Wiadomości

Samolot Boeing Dreamliner Uziemiony

Podróżnych planujących odbyć podróż nowym samolotem Boeinga czeka rozczarowanie, nowy Boeing Dreamliner 787 został uziemiony z powodów zagrożenia bezpieczeństwa.

dreamliner

US Sederal Aviation Administration (FFA) wydała dyrektywę aby czasowo wszystkie samoloty Boeing Dreamliner zostały wycofane z eksploatacji w celu przeprowadzenia kontroli bezpieczeństwa. Boeing oswiadczył, że wszystkie samoloty Dreamliner eksploatowane od października 2011 są bezpieczne, jednak ciąg problemów w ostatnich tygodniach wzbudził sporo obiekcji w nowym 787. Wycieki paliwa, pęknięte okno kabiny, problemy hamulcowe i płonąca instalacja elektryczna to niektóre z incydentów, które przyczyniły się do uziemienia Dreamlinera.
W zeszłą środę Dreamliner linii lotniczych All Nippon Airways (ANA) lądował awaryjnie z powodu awarii akumulatora. To spowodowało, że linie lotnicze ANA wycofały z eksploatacji wszystkie 17 Dreamilnerów. US FFA ostrzega społeczność międzynarodową aby wykonały kontrole bezpieczeństwa w eksploatowanych samolotach Dreamliner. Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego zatwierdziła dyrektywę we czwartek. Wśród europejskich linii lotniczych latających Dreamilierem znalazł się Polski LOT. PL LOT był zmuszony odwołać z powodu dyrektywy środowy lot powrotny Z Chicago do Warszawy.

źródło BBC News

0 Polubione

Udostępnij
MojaWyspaUk (łącznie 73 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Lista Autorów