Reklama
Reklama
Reklama
Cięcia w Child Benefit HM Revenue Wysłało Miliony Listów

Cięcia w Child Benefit HM Revenue Wysłało Miliony Listów

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

Reklama

HM Revenue Wysłało Miliony listów do gospodarstw domowych w całej Wielkiej Brytanii z informacją o utracie zasiłku Child Benefit.

Cięcia w Child Benefit HM Revenue Wysłało Miliony Listów

Czy do tej pory otrzymywałaś/eś Child Benefit? – zadajesz sobie pytanie czy Ja również otrzymam taki list. Jeśli zarobki jednej z osób w twoim gospodarstwie domowym przekraczają £50.000 rocznie to w zupełności tak, otrzymasz taki list, jeśli nie, nie ma powodów do obaw. Gospodarstwa domowe, w których przynajmniej jedna osoba zarabia więcej niż £50.000 rocznie będzie miała wstrzymany Child Benefit lub zmniejszony. Urzędnicy twierdzą że około 500.000 osób będzie musiało dokonać samooceny finansowej w formularzach podatkowych, oznacza to również falę zapytań ze strony tych osób. Zmiany mają wejść w życie od 7 stycznia, wg. rządu są one podyktowane redukcją planu deficytowego.

Wicepremier Nick Cleg w swojej wypowiedzi na temat cięć w Child Benefit zaznaczył, że cyt”Nie spodziewamy się, że informacja o wstrzymaniu Child Benefit będzie dobrze przyjęta przez te rodziny” dodał także cyt:„Wiele z tych rodzin to ludzie, którzy nie czują się zbyt bogaci”.

Jak można skomentować słowa wicepremiera, sarkazm?, żart?, przecież dochód roczny £50.000 dla jednej osoby to niekiedy marzenie wielu rodzin, gdzie ich łączne dochody osiągają około £32.000 rocznie jak nie mniej.

źródło BBC News.

Reklama

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama