Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Czy mamy w UK Koniec Pandemii?

w uk komiec pandemii

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Czy mamy w UK koniec pandemii? „Pandemia się nie skończyła”: ministrowie skrytykowani za zlikwidowanie brytyjskiego nadzoru Covid

Ministrowie zostali oskarżeni o „wyłączanie reflektorów przy pierwszych oznakach świtu” po rezygnacji z ogólnokrajowych programów nadzoru Covid, a naukowcy twierdzą, że prawie na pewno będzie to kosztować więcej pieniędzy na dłuższą metę.

W zeszłym tygodniu naukowcy ogłosili, że badanie React – które co miesiąc losowo testuje około 150 000 osób w całej Anglii, aby sprawdzić, ilu jest zarażonych koronawirusem – zostanie odrzucone pod koniec marca i poza tym punktem nie będą gromadzone żadne dalsze dane.

Czy mamy w UK koniec pandemii?

w uk koniec pandemii

Dr Stephen Griffin, wirusolog z University of Leeds, powiedział, że decyzje w sprawie nadzoru Covid spowolnią zdolność kraju do reagowania i dostosowywania się do przyszłych fal lub gwałtownych infekcji, co sprawi, że obecne uzależnienie od awaryjnych programów wspomagających będzie coraz mniej opłacalne. najlepiej „krótkowzroczny”.

Griffin powiedział: „W najgorszym przypadku, zignorowanie faktu, że pandemia się nie skończyła i że pozostajemy w bardzo dynamicznej sytuacji w odniesieniu do odporności w porównaniu z infekcjami i ewolucją wirusów, jest symptomatyczne dla ruchu opartego na polityce. To jest tak dalekie od „podążania za nauką”, jak tylko można.

Utrata tych programów prawie na pewno będzie kosztować więcej pod względem zakłóceń niż oszczędności. To fałszywa ekonomia i kolejny przykład myślenia krótkoterminowego”.

Stephen Reicher, psycholog z University of St Andrews, powiedział, że decyzje te nie mają sensu ze względu na bezpieczeństwo publiczne lub zdrowie publiczne. „To tak, jakby wyłączyć reflektory o świcie. Nie możesz zobaczyć, co nadchodzi i nie wiesz, kiedy ma sens ich ponowne włączenie” – powiedział.

Na początku tego miesiąca rząd ogłosił, że jego Naukowa Grupa Doradcza ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage) nie będzie się już regularnie spotykać w celu omówienia koronawirusa. Reicher, który zasiadał w podkomisji nauk behawioralnych Sage, powiedział, że decyzja o zaprzestaniu finansowania tych badań była „znacznie ważniejsza niż odstąpienie od Sage”.

„Konsekwencją będzie to, że testy znacznie spadną, ludzie staną się mniej świadomi, gdy są zarażeni, a w konsekwencji będą mniej zdolni do wzięcia „osobistej odpowiedzialności”, którą rząd tak głośno podkreślał w następstwie usunięcia innych łagodzących skutki Covid”.

Według najnowszych danych ONS odsetek osób, u których wynik testu na koronawirusa był dodatni, wzrósł w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej w tygodniu kończącym się 5 marca, podczas gdy odsetek infekcji zgodnych z wariantem Omicron BA.2 również wzrósł. we wszystkich krajach.

Austria, Holandia, Szwajcaria, Niemcy i wiele innych krajów europejskich również odnotowały gwałtowny wzrost liczby codziennych potwierdzonych przypadków od początku marca.

Topol powiedział: „Istnieją wyraźne oznaki nowej fali rozpoczynającej się w wielu krajach w Europie, z których niektóre również wykazują wzrost liczby hospitalizacji z powodu Covid. W tym momencie trudno jest określić, czy przyczyną jest zmniejszenie lub wyeliminowanie ograniczeń, wyższy wskaźnik przenoszenia BA.2 lub zanik ochrony immunologicznej po szczepionkach.

„W tej chwili jest ostatni raz, kiedy kraje takie jak Wielka Brytania i USA powinny ograniczać finansowanie lub porzucać wszelkie środki nadzoru i testowania. Choć wszyscy chcielibyśmy, żeby tak było, pandemia jeszcze się nie skończyła”.

źródło: theguardian

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *