Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

BHP w UK W Trosce o Twoje Bezpieczeństwo

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Polityka Brytyjskiego Health and Safety Executive jest prosta każdy ma prawo do pracy w warunkach niezagrażających jego zdrowiu i HSEbezpieczeństwu. Brytyjskie przepisy BHP chronią również osoby, które pracują w Wielkiej Brytanii bez odpowiednich dokumentów, warto o tym pamiętać w trudnych chwilach, kiedy coś nieprzyjemnego nam się przytrafi w pracy i nasz pracodawca będzie chciał wykorzystać tę sytuację przeciwko nam.

Ale czy warto wchodzić w spory z pracodawcą jeśli powstają obawy co do utraty pracy? Na wszelki wypadek jeśli zdecydujesz się walczyć o swoje prawa do pracy w bezpiecznym środowisku oto kilka rzeczy poniżej do, których pracodawca jest zobowiązany:

1. Przedewszystkim informować o ryzyku i chorobach zawodowych oraz zagrożeniach wynikających z wykonywanej pracy i sposobach jej unikania.
2. Zapewnić pracownikowi bezpłatne szkolenie bhp w zrozumiałej dla niego formie
3. Zapewnić pracownikowi nieodpłatnie sprzęt ochronny „PPE” oraz indywidualną odzież ochronną
4. W miejscu pracy zapewnić toalety, umywalnie, wodę pitną, oraz apteczki ze sprzętem pierwszej pomocy medycznej.
5. Udzielić pracownikowi pierwszej pomocy oraz prowadzić rejestr wypadków i chorób zawodowych.
6. Posiadać odpowiednie ubezpieczenie (tzw. employers liability insurance) pokrywające koszty odszkodowań dla pracowników którzy doznali urazu w wyniku wypadku przy pracy lub zachorowali na chorobę zawodową.

Jeśli zauważymy niedociągnięcia lub zaniedbania w sferze BHP możemy zwrócić się do pracodawcy lub zakładowego przedstawiciela ds.BHP. Jeśli mimo tego problem nie zostanie naprawiony możemy skontaktować się z urzędem HSE – Health and Safety Executive. Nie musimy się obawiać o to że pracodawca dowie się o tym. urząd HSE przyjmuje skargi anonimowo.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *