...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Czarna skrzynka w samochodzie w UK

czarna skrzynka w samochodzie w uk

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Czarna skrzynka w samochodzie UK? Pozwól, że zapytam jakie jest Twoje zdanie na temat instalacji czarnych skrzynek w aucie? Czy pozwoliłbyś na instalację takiego urządzenia, aby oszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu? Czy masz co do tego daleko idące obawy?

 

czarna skrzynka w samochodzie w uk
zdjęcie źródło: ft.com

Odnosimy się do niektórych typowych nieporozumień dotyczących ubezpieczenia z czarną skrzynką i przedstawiamy, jak to naprawdę działa!

Czarna skrzynka w samochodzie w UK a raczej technologia czarnej skrzynki (znana również jako telematyka) zyskuje dość złą reputację, a to głównie z powodu otaczającej ją góry nieporozumień.

Wiele osób uważa, że wprowadzają mnóstwo przepisów mających na celu przyłapanie młodych kierowców i nie tylko oraz podniesienie ich składek. Tak nie jest jednak – ubezpieczenie z Black Box zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie o obniżeniu składki ubezpieczeniowej dla młodych kierowców. I to w rzeczywistości działa. „Black Box” to bezpieczniejsza jazda a rzeczywistości mniej wypadku i mniejsze składki.

Czy powinieneś się martwić o ubezpieczenie z czarną skrzynką?

Absolutnie nie! Istnieje wiele nieporozumień, jeśli chodzi o ubezpieczenie z czarną skrzynką (które zostały wymienione poniżej), ale najważniejsze, aby wiedzieć, że nie ma absolutnie nic, aby się martwić, gdy kupujesz ubezpieczenie z czarną skrzynką – to tylko po to, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i oszczędzić pieniądze! Młodzi kierowcy ubezpieczenie z czarną skrzynką mogą mieć taniej?

Godziny policyjne i kary nocne

Wiele osób uważa, że we wszystkich czarnych skrzynkach obowiązuje godzina policyjna, kiedy można prowadzić samochód, na przykład zakaz prowadzenia pojazdów między godziną 23:00 a 6:00, lub że jazda w nocy będzie miała wpływ na wynik jazdy! Istnieje kilka takich zasad, ale nie w każdym przypadku. W niektórych przypadkach nie ma ograniczeń w ruchu nocnym, więc możesz jeździć tam, gdzie chcesz, kiedy chcesz.

Ograniczony przebieg na czarnych skrzynkach

Podobnie jak w przypadku każdej polisy ubezpieczeniowej (czarna skrzynka lub nie), po wykupieniu polisy zostaniesz poproszony o oszacowanie rocznego przebiegu. Nie ma nałożonego limitu, więc nie ma żadnych kar, którymi trzeba się martwić. Kto wie, dokąd zaprowadzi Cię życie? Dojeżdżanie do pracy, wycieczki samochodowe, czy po prostu jazda lokalna – wszystko, o co ubezpieczyciel poprosi to informacja na temat przebiegu. Pomaga to ubezpieczycielom upewnić się, że jesteś odpowiednio chroniony i otrzymasz najlepszą dla siebie wycenę. Wprowadzenie w błąd ubezpieczyciela co do przebiegu pojazdu może mieć wpływ na wszelkie roszczenia, które złożysz.

Przekroczenie prędkości jest automatycznie zgłaszane na policję

Niektórzy uważają, że jeśli przyspieszysz z czarną skrzynką w samochodzie, dane te zostaną wysłane prosto na policję i zostaniesz ukarany karą za prowadzenie pojazdu. Tak też nie jest – chyba że zostaniesz złapany przez policję lub fotoradar, nie otrzymasz mandatu za przekroczenie prędkości. Jeśli jednak będziesz stale jeździł z nadmierną prędkością, obniży to Twój wynik i może doprowadzić do uzyskania mandatu za przekroczenie prędkości – czerwona podróż. Przeglądając podróże w aplikacji, będziesz mógł zobaczyć, dokąd jedziesz, dzięki czemu będziesz mieć oko na swoją prędkość w przyszłości.

Posiadanie czarnej skrzynki jest krępujące

Czarne pudełka mają tę fajną małą cechę, że są dość małe i ledwo widoczne! Takie urządzenie dyskretnie zmieści się na przedniej szybie, bezpośrednio za lusterkiem wstecznym, więc jeśli nie powiesz komuś, że masz czarną skrzynkę, nikt nie będzie wiedział, że ją masz. Jeśli jednak Twoja składka ubezpieczeniowa jest tańsza niż składka wszystkich Twoich znajomych i spada po odnowieniu ze względu na bezpieczną jazdę, z pewnością zaczną pytać, dlaczego tak jest!

Ubezpieczyciele szukają powodów, aby zwiększyć składkę przy odnowieniu

Może być zaskakujące słyszeć, że ubezpieczyciele tak naprawdę nie chcą, abyś płacił więcej, niż potrzebujesz za ochronę. Ideą czarnej skrzynki jest to, że pozwala młodym kierowcom udowodnić, że są bezpiecznymi i odpowiedzialnymi kierowcami, aby pomóc im uzyskać zniżkę bez roszczeń. Najbezpieczniejsi kierowcy otrzymają również dodatkową zniżkę na bezpieczną jazdę przy odnowieniu! W niektórych przypadkach kierowcy z czarną skrzynką oszczędzają średnio nawet 23% przy pierwszym odnowieniu.

Czarna skrzynka jest jak Wielki Brat

Wbrew powszechnemu przekonaniu nie ubezpieczyciel nie obserwuje ruchu. Nie obserwuje, jak często jedziesz do McDonalda lub gdzie jesteś o 2 w nocy w sobotni wieczór! Czarna skrzynka działa, kiedy kierowca jeździ ryzykownie wtedy ubezpieczyciel skontaktuje się aby omówić podróż. Prawdę mówiąc, prawdopodobnie spędzisz o wiele więcej czasu przyglądając się swoim podróżom niż ubezpieczyciel.

Zagłuszacze czarnych skrzynek „Jammers” sprawiają, że jesteś niewidzialny na drodze.

Urządzenia takie jak zagłuszacze GPS są używane do blokowania sygnałów, więc teoretycznie czarna skrzynka nie będzie w stanie wykryć Twojej lokalizacji. Są tanie i łatwe do kupienia, a ludzie myślą, że korzystając z nich, ich podróże nie będą rejestrowane, a wszelkie błędy podczas jazdy nie zostaną wykryte. Tak nie jest – tak, sygnał zostanie zablokowany, więc urządzenie nie będzie wiedziało, gdzie jesteś, ale skrzynka nadal wie, że samochód jedzie i jak zwykle to zarejestruje – więc dosłownie nie ma sensu zdobywać tego typu urządzeń. Jeśli go zakupisz i będziesz używać, powinieneś być świadomy kilku rzeczy.

  1. Są nielegalne i jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję i okaże się, że używasz jednego, możesz zostać ukarany grzywną, punktami na prawie jazdy lub zakazem prowadzenia pojazdów.
  2. Nawet jeśli korzystasz z jednego, gdy jest wyłączony – wszystkie dane i tak zostaną zapisane i przesłane.
  3. Jeśli użyjesz jednego i będziesz miał wypadek, może to unieważnić jakiekolwiek roszczenie.

Kategoria:

Reklama

5 odpowiedzi

  1. szukałem dla dziecka, wyszło na to że młody kierowca to już wogóle nie powinien jeździć w UK na drogach ubezpieczenie wyszło tak kosmiczne że szkoda mówić. Zdecydowaliśmy że założymy skrzynkę taniej wyszło. Rewelacji nie było ale zawsze to kilkadziesiąt funtów w kieszeni zostaje

  2. Czego już oni nie wymyślą, jeździłem tanio miałem aż do czasu stłuczki kiedy podnieśli mi prawie o 60 procent składkę bo tłumaczyli się tak że to zbyt duże ryzyko dla nich. Zaproponowali mi czarną skrzynkę odmówiłem poszedłem gdzie indziej dostałem taniej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.