POZYCZKA W UK
Reklama
Reklama

Coventry Football Academy – Szkółka Piłkarska Coventry

Spis Treści

Czy nasza pociecha ma realną szansę stania się gwiazdą futbolu? Według Jarosława Kutarba doświadczonego trenera młodych piłkarzy TAK.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wszystko zależy od tego w jakim wieku młodociani piłkarze wyruszą na boisko. Im wcześniej nasze dzieci rozpoczną przygodę z piłką nożną tym lepiej – mówi pan Jarosław. Coraz częściej na boisko ruszają już przedszkolaki. Standardem stają się spotkania z dziećmi w wieku 5-6 lat. W tak wczesnym wieku kontakt z piłką przypomina raczej ćwiczenia oraz zabawy oswajające dziecko z piłką niż zaawansowany trening piłkarski, jednakże ten pierwszy kontakt odgrywa bardzo ważną rolę. Zdaniem pana Jarosława gra w piłkę nożną tak jak inna forma ruchu, jest ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka. Kształtuje zdolności motoryczne, a także umiejętności współpracy w grupie, dyscyplinę i odpowiedzialność.

Intensywność Treningów

Najważniejsza jest radość dziecka i chęć zdobywania nowych umiejętności. Jeśli na poczatku zniechęcimy dziecko, trudno będzie oczekiwać od niego w późniejszym czasie wybitnych osiągnięć. Powinniśmy pamiętać jednak, że podczas spotkań na treningach powinna obowiązywać dyscyplina.

Talent Dziecka Do Osiągnięć Na Boisku

Spostrzegawczy trener z łatwością zauważy talent dziecka do gry w piłkę. Mogą o tym świadczyć między innymi sposób obchodzenia się z piłką, szybkość, pasja do gry. Powinniśmy pamiętać o tym, aby nie oczekiwać od dziecka natychmiastowych postępów, w treningach młodocianych piłakarzy czas odgrywa bowiem ważną rolę i nawet jeśli wyniki dziecka na początku nie będą dla nas zadowalające, warto kontynuować treningi.

Coventry Football Academy Znajdź Nas Nas Na Facebook 

Uważasz, że informacje za pomocne?
Podziel się

Ostatnie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *