Auto w UK

Prawo jazdy provisional w UK czy mogę prowadzić auto z ubezpieczeniem, jeśli nie jestem dodany do polisy?

Prawo jazdy provisional w UK, mam angielskie prawo jazdy Provisional Driving Licence od kilku lat, jednak nie miałam jeszcze okazji prowadzić auta. Niedawno mój partner stał się właścicielem auta i kupił ubezpieczenie comprehensive, jednak na polisie widnieje tylko on sam. Niedawno oświadczył, że mogę prowadzić jego auto pod warunkiem, że on będzie podróżował razem ze mną, moje imię jednak nie znajduje się na polisie ubezpieczeniowej, czy to jest legalne? Od kiedy będę jeździła tym autem z kierowcą, obok, który posiada prawo jazdy Full UK i ubezpieczenie comprehensive? Czy wciąż będę potrzebowała własnego ubezpieczenia, aby legalnie poruszać się po drogach UK z moim prawem jazdy provisional? Kasia Londyn.

prov

W nawiązaniu do pytania, zapytaliśmy w kilku miejscach:

Według Brytyjskiego Stowarzyszenia Ubezpieczycieli, każdy kierowca posiadający prawo jazdy provisional w UK powinien być dodany do polisy auta, które będzie prowadził. Pełnoprawny kierowca powinien skontaktować się z ubezpieczycielem w celu poinformowania go o fakcie, ubezpieczyciel zmieni polisę zgodnie z tym. Oznacza to, że będzie naliczona opłata administracyjna oraz zmieniona składka ubezpieczeniowa.

Ubezpieczenie Auta

  • Uzyskaj szybką wycenę ubezpieczenia dla Twojego auta. Twoje zapytanie zostanie wysłane do brokera ubezpieczeniowego, który skontaktuje się Tobą. Rozmowa w języku polskim.
 

Weryfikacja

 

Według DVLA, każdy kierowca z prawem jazdy provisional musi być dodany do polisy ubezpieczeniowej. Jeśli kierowca nie zostanie dodany do polisy może zostać nałożona na niego kara w postaci mandatu karnego w wysokości £300, oraz dodane sześć punktów karnych do prawa jazdy. Dodatkowo właściciel auta może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za udostępnienie pojazdu kierowcy bez ubezpieczenia.

Zgodnie z informacjami na stronie gov.uk, kierowca z prawem jazdy provisional może ćwiczyć umiejętności jazdy samochodem z drugim pełnoprawnym kierowcą z prawem jazdy Full UK, który ukończył 21 lat. Kierowca ten powinien również posiadać prawo jazdy w tej samej kategorii, co jego podopieczny, co najmniej 3 lata. Auto powinno zostać oznaczone tablicą „L” w widocznym miejscu z przodu i tyłu pojazdu, kierowca z prawem jazdy provisional nie może prowadzić auta na autostradzie.

0 Polubione

Udostępnij
rafal (łącznie 111 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Lista Autorów