Finanse

Mortgage-Kredyt Hipoteczny w UK Czy Tańszy?

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w UK może być korzystniejsze po tym jak Bank Angielski uruchomił nowy program dla pożyczkodawców, aby więcej pieniędzy było dostępnych dla właścicieli domów i firm.


W ramach środków inicjatywy kredytowej Bank Anglii będzie pożyczał pieniądze instytucjom finansowym poniżej rynkowych stóp procentowych, aby potem śledzić postępy nowego programu.

pozyczki-w-uk natychmiastowa decyzja

Program zastąpi obecny krajowy sytem gwarancji kredytowej

pozyczki-w-uk

Niektórzy kredytodawcy pożyczek hipotecznych już obniżyli koszty długoterminowych ofert w stałym oprocentowaniu. W ciągu ostatnich tygodni kilku największych z nich: HSBC, NatWest, Santander oraz Nationwide zmniejszyli swoje oprocentowanie kredytów hipotecznych do poziomu poniżej 3%. Są to najniższe długoterminowe oprocentowania kredytów hipotecznych do tej pory nie spotykanych w Wielkiej Brytanii, choć są one dostępne tylko dla niewielkiej grupy kredytobiorców, którzy mogą odłozyć 40% depozytu.

Odpowiedź na skargi

Celem nowego programu Banku Anglii nie jest wprowadzenie życia w konający rynek nieruchomości. Celem programu jest uczynienie tańszych pożyczek dla małych i średnich spoza sektora finansowego. To ta własnie grupa skarżyła się przez kilka lat, na to że banki są w głównej mierze nastawione na gromadzenie gotówki zamiast udzielenia pożyczek kredytobiorcom nawet tym z niską grupą ryzyka.

źródło BBC News.

 

0 Polubione

Udostępnij
Admin (łącznie 115 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Polecane

Lista Autorów