...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Benefity w UK

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Benefity w UK. Aktualizacja 6 kwietnia 2012.

Kwota wolna od podatku wzrosła z £ 630 do £ 8,105. Wartość niektórych świadczeń wzrośnie o 5,2% wzrost ma związek z inflacją. Zła wiadomość dla par z małymi dziećmi, aby zakwalifikować się na ulgi podatkowe będą musieli pracować nie 16 jak do tej pory lecz 24 godziny. Początek nowego roku podatkowego 6 kwietnia przyniesie znaczną liczbę zmian w podatkach i świadczeniach. Będzie miał wpływ na osobiste finanse rodzin w UK.

Jeśli poszukujesz informacji o zasiłkach, poniżej zamieściliśmy informacje na temat kilku podstawowych zasiłków w UK. Mamy nadzieję, że te informacje będą Tobie pomocne. Jeśli nie skontaktuj się z nami.

 Gdy masz dzieci – Child Tax Credit

Każdy rodzic/opiekun, który ma dziecko w wieku do lat 16, jest uprawniony do ubiegania się o Child Benefit. Dodatkowo można ubiegać się o Benefity w UK jako Child Tax Credit pod warunkiem, że roczny przychód brutto jest mniejszy niż 58 175 tys. funtów.

Jeżeli wychowujesz dziecko sam, przez co nie możesz pracować lub pracujesz mniej niż 16 godz. tygodniowo wtedy możesz być uprawniony do otrzymania Income Support. Jeżeli opiekujesz się dzieckiem, które jest upośledzone fizycznie lub umysłowo i ma do 16 lat, wtedy możesz być uprawniony do otrzymania Disability Living Allowance. Jeżeli opiekujesz się dzieckiem, ale nie jest ono Twoje, wtedy możesz być uprawniony do Guardians Allowance. Jeżeli potrzebujesz pomocy w płaceniu za rzeczy dla dziecka do szkoły lub za jego dojazd do niej i do domu wtedy możesz ubiegać się o pomoc od lokalnych władz. – Money for School Clothing orazMoney for School Transport.

Gdy jesteś zatrudniony – Working Tax Credit

Jeżeli pracujesz mniej niż 16 godzin tygodniowo możesz starać się o Income Support. Pracując więcej niż 16 godzin tygodniowo możesz starać się o Benefity w UK -Working Tax Credit. Jeżeli masz niskie przychody możesz ubiegać się o Housing Benefit i Council Tax Benefit.

Gdy jesteś w ciąży – Statutory Paternity Pay

Jeżeli pracujesz i dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży możesz wtedy starać się o Benefity w UK-Statutory Maternity Pay lub o Statutory Paternity Pay. Gdy nie jesteś zatrudniona lub nie możesz starać się o Statutory Maternity Pay, wtedy może przysługiwać tobie Maternity Allowance. Jeżeli oba powyższe Ci nie przysługują, wtedy możesz postarać się o Incapacity Benefit. Jeżeli nie pracujesz i spodziewasz się dziecka, możesz ubiegać się o Income Support, najwcześniej 11 tygodni przed planowym narodzeniem dziecka.
Jeżeli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, możesz starać się o pomoc w płaceniu twojego czynszu ubiegając sie o Housing Benefit.
Gdy potrzebujesz pomocy w spłacaniu kredytu hipotecznego, wtedy możesz dostać pomoc dzięki Income Support. Możesz także starać się o ulgę na Council Tax ubiegając się o Council Tax Benefit. Możesz dostać pomoc finansową na kupno potrzebnych rzeczy do opieki nad dzieckiem starając się o Sure Start Maternity Grant z Social Fund. Inna pomoc z Social Fund możesz otrzymać w postaci Budgeting Loan lub Crisis Loan (tylko jeżeli miałeś jakiś nieszczęśliwy wypadek) Budgeting Loan może być wykorzystany na kupno lub pokrycie jakiś wydatków np: nowy piec do kuchni lub meble. Oczekujące matki, które są uprawnione do Income Support lub Job Seekers Allowance są również uprawnione do darmowego mleka i witamin, aby się dowiedzieć więcej, należy porozmawiać z urzędnikiem w Jobcentre Plus. Przyszłe matki są również uprawnione do 1 roku po urodzeniu dziecka do bezpłatnych recept oraz bezpłatnej opieki dentystycznej. Można także starać sie o zwrot kosztów podróży (travelling cost) z i do szpitala podczas koniecznego leczenia.

Zaczynasz właśnie nową pracę – Budgeting Loan

Nie zawsze zaczynając nową pracę traci sie prawo do wszystkich zasiłków. W nowej pracy będziesz potrzebować nowych rzeczy lub odpowiednich narzędzi, możesz wtedy ubiegać się o Budgeting Loan z Social Fund.Jeżeli wcześniej otrzymywałeś Income Support lub Job Seekers Allowance i pracowałeś mniej niż 16 godzin tygodniowo w pracy na pól etatu wtedy możesz starać sie Back to Work Bonus.
Jeżeli w twojej nowej pracy będziesz pracować więcej niż 16 godzin tygodniowo wtedy możesz starać się o Working Tax Credit. Jeżeli otrzymywałeś Housing Benefit i / lub Council Tax Benefit teraz możesz starać się, aby je otrzymywać jeszcze do 4 tygodni po rozpoczęciu nowej pracy. Więcej informacji jest tutaj:Extended Payments.

Jesteś samotnym rodzicem – Income Support

Benefity w UK-Income Support jest przeznaczony dla osób, które nie mają lub mają niskie dochody, nie mogą pracować bo opiekują się dzieckiem lub są chorzy lub kalecy.Każdy kto opiekuje się dzieckiem w wieku do 16 lat, jest uprawniony do Child Benefit. Powinieneś także być uprawniony do Child Tax Credit, oraz jeżeli pracujesz na pól etatu lub na cały etat więcej niż 16 godzin tygodniowo, wtedy także możesz obiegać się o Working Tax Credit. Jeżeli opiekujesz się dzieckiem, które jest upośledzone fizycznie lub umysłowo i ma do 16 lat, wtedy możesz być uprawniony do otrzymania Disability Living Allowance. Jeżeli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, możesz starać się o pomoc w płaceniu twojego czynszu ubiegając się o Housing Benefit. Gdy potrzebujesz pomocy w spłacaniu kredytu hipotecznego, wtedy możesz dostać pomoc dziękiIncome Support. Możesz także starać się o ulgę na Council Tax ubiegając się o Council Tax Benefit. Możesz być także uprawniony do dotacji lub pożyczki z Social Fund. Oferuje nisko procentowe kredyty dla osób, które mają niskie lub wcale nie mają dochodów i potrzebują pomocy w płaceniu za podstawowe rzeczy. To czy dostaniesz taką pomoc zależy od twojej osobistej sytuacji.

Jesteś chory lub niepełnosprawny – Statutory Sick Pay

Jeżeli jesteś pracownikiem firmy lub organizacji i nie jesteś w stanie pracować z powodu choroby lub jakiegoś uszkodzenia ciała wtedy możesz starać sie o Benefity w UK-Statutory Sick Pay. Jeżeli jesteś bezrobotnym lub pracujesz na swoje własne konto (self-employed), lub jesteś chory przez więcej niż 28 tygodni. Wtedy możesz starać sie o Incapacity Benefit. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz starać sie o Statutory Sick Pay lub Incapacity Benefit, wtedy możesz ubiegać sie o Income support. Jeżeli potrzebujesz pomocy do opieki nad tobą podczas choroby lub z powodu twojej niepełnosprawności, wtedy możesz ubiegać sie o Care Component, lub mobility component z zasilku Disability Living Allowance. Możesz także starać się o ten zasiłek jeżeli opiekujesz się dzieckiem, które ma do 16 lat i które jest niepełnosprawne fizycznie lub umysłowo. Jeżeli pracujesz więcej niż 16 godzin tygodniowo jesteś uprawniony do Working Tax Credit. Powinieneś także złożyć wniosek o Housing Benefit jeżeli potrzebujesz pomocy w płaceniu czynszu. Gdy potrzebujesz pomocy przy spłacie kredytu hipotecznego wtedy powinieneś ubiegać się o Income Support lub Income-based Job Seekers Allowance.
Możesz starać się również o pomoc w płaceniu części lub nawet całości Council Taxu przez aplikowanie o Council Tax Benefit.
Oprócz powyższych może przysługiwać Tobie:

  • darmowe leki
  • darmowa opieka dentystyczna
  • darmowe sprawdzanie wzroku
  • bony na okulary lub szkła kontaktowe

Możesz być także uprawniony do zwrotu kosztów na dojazd z i do szpitala w trakcie leczenia Travel Cost.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.