Reklama

Amber Gold czy Następny Schemat Ponzi się Zawalił

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

Reklama

Advertisements

Czy Amber Gold działało według tzw. schematu piramidalnego  Ponzi? Kilka rzeczy mogłoby na to wskazywać jak np fakt iż w dziwny sposób zostały wyprowadzone pieniądze ze spółki, które to rzekomo miały być w obrocie z przeznaczeniem na zakup złota w mennicy niemieckiej jak oznajmia prezes Amber Gold Marcin Plichta. Jak czytamy w Rzeczpospolitej dziennikarz w rozmowie z przedstawicielem mennicy niemieckiej usłyszał, że Amber Gold nigdy nie kupowało od nich złota, jak też i nie mogło nim handlować, tak więc skoro tak to wygląda możemy tylko zdecydowanie stwierdzić, że działania Amber Gold od samego początku były skierowane ku jednemu a mianowicie, zamiarowi oskubania innych zagarnięcia kasy i zniknięcia. Zapewne dowiemy się więcej po zakończeniu śledztwa lub w trakcie jego trwania. Na tę chwilę to tylko spekulacje. Jedno jest pewne, że większość osób, która powierzyła swoje pieniądze tej spółce może nigdy ich nie odzyskać a to w zasadzie przpomina trochę schemat piramidalny Ponzi tylko w innym wydaniu. Niech każdy z nas zastanowi się przez moment czy warto jest ulegać pokusie inwestowania w coś gdzie kuszeni jestśmy łatwym i szybkim zyskiem. Mądry człowiek rzekł „co przychodzi łatwo to jest prawdopodobnie niewiele warte”. Schemat Ponzi przybiera rożne postaci i odradza się w nowych wydaniach i nie koniecznie to muszą być inwestycje z szybkorosnącym zyskiem.

Zobacz więcej na temat schematów Ponzi jak działają kliknij tutaj

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pożyczka w UK ONLINE dla każdego do £5000.

 

Stawki od 43,1% APR do 1333% APR. Minimalna długość pożyczki to 1 miesiąc. Maksymalna długość pożyczki to 36 miesięcy. Przykład reprezentatywny: 1200 GBP pożyczone na maksymalnie 75 dni.
Całkowita kwota do spłaty wynosi: 1506 GBP. Naliczane odsetki wynoszą 0,34% dziennie, w wysokości 306 GBP, roczna stopa oprocentowania 124% (zmienna). Reprezentatywne APR: 49,7% (zmienna)

Nie, dziękuję. Zamknij okno