Auto w UK

Usunąłeś Filtr DPF Twoje Auto Nie Przejdzie MOT

Kierowcy, którzy starają się obejść problemy z filtrem DPF poprzez jego usunięcie, teraz mogą napotkać problemy podczas testu MOT, innymi słowy ich auto nie przejdzie pozytywnie testu.

dpf

W lutym Departament Transportu w UK (DVLA) zmienił zasady dotyczące testów MOT dla zmotoryzowanych, których auta zostały fabrycznie wyposażone w filtr DPF w ramach europejskich przepisów dotyczących zmniejszenia emisji spalin o około 80%. Przepisy te weszły w życie pięć lat temu, ale niektóre silniki miały je przez prawie dwie dekady.

Instalacja filtrów DPF pozytywnie wpływa na środowisko, jak również zmniejsza opłaty związane z podatkiem drogowym (Tax Road). Ale wielu kierowców nowoczesnych samochodów z silnikiem diesla wyposażonego w filtr DPF napotyka koszty związane z wymianą filtra DPF, ponieważ zbyt łatwo ulegają zatkaniu. Problem występuje najczęściej, kiedy auto wykonuje krótkie odcinki, wówczas DPF może się zatkać, ponieważ jest zbyt mało czasu na rozpoczęcie procesu regeneracji.

W rezultacie niektórzy właściciele aut decydują się na usunięcie DPF. Obecnie wiele warsztatów oferuje usunięcie filtrów DPF, jednak jest to przestępstwo, ponieważ pojazd nie spełnia już normy.

Auta z silnikiem diesla produkowane od 2009 roku, powinny być wyposażone w filtr DPF Nowe zmiany w testach MOT jasno określają, że jeśli filtr DPF został usunięty, auto nie przejdzie testu MOT.

0 Polubione

Udostępnij
rafal (łącznie 111 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Lista Autorów