Finanse

Jak Dostać z Powrotem Pieniądze za Świąteczne Prezenty Te Niechciane Uszkodzone i Te Które Nigdy Nie Dotarły

Wszyscy ciężko pracujemy aby wybrać te właściwe prezenty dla bliskich, dzieci na święta, lecz kupowanie prezentów nie zawsze idzie zgodnie z planem. Nietrafione rozmiary, uszkodzone towary, to tylko niektóre ze Świątecznych niespodzianek.

moja-wyspa

Pamiętajmy jednak, że zwrot niechcianych prezentów, lub też ich zamiana może być naprawdę proste, jeśli znasz swoje prawa. Dlatego miej pewność aby w pierwszej kolejności pilnych zadań do wykonania po świątecznej gorączce mieć zwroty tych towarów, tak aby uniknąć Świątecznego rozczarowania.

Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych sklepów w UK oferujących możliwość zwrotu towarów zakupionych na Świątecznych warunkach.

ASOSMożemy zwrócić towary zakupione po 1 Listopada przed końcem Stycznia.
AmazonJeśli Twój produkt został wysłany po 1 Listopada przed końcem roku, możesz odesłać towar przed końcem Stycznia.
DebenhamsZakupy zrobione w sklepie oraz online w datach pomiędzy 15 Października - 24 Grudnia, mogą zostać zwrócone przezd 31 Stycznia 2014.
House of FraserPrezenty zakupione mogą zostać zwrócone przed 7 Stycznia 2014
SainsburyBędziemy mogli zwrócić każdy prezent zakupiony w okresie 1 Listopada 2013 - 3 Stycznia 2014 mamy na to czas do 31 Stycznia 2014.
Tesco DirectKsiążki i sprzęt mamy tylko 14 dni na zwrot zgodnie z dowodem zakupu, pozostałe towary obejmuje polityka zwrotu 28 dni od daty zakupu.
TK MaxxTK Maxx umożliwi nam zamianę naszych towarów zakupione w sklepie, jako Świateczne prezenty, które zostały zakupione w terminie od 9 Października, będziemy mogli je wymieninć na inne lub też kupny upominkowe.

Prezent nigdy nie dotarł

Kiedy zamówiłeś towary? Świąteczne dostawy zostały określone, lub była data dostawy objęta polityką refundacji. Dużo firm wykorzystuje niecne techniki obiecując dostarczenie prezentów jako sztuczkę, tak więc jeśli pozwolili Tobie polec, Ty zrób to samo, zażądaj zwrotu pieniędzy. Należy dokładnie sprawdzić warunki korzystania.

To nie jest to co zamówiłem

Zamówiłeś coś online, lecz kiedy przyszło okazało się że jest to zupełnie coś innego od tego co widziałeś na stronie sprzedawcy? Możesz zwrócić to i zaoszczędzić pieniądze, lecz musisz się pospieszyć. Ochrona Praw Konsumenta w UK daje Tobie 7 pracujących dni od daty kiedy towar został doręczony aby skasować zamówienie i odesłać towar. Sprzedawca powinien zwrócić pieniądze w przeciągu 30 dni. Wyjątek mogą tu stanowić płyty DVD, gry komputerowe, które zostały już otwarte.

Uszkodzony Towar

Jeśli zamówimy prezent dla kogoś kto mieszka w innej części kraju i ów prezent zostanie tam doręczony okazując się uszkodzony, na nas spoczywa obowiązek dostarczenia uszkodzonego towaru do sklepu celem wymiany lub naprawy. Aczkolwiek możemy uniknąć tego koszmaru kupując towar jako „Prezent”, należy od tym nadmienić sprzedawcy aby podpisał dowód zakupu jako „Prezent” lub imię dla kogo jest on adresowany. W ten sposób przedmiot może zostać rozpoznany jako prezent i z powodzeniem reklamacja może zostać załatwiona przez samego obdarowanego. Nie wszystkie jednak sklepy akceptują tego typu transakcje.

0 Polubione

Udostępnij
rafal (łącznie 111 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Lista Autorów