Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Czy facebook jest bezpieczny

Znajdziesz tutaj:

loan finder

 

Czy facebook jest bezpieczny opinie na ten temat są podzielone Bezpieczeństwo na facebook ? trochę o tym nie zaszkodzi

 

 

 

1.Zastanów się kogo dodajesz do znajomych .

Poradnik mówi aby zastanowić się kogo dodajemy do grona znajomych facebook, nie chodzi o to  aby ograniczyć ilość dodawanych znajomych ale o to kogo dodajemy. Niekiedy użytkownicy zakładają tzw. konta fikcyjne starajmy się zwrócić uwagę  kto się kryje za zasłoną .

2.Ustawienia profilu 

Facebook zmienił ustawienia i wraz z tworzeniem konta nasze dane są widoczne. Aby chronić naszą prywatność należy to zmienić w ustawieniach konta. Ustawienia te są bardzo ważne aby decydować kto będzie widział nasz profil.

3.Zastanówmy się po co nam facebook

Po co nam konto na facebook. Ktoś powiedział, że jeśli nie ma cię na facebook to nie żyjesz. Uważam że to totalna bzdura konto na facebook można wykorzystać w celach komunikacji, marketingu poznania nowych ludzi jego globalność może przynieść wiele benefitów jak i zaszkodzić . Należy uważać co znajduje się w naszym profilu informacje nr telefonu zdjęcia warto się zastanowić czy chcemy aby aż tak dużo naszych informacji tam się znalazło . Zwróć uwagę na aplikacje które żądają dostępu do Twojego konta, dotyczy to logowania czy zakładania kont w innych serwisach z użyciem konta facebook.

4.Twoje hasło

Staraj się nie używać tych samych detali logowania do kilku różnych kont ,warto się zastanowić jakie podpowiedzi ustawisz , dobrze jest jeśli tylko Ty je znasz .

5.Zwróć uwagę skąd się logujesz 

Przeglądarka z opcją zapamiętania hasła może spowodować, że inna osoba uzyska nieupoważniony dostęp do Twojego konta. Dzieje się tak kiedy korzystasz z terminala np w kafejce internetowej lub w innym miejscu publicznym. Zwróć uwagę po zakończeniu wyloguj.

6.Uwaga publikacje 

Zwróć uwagę jakie informacje publikujesz, czy wyjeżdżając na urlop w Twoim profilu znajduje się informacja o Twojej nieobecności w domu przez dwa tygodnie. Nie demonizujmy, ale brzmi to jak zaproszenie dla niepożądanych gości pt nie ma mnie w domu zapraszam.

7. Ataki phishingowe

Ostatnio słyszało się wiele o próbach wyciagnięcia od użytkowników portali społecznościowych między innymi facebook detali logowania . Zwróć uwagę na przychodzące maile o zresetowaniu hasła. Facebook nigdy nie wysyła tego typu wiadomości.

8.Działanie 

Jeśli zauważysz podejrzane działanie na Twoim koncie natychmiast zgłoś ten problem bo być może ktoś właśnie uzyskał nieautoryzowany dostęp do Twojego konta. Zresetuj hasło niezwłocznie. Jeśli zmiana hasła nie jest możliwa udaj się do sekcji facebook / bezpieczeństwo aby zgłosić do facebook problem z kontem.

9.Podejrzana aktywność 

Zwróć uwagę na aktywność zaproszenia do polubienia aplikacji stron itp.Dzielenie fajnych linków nie zawsze kończy się dostępem do materiałów które znajdują się na naszej tablicy. Twórcy aplikacji za cel uznają uzyskanie dostępu do naszych informacji, nie zawsze fajna aplikacja czy jej treść może być bezpieczna.

10.Czy facebook jest bezpieczny ?

Oczywiście że jest jeśli postępujemy rozważnie i z rozsądkiem 🙂

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *