Twoja Opinia

Fikcyjne Zatrudnienie w UK Ucieczka Przed ZUS-em Czy Tak Jest Na Pewno

Jako by krąży opinia, że rejestrując firmę w UK będąc w Polsce można uniknąć płacenia ZUS-u oraz podatków w Polsce. Ale czy tak  jest w rzeczywistości?

pozyczki-w-uk natychmiastowa decyzja

Możemy zaobserwować, że w UK pojawiło się wiele firm oferujących obniżkę ZUS poprzez zatrudnienie w UK, lub też fikcyjną pracę w Wielkiej Brytanii. Jeżeli ktoś prowadzi firmę w Polsce, a jest zatrudniony w innym kraju w tym przypadku w UK, to może wybrać w którym kraju odprowadza tzw. ZUS i płaci podatki, a że w Anglii ta opłata jest znikoma w porównaniu do dochodów to wiadomo. Problem jednak prawny polega na tym, że tak by było jeżeli ta praca byłaby fizycznie wykonywana w Anglii. W prawie podatkowym jest tak, że to podatnik musi udowodnić gdzie jest jego ognisko zainteresowań czyli w tym przypadku, gdzie dokładnie jest rezydentem podatkowym. Jeśli więc przebywamy w roku podatkowym przez 183 dni w Wielkiej Brytanii jesteśmy rezydentem podatkowym w UK, jeśli w Polsce jesteśmy rezydentem podatkowym w Polsce. Pozostaje teraz kwestia udowodnienia fikcyjnego zatrudnienia w UK przed polskim urzędem skarbowym, że nasze ognisko zainteresowań przez ten okres było w Anglii, jeśli tego nie zrobimy, możemy narazić się na konsekwencje prawne.

pozyczki-w-uk

Bądźmy rozważni, czy chęć zaoszczędzenia pieniędzy poprzez fikcyjne zatrudnienie na wyspach jest tego warta, czy warto zawierzyć komuś kto proponuje nam ucieczkę od nie płacenia ZUS-u, nie wiedząc tak dokładnie co za tym idzie.

Jeśli interesuje Cię zdobycie informacji na ten temat zapraszam do odwiedzenia tej strony, gdzie jest duży zasób wiedzy na ten temat:http://www.asbiro.pl/klub/filmy/?vid=1990222098

Pozostaw komentarz, wyraź opinię jakie jest Twoje zdanie na ten temat.

2 Polubione

Udostępnij
MojaWyspaUk (łącznie 73 wpisów)

2 Awesome Comments

Dodaj Swój Komentarz
  • Jorrs

    Polecam dokładnie poczytać co i jak działa w takiej sytuacji – czesto taka rejestracja to naprawdę dobra opcja, szczególnie jeśli firma faktycznie świadczy usługi w różnych krajach, wtedy nikt nie ma prawa się przyczepić a przepisy dop[uszczają taki wybór.

  • BanMaj

    No własnie ja się zastanawiam nad przeniesieniem.

    Polecacie jakies firmy?

    Ja w necie znalazłam kilka pozytywnych opinii o p. Kurniku – czy ktos z nim współpracował i mógłby sie wypowiedziec?

Tutaj możesz komentować

(ex: John Thor) *

(Optional)

Polecane

Lista Autorów