzymanie zapasów w magazynach, wypłaty dla pracowników, że dla nas już nic nie zostaje.

Co zatem możemy zrobić aby wykorzystać nasze prosumenckie możliwości tak, byśmy mogli na tym zarabiać? odpowiedź jest prosta kupujmy tam, gdzie nasze prosumenckie zalety zostaną odpowiednio wynagrodzone.

Programy Partnerskie Dla Prosumentów

Korporacje dostrzegają ogromną siłę płynącą z tworzenia programów partnerskich dla konsumentów. Możemy tu posłużyć się przykładem typowych kart klubowych, które są rozdawane niemal wszędzie. Zbieramy punkty, które możemy wymienić na nagrody lub zniżki przy następnych zakupach. Programy partnerskie te lepsze i te gorsze mają na celu tylko jedno, sprawić aby konsument powrócił, a przy okazji przyprowadził swoich znajomych.

Dlaczego Programy Partnerskie

Rosnące koszty utrzymania, magazynowania produktów, transportu mają duży wpływ na efekt końcowy ceny sklepowej.  Program partnerski ma w pewnym stopniu wyeliminować ogniwo pośrednie, które jest bardzo kosztowne i jest zastąpiony funduszem na wypłaty dla prosumentów. Zdjęcie poniżej przedstawia przykład tradycyjnego modelu i modelu z udziałem prosumentów.

 

Jak Możemy Zarabiać Jako Prosumenci?

Model zarobków prosumenta w programie partnerskim jest bardzo prosty. Generalnie to co musimy zrobić to zmienić nasze przyzwyczajenia polegające na miejscu dokonywania zakupów. Jest to swego rodzaju decyzja która wiąże się z ulokowaniem naszych pieniędzy w tym sklepie, który nam to wynagrodzi. Jako prosument do tej pory kupowałeś, rekomendowałeś czyli te czynności są już Tobie znane nic tu nie trzeba zmieniać.

Ile Możemy Zarabiać Jako Prosumenci?

Tak naprawdę to o wysokości zarobków decydujemy sami. Jeśli jesteś ambitny, chcesz zrobić coś więcej jak tylko zwykła konsumpcja, możesz wykorzystać możliwości zbudowania własnej firmy, która w tym momencie z modelu prosumenta może się przekształcić w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo.

 

Kto Może Przystąpić Do Programu Prosumenta

Nie ma ograniczeń, każdy z nas jest konsumentem, jedyne ograniczenia jakie mogą istnieć to te, które sami sobie nakładamy. No i jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz a mianowicie zdolność dostrzegania zmian w otaczającym nas świecie. Ekonomia wygląda jak wygląda , coraz lepiej widać bezpośrednią zależność jaką jest konsument-korporacja. My decydujemy o tym gdzie, jak i w jaki sposób dokonamy naszych zakupów oraz czy będziemy partycypować w zyskach jako prosumenci.

 

 

Kategoria:

Reklama

3 odpowiedzi

 1. Rewelacyjny sposob oszczedzania wlasnych pieniedzy jak i mozliwosc zarabiania na wlasnych zakupach.Super Idea , fantastyczne rozwiazanie.
  Gratulacje dla moderatora za pomysl i inowacje w projekcie
  Pozdrawiam
  Darek

 2. Dziękuję za Wasze komentarze 🙂

  Dokładnie ze zjawiskiem prosumenckim mamy do czynienia na co dzień, polecamy produkty, kupujemy je i chwalimy się innym jakie one są wspaniałe, dzielimy linki na portalach społecznościowych. Tak naprawdę robimy promocję dla kogoś nic z tego nie mając poza satysfakcją oczywiście.

  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.