Technologia

Nowy iPhone 5 Premiera Co Nowego

Nowy iPhone 5 to najlepsze co mogło spotkać iPhone’a od czasu wynalezienia iPhone’a. Tak wiele więcej niż wcześniej a zarazem mniej także. Bardzo smukły wygląd, większy wyświetlacz oraz nowy procesor. Ultra szybki, zużywający mniej energii i całkowicie nowe słuchawki aby zapewnić świetne brzmienie to tylko kilka z atutów nowego iPhone’a aby można było się bardziej z niego cieszyć.

Cienki elegancki i bardzo zdolny tak opisuje swój ulepszony produkt firma Apple czy tak jest zobaczmy. Nowy iPhone jest cieńszy od swoich poprzednich wersji, ma większy wyświetlacz (4cale – 16:9 aspect ratio ) nowy szybszy procesor, najnowsza technologia bezprzewodowa, kamera 8 MP iSight i wiele więcej. Wszystko to zostało zapakowane w piękną aluminiową obudowę, zaprojektowane i wykonane z niespotykaną dotąd precyzją. Nowy iPhone 5 jest cieńszy mierzy zaledwie 7,6 mm i waży zaledwie 112 gram. Jest o 18% cieńszy i 20 % lżejszy niż iPhone 4S.

Większy Wyświetlacz Retina

Apple uważa, że każdy może zrobić większy wyświetlacz dla smartfona, lecz jeśli jest za duży może być niewygodny w użyciu i trudny do zastosowania. iPhone 5 wyposażony jest w 4-calowy wyświetlacz zaprojektowany w odpowiedni sposób, jest większy przy tej samej szerokości jak w wersji 4S. Dlatego też wszystko co do tej pory robiliśmy – np. pisanie na klawiaturze możemy nadal wykonać jedną ręką jednocześnie na większym ekranie, który pozwala widzieć więcej przeglądając strony internetowe, sprawdzając pocztę oraz więcej aplikacji na ekranie. Nowy wyświetlacz Retina jest również bardziej żywy, ma 326 pikseli na cal, oraz większą gęstość niezauważalną dla ludzkiego oka. Nowy wyświetlacz daje 18 % więcej pikseli dla imponującej rozdzielczości 1136×640. Nasycenie kolorów jest o 44% większe, dlatego też z iPhone 5 obraz będzie żywszy i bardziej realistyczny. iPhone 5 umożliwia oglądanie panoramicznego wideo HD w całej okazałości.

Bardzo Szybka Sieć Bezprzewodowa

iPhone 5 obsługuje więcej sieci na całym świecie. To obejmuje zaawansowane sieci takie jak: HSPA, HSPA+ and DC-HSDPA. Łączność bezprzewodowa Dual-Band 802.11, szybkość aż do 150 Mbps.

Procesor A6

Większa wydajność CPU dzięki zastosowaniu nowego procesora A6 sprawi, że otrzymamy lepszą grafikę, a wszystkie operacje będą wykonywane zdecydowanie, zauważalnie szybciej nawet dwukrotnie w porównaniu z procesorem A5 w starszej wersji.

iPhone 5 Przegląd Cen w UK zobacz więcej >>

Lepsze Wykorzystanie Energii

Nowy układ A6 nie jest przeznaczony tylko do szybszej pracy, został również zaprojektowany do pracy z iOS 6, który jest niezwykle energooszczędny. Tak więc przy zwiększonej prędkości iPhone 5 będzie miał wystarczająco dużo energii na cały tydzień – do 8 godzin przeglądania internetu, nawet do 8 godzin rozmów i do 10 godzin odtwarzania wideo.

Zdecydowanie Ulepszony Dźwięk

 

Podobnie jak odciski palców, uszy są unikalną częścią ciała. Co oznacza, że słuchawki douszne pasują inaczej do każdego z nas. Tak więc firma Apple tym razem rozpoczęła projektowanie słuchawek od ucha. Słuchawki były testowane prototypowo na ponad setce różnych osób, wszystko to celem stworzenia wkładek, które spoczywają wygodnie w środku. Słuchawki douszne to dopiero początek poprawy audio, w projekcie nowego iPhone’a 5 zostały dodane trzy mikrofony; jeden z przodu, jeden z tyłu i jeden na dole . Dzięki technice kierunkowej dźwięku, wszystkie trzy mikrofony mają za zadanie sprawić aby nasz rozmówca dobrze nas słyszał nawet wtedy, kiedy znajdujemy się w zatłoczonym głośnym miejscu.

iSight Kamera

Trudno uwierzyć, że zdjęcia zrobione telefonem komórkowym mogą wyglądać tak świetnie, a jeżeli tak wygladają to musi to być iPhone. Nowa funkcja panorama pozwala teraz rejestrować wszystko od spotkania rodzinnego, zdjęcia rodzinnego po duże panoramiczne zdjęcia krajobrazu. Jednym płynnym ruchem można zrobić zdjęcie pod kątem 240 stopni. Żyroskop, procesor A6 oraz aplikacja „Camera” wspólnie tworzą jedną płynną, wysokiej rozdzielczości panoramę do 28 megapikseli. Jeszcze lepsze cechy. Aplikacja Camera posiada również ulepszenia w tym 40 procent szybsze, lepsze przechwytywanie zdjęć w słabym świetle oraz redukcję szumów. Ulepszone nagrywanie wideo HD. Zapis wideo 1080p HD z kamery iSight, lepsza stabilizacja obrazu sprawi, że z powodzeniem możemy zapisać obraz wideo w wysokiej jakości HD. Detekcja do 10 twarzy oznacza, że każdy może się znaleźć w centrum uwagi, możemy również podczas nagrywania wykonać zdjęcia dzięki czemu uchwycimy ważne chwile.

iOS 6 Najbardziej Zaawansowane Oprogramowanie w Telefonie Komórkowym

Fundament iPhone

U podstaw każdego iPhone’a, jest iOS. Obejmuje on wszystkie wbudowane aplikacje używane na co dzień i wszystkie intuicyjne technologie – jak multi touch i Siri. To sprawia, że iPhone tak zaawansowany z każdą aktualizacją iOS daje jeszcze więcej możliwości. W nowym iPhone 5 znajdziemy najnowszą wersję iOS 6, inaczej to ujmując tak prosto z pudełka mamy ponad 200 nowych funkcji aby to co robimy na co dzień zrobić jeszcze lepiej.

 

0 Polubione

Udostępnij
rafal (łącznie 111 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Lista Autorów