Wiadomości

Wielka Brytania Odmawiała Wypłaty Zasiłków Została Pozwana Przed Trybunał UE

Wielka Brytania zdaniem Komisji Europejskiej odmawiała wypłaty zasiłków dla imigrantów z krajów członkowskich UE. W miniony czwartek trybunal_ueKomisja Europejska pozwała Wielką Brytanię do Trybunału UE.

Komisja Europejska ocenia, że nawet kilkadziesiąt tysięcy obywateli krajów UE, zamieszkujących i pracujących w Wielkiej Brytanii mogło się spotkać z odmową wypłaty należnych im zasiłków. Zdaniem Komisji Europejskiej skargi, które napływały głównie od osób zamieszkujących i pracujących w Wielkiej Brytanii i choć osoby te płaciły podatki spotkały się z odmową wypłaty zasiłku, gdy straciły pracę.

„Komisja Europejska podjęła decyzję o pozwaniu Wielkiej Brytanii przed Trybunał UE z powodu łamania unijnych ustaleń dotyczących świadczeń socjalnych – Naszym zdaniem władze Wielkiej Brytanii zapobiegając tzw. „Turystyce Zasiłkowej” łamały unijne zasady”

– powiedział na konferencji prasowej rzecznik Komisji Europejskiej Jonathan Todd. Dodał również, że Wielka Brytania stosuje swój własny system przyznawania zasiłków zamiast unijnego.

0 Polubione

Udostępnij
Admin (łącznie 116 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Lista Autorów