Prawko w UK

Prawo jazdy w UK ile kosztuje kiedy już czas na własne „Lejce”

Prawo jazdy w UK ile kosztuje? Tych, którzy są już szczęśliwymi posiadaczami potocznie nazywanych „lejc” nie trzeba przekonywać jak warto było ubiegać się o prawo jazdy w UK. Mówiąc ubiegać mam na myśli zdać egzamin tu w UK.

Ale ktoś może zapyta, co z Provisional? Proszę, Provisional to nie prawo jazdy, jeśli jednak chcesz na początek złożyć aplikację o provisional to ok, to świetny początek do tego, aby nauczyć się jeździć pod okiem opiekuna,  miej na uwadze i traktuj provisional, jako stację przesiadkową do ubiegania się o Full UK Driving Licence, sam zobaczysz, co mam na myśli, jeśli pozostaniesz do końca artykułu. Na początek benefity a następnie przejdziemy do kosztów uzyskania prawa jazdy oraz co ważniejsze wiedzy, którą musisz zdobyć aby egzamin zdać.

Swoją drogą trochę podziwiam tych ludzi poniekąd zdanie egzaminu z dala od ojczystych dróg, języka to nie takie proste, tym bardziej teraz, kiedy w niektórych częściach Zjednoczonego Królestwa egzaminy nie będą już dłużej odbywały się w języku polskim spowodowały to zmiany w Kwietniu 2014r. Obowiązujące nowe przepisy nakładają obowiązek zdawania egzaminów na prawo jazdy w językach angielskim i walijskim wyjątek stanowi Irlandia Północna gdzie nadal egzamin na prawo jazdy można zdawać w języku polskim.

Powróćmy jednak do prawa jazdy w UK i kosztów. Możesz to zrobić na dwa sposoby: pójść na skróty i wystąpić o wydanie tymczasowego prawa jazdy „Provisional” uprawniającego do poruszania się pojazdami w towarzystwie kierowcy z pełnoprawnym prawem jazdy. To trochę krępujące, kiedy uważasz, że potrafisz jeździć a wciąż musisz prosić się członka rodziny, aby z Tobą pojechał tu i tam. Rzekłbym, że to wstyd, dlaczego więc nie pójść krok do przodu i zaliczyć prawo jazdy na Full, zdać egzamin i cieszyć się pełnią życia oraz benefitami płynącymi z posiadania Full Driving Licence.

Prawo jazdy w UK jakie benefity, jeśli o tym mowa:

Będziesz łatwiej funkcjonował – Odetchnij pełną piersią za kierownicą, jakże frustrujące jest jeżdżenie w towarzystwie mądrali, który wie wszystko lepiej, ponieważ ma pełne prawo jazdy. Uwaga wszyscy właściciele pełnoprawnego prawa jazdy nie obrażajcie się, też jestem pełnoprawnym posiadaczem prawa jazdy i zdarza mi się pouczać kierującego uczącego się poczatkującego właściciela „provisionala”.

Stworzysz sobie warunki kariery – Nie wiem, co tam chcesz w życiu robić, ale jeśli lubisz jeździć to może planujesz zostać zawodowym kierowcą uzyskać kategorię C i D? Kto wie? Bez pełnoprawnego prawa jazdy to niemożliwe.

Prawo jazdy w tym przypadku brytyjskie, jest dodatkowym dokumentem tożsamości i naprawdę posiadanie go ułatwia życie.

Prawo jazdy w UK ile kosztuje – koszty

Zacznijmy od tego, co chyba najbardziej Was nurtuje godziny. Ile trzeba wyjeździć godzin aby, zakwalifikować się do praktycznego egzaminu? Oficjalnie mówi się o 40 godzinach, poniżej znajduje się tabela, w której znajdują się stawki za godzinę jazdy z instruktorem, są tam też inne opłaty związane z nabyciem prawa jazdy, mam nadzieję, że pomogą Tobie skalkulować koszty tego przedsięwzięcia.

Region Anglia, Szkocja i WaliaIrlandia Północna
Tymczasowe prawo jazdy34.00 przez internet 43.00 pocztą65.50
Egzamin teoretyczny25.0025.00
Godzina nauki jazdy z instruktorem18.00 - 28.0018.00 - 25.00
Egzamin praktyczny62.00 – dni robocze 75.00 – wieczory i weekendy45.50 – dni robocze 62.50 – wieczory i weekendy
Wymiana polskiego prawa jazdyUsługa niedostępna przez internet 43.00 pocztą62.50
Wymiana tymczasowego prawa jazdy (provisional driving licence) na pełne prawo jazdy (full licence) po zdaniu egzaminów0.000.00
Duplikat brytyjskiego prawa jazdy (zgubienie, zniszczenie)20.0030.00
Tabelka źródło www.emano.co.uk

Jednak zgodzić tu musimy się również, co do innej kwestii, jest nią wiedza potrzebna do zaliczenia egzaminu na prawo jazdy. Aby zdobyć tę wiedzę możesz poszukać jej sam spędzając długie godziny wciąż pozostając sfrustrowanym lub też udać się w miejsce gdzie znajdziesz wszystko na temat zagadnienia prawa jazdy w UK, kosztów i wsparcia, odwiedź stronę www.emano.co.uk.

Emano już 8 lat szlifuje swoje doświadczenie w tej dziedzinie, tylko pomyśl ilu początkujących kierowców pytało ich o poradę. Znajdziesz u nich informacje o które poszukiwacze najczęściej pytają i które w ich opinii będą dla Ciebie najważniejsze. Emano pomoże Tobie również znaleźć instruktora jeśli go jeszcze nie masz.

 

1 Polubione

Udostępnij
Admin (łącznie 116 wpisów)

One Awesome Comment

Dodaj Swój Komentarz
  • Bardzo przydatny artykuł, właśnie zastanawiałem się nad kursem w Anglii, teraz wiem już wszystko co potrzebuję.

Tutaj możesz komentować

(ex: John Thor) *

(Optional)

Lista Autorów