...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

EPC co to jest ranking energetyczny

Jeśli sprzedajesz swój dom lub mieszkanie, będziesz potrzebować świadectwa charakterystyki energetycznej (EPC), które potwierdza, jak energooszczędna jest Twoja nieruchomość. Dowiedz się o kosztach EPC, rejestrze EPC i jak uzyskać EPC dla swojego domu.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Ranking energetyczny domu EPC co to jest? Bardzo często podczas wynajmu/kupna mieszkania w UK możemy spotkać się z tabelą która wygląda mniej więcej tak jak poniżej. Co to tak naprawdę oznacza i czy powinniśmy się tym zainteresować?

Ranking EPC UK co to jest

Ocena efektywności energetycznej jest miarą ogólnej efektywności domu. Im wyższa ocena, tym bardziej energooszczędny jest dom i niższe rachunki. EPC to świadectwo charakterystyki energetycznej i powie nam ile w takim domu możemy zaoszczędzić pieniędzy na opłatach za prąd i gaz.

Certyfikat EPC jest wystawiany po inspekcji. Inspektor po sprawdzeniu nieruchomości dokonuje oceny energetycznej nieruchomości. Następnie generuje certyfikat z którego możemy dowiedzieć się wszystkiego o efektywności energetycznej domu jak i wpływu nieruchomości na środowisko.

EPC jak wyliczony jest ranking energetyczny?

Rzeczoznawca zbada nieruchomość, aby określić jej ocenę EPC, biorąc pod uwagę szereg czynników, które mogą wpłynąć na efektywność energetyczną nieruchomości. Ogólnie rzecz biorąc, przy obliczaniu EPC uwzględniane są dwa główne czynniki:

  • Ilość zużytej energii na metr kwadratowy.
  • Poziom emisji dwutlenku węgla (w tonach rocznie)

Obliczenia efektywności energetycznej opierają się na wielu różnych kryteriach, w tym efektywności systemów ogrzewania i oświetlenia nieruchomości, wieku budynku oraz stanu izolacji ścian, okien i poddasza.Certyfikat EPC będzie zawierał informacje o tym, ile według szacunków energii zużywa nieruchomość, ile emituje dwutlenku węgla i jakie są potencjalne koszty paliwa. Przykład poniżej.

ranking EPC UK

ranking EPC UK

Ocena EPC

Według EPC nieruchomość może otrzymać ocenę efektywności energetycznej od A do G, przy czym A oznacza najlepszą (najbardziej energooszczędną), a G najgorszą ocenę.

Kategoria Punktacja
A 92 – 100 SAP najbardziej efektywna
B 81 – 91 SAP
C 69 – 80 SAP
D 55 – SAP
E 39 – 54 SAP
F 21 – 38 SAP
G 1 -20 SAP

 

Ranking energetyczny domu EPC czy powinieneś się tym zainteresować?

Wszyscy lubimy oszczędzać a tym fajniej jest wiedzieć przed zakupem, wynajmem nieruchomości, ile będzie nas kosztowało utrzymanie domu. Certyfikat efektywności energetycznej może nam wiele powiedzieć na temat domu. Jeżeli obecny właściciel domu posiada certyfikat EPC poproś o wgląd do niego. Przekonaj się, że za nalepką kryje się coś więcej.

Rejestr EPC

Aby żyło nam się łatwiej rząd utworzył bazę danych EPC z której możesz korzystać na wiele sposobów. Rejestr Link

Sprawdzenie certyfikatu EPC

Korzystając z bazy danych możesz wyszukać po kodzie pocztowym dostępne nieruchomości. Jest to bardzo użyteczne, żeby sprawdzić certyfikat nieruchomości do której się wprowadzasz. Masz zamiar.

Ile ważny jest certyfikat energetyczny?

Certyfikat EPC jest ważny 10 lat.

Czy potrzebuję EPC jeśli kupuję lub wynajmuję?

Obowiązkiem sprzedającego lub wynajmującego jest zorganizowanie EPC, ale nadal ważne jest, abyś – jako kupujący lub najemca – zobaczył i zrozumiał zaświadczenie.

Sprzedawca – prawnym wymogiem jest posiadanie certyfikatu charakterystyki energetycznej domu przed sprzedażą. Można go zorganizować za pośrednictwem agenta nieruchomości. Bezpośrednio u dostawcy/inspektora EPC.

Kupujący – upewnij się, że otrzymasz certyfikat od sprzedawcy. Możesz skorzystać z zaleceń żeby poinformować o wszelkich remontach, które chcesz przeprowadzić a tym samym negocjować cenę nieruchomości.

Właściciele – Jeśli jesteś właścicielem kupna pod wynajem, prawny wymóg jest, aby Twoja nieruchomość miała ocenę EPC E lub wyższą zanim będziesz mógł przyjąć nowego najemcę, lub odnowić istniejącą umowę.

Najemcy – upewnij się, że właściciel mieszkania wyśle do Ciebie EPC przed wprowadzeniem się do mieszkania. Wykorzystaj zestawienie kosztów, aby zaplanować budżet.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.