Auto w UK

Tax Road w UK nowe zasady płacenia podatku

Nowe zasady Tax Road w UK wchodzące w życie od 1 Października, zwalniają kierowców od obowiązku umieszczania papierowego krążka na pojeździe. Jeśli posiadasz krążek z okresem ważności po tej dacie będziesz mógł go usunąć z pojazdu i zniszczyć. Nowe zasady dotyczą również mieszkańców z adresem w Irlandii Północnej jednak ci będą wciąż zobligowani pozostawić krążek MOT.

pozyczki-w-uk natychmiastowa decyzja

Tax Road nowe zasady, co to dla nas oznacza

Aby nasze auto pozostało na drodze legalnie będziemy zobligowani wykupić Tax Road, DVLA wciąż będzie wysyłało V11 lub V85/1 przypominając o dacie wygaśnięcia Tax-u.

Kupując auto

Od 1 Października 2014, kiedy kupimy nowe auto Tax Road nie będzie przetransferowany z tym pojazdem. Będziemy zobligowani kupić Tax Road zanim użyjemy pojazdu. Będziemy mogli zakupić tax road korzystając z odcinka New Keeper Supplement (V5C/2) część certyfikatu (V5C) online, lub korzystając z automatycznego serwisu telefonicznego 24/7 pod numerem 0300 123 4321. Alternatywnie będziemy mogli zrobić to w placówce poczty.

Sprzedając Auto

Od 1 Października tax road nie będzie już dłużej transferowany z autem do nowego właściciela. Jeśli wiec sprzedamy auto i poinformujemy o tym DVLA otrzymamy automatyczny zwrot pozostałego tax-u. Zwrot będzie wysłany do właściciela zarejestrowanego w DVLA miej, zatem pewność, że Twoje detale są aktualne.

pozyczki-w-uk

Zwrot pozostałego tax-u

Nie będziemy już dłużej zobligowani do wysłania odrębnej aplikacji o zwrot pozostałego tax-u. DVLA zrobi to automatycznie, kiedy otrzyma informację od osoby na którą pojazd był zarejestrowany kiedy:

  • Pojazd został sprzedany
  • Pojazd został zezłomowany
  • Pojazd został eksportowany
  • Został wykonany SORN
  • Została zmieniona klasa tax-u

Płacąc Tax Road za pośrednictwem Direct Debit

Od 1 Października 2014 nowa forma płacenia tax-u będzie dostępna w formie direct debit (5 Października za pośrednictwem poczty). Forma ta będzie dostępna dla osób, które będą potrzebowały tax od 1 Listopada 2014:

  • Rocznie
  • 6 miesięcy
  • Miesięcznie

Tax będzie automatycznie odnawiany, a płatność będzie kontynuowana do czasu aż anulujemy DD informując o tym DVLA lub robiąc to w naszym banku. Direct Debit będzie anulowany automatycznie kiedy przestaniemy być właścicielami pojazdu, wyślemy SORN, pojazd zostanie zezłomowany lub eksportowany lub też zostanie zmieniona klasa tax-u dla pojazdu.

Sprawdź status tax road kliknij tutaj

2 Polubione

Udostępnij
Admin (łącznie 115 wpisów)

Polecane

Lista Autorów