Blog

Problemy z Landlordem w UK – Masz Problem Aby Zapłacić Rent?

Problemy z landlordem w UK czy regularnie płacisz rent? Czy jesteś już na krawędzi eksmitowania z mieszkania przez landlorda. Ważne jest zrozumienie sytuacji, aby była dla Ciebie jasna, dzięki temu będziesz mógł podejść do tego strategicznie.

 

Czy landlord może wyrzucić z domu? Jeżeli jesteś najemcą (ale nie dzielisz przestrzeni) prywatnego właściciela w dowolnym czasie pomiędzy 28 Luty 1997 roku aż do teraz jesteś chroniony jako krótkoterminowy najemca.

Nie będziesz zmuszony do opuszczenia domu bez wypowiedzenia, które wynosi 14 dni, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań. Jeśli nie będziesz w stanie zapłacić czynszu, sprawa może trafić do sądu. Oprócz zapłacenia czynszu mogą zostać dodane koszty sądowe. Lecz nie irytuj się wciąż jest droga wyjścia. Oto kilka kroków które możesz podjąć:

Porozmawiaj z Twoim landlordem

Nie jest to czas, aby ukrywać się przed landlordem. Kiedy otrzymasz wypowiedzenie odbierz to jako znak, że należy w końcu pokazać twarz nawet jeśli nie jesteś pewny, że ona lub ona ma zamiar oddać sprawę do sądu lub zgodzić się na umowę z Tobą. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednia strategia, czas uzbrojony w odpowiednie informacje, jak dokładna data, kiedy będziesz mógł jemu, jej zapłacić.

Szybka wskazówka opracuj plan:

  • Przygotuj listę punktów do omówienia
  • Zapamiętaj je i pracuj z nimi tematycznie.

Następnie umów spotkanie z landlordem, tylko nie recytuj listy przez telefon zaaranżuj konfrontacje twarzą w twarz. Kiedy już nadejdzie czas spotkana z landlordem odłóż na bok strach i obawy, bądź szczery oraz gotowy poprzeć szczerość konkretnym planem. Bądź prosty, przebierając w poruszaniu spraw sprawi, że poczujesz się niepewny w tym czego naprawdę oczekujesz od dialogu. Pamiętaj, że landlord to też człowiek i na pewno ma miejsce na współczucie i zrozumienie w sercu tak długo jak długo nie będziesz konkretny w tym co mówisz.

Jeśli landlord zgodzi się na Twoje warunki jest to dobry czas na to, aby spełnić swoją obietnicę. Jeśli rozmowa nie zakończy się dla Ciebie zgodnie z planem nie rozpaczaj są jeszcze inne rzeczy, które możesz zrobić.

Poproś o poradę.

Możesz to zrobić w czasie lub przed negocjacjami. Jest sporo miejsc do których możesz się udać lokalnie wybierz to, które jest dla Ciebie odpowiednie w danej sytuacji. Organizacje, które zajmują się pomocom dla osób w takiej sytuacji jak Twoja są darmowe, będą mogli zaoferować Tobie pomoc lub co lepsze pomóc Tobie z ułożeniem panu rozmowy o którym mówiliśmy wcześniej.

Poradę od tych organizacji możesz otrzymać online, przez telefon lub w ich biurach. Zależy tylko od Ciebie jaka formę wybierzesz tak by była dla Ciebie komfortowa. Wyjaśnij doradcy w jaki sposób znalazłeś się w obecnej sytuacji informując, że zostałeś pozwany do sądu i poinformuj go o swoim planie. W ten sposób możesz jeszcze zmienić lub opracować zapasową strategię, kiedy pierwotny plan zawiedzie.

Sprawdź swoją umowę najmu.

Zanim zamieszkałeś w domu musiała być podpisana umowa najmu z landlordem. Może być ona w formie pisemnej, ustnej lub domniemanej. Jako część umowy najmu występuje w niej okres na jaki została zawarta, specyficznie daty początku i końca, pojedyncze obowiązki landlorda oraz okres, kiedy zostaniesz poinformowany o końcu wynajmu.

Eksmisja również zależy od tego jakiego rodzaju najemcą jesteś. Jak wspomniane powyżej, jeśli jesteś krótkoterminowym najemcą będą to dwa miesiące na uregulowanie zaległości czynszowych. Niektórzy otrzymują powiadomienia dwumiesięczne w zależności od częstotliwości opłat.

Oceń swoje finanse.

Tak więc teraz kiedy już znasz kroki, aby wzmocnić rzeczy, nadszedł czas przejść do ważnych detali. Twoje miesięczne przychody i wydatki. Zanim podejdziesz do rozmowy z landlordem lub doradca od zadłużenia powinieneś mieć jasność co do wydatków tych ważnych i tych mniej. Oprócz czynszu na drugim miejscu równie ważne są rachunki jak, prąd, gaz, żywność i edukacja. Zredukuj wydatki na podróże i rozrywkę to na pewno Cię nie skrzywdzi na początku może być trudne, ale może przynieść korzyści.

Pamiętaj też o tym, żeby próbować podjąć drogę negocjacji z landlordem jest to na pewno mniej obciążające rozwiązanie, landlord też jest człowiekiem i może się zgodzić na formę jaką zapłacisz czynsz bez uciekania się do bardziej drastycznych środków jak sąd.

0 Polubione

Udostępnij
Admin (łącznie 116 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Lista Autorów