Technologia

Facebook Wada Systemu Zabezpieczeń

Czy nasze konto na Facebook mogło być narażone na nieautoryzowane użycie przez osoby trzecie? Wygląda na to że tak.

pozyczki-w-uk natychmiastowa decyzja

Wada systemu zabezpieczeń facebook została umieszczona na stronie „Hacker News”. Wiadomość zawierała ciąg linku, który to prawdopodobnie został zaindeksowany przez Google. Użycie go w wyszukiwarce Google kierowało do konta użytkownika facebook i tym samym dostęp bez konieczności użycia hasła.

Wiadomość umieszczona na stronie „Hacker News” zawierała wynik wyszukiwania (link), który pozwala szybko zalogować się na koncie facebook, powiadomienia email o aktualizacji statusu innych użytkowników zawierają łącze które pozwala użytkownikowi szybko zalogować się na swoje konto. W komentarzu do wiadomości na stronie „Hacker News” inżynier z facebook Matt Jones powiedział, że linki te zazwyczaj są wysyłane na adres email posiadacza konta facebook. Linki wysłane w ten sposób są klikalne tylko raz, cyt:”Aby wyszukiwarka mogła zindeksować linki w wiadomości email, wiadomość taka musiałaby zostać umieszczona w sieci”

pozyczki-w-uk

Matt Jones zarzuca serwisom pocztowym obsługującym konta pocztowe użytkowników facebook, że te z kolei wykonały złą pracę jeśli chodzi o ochronę archiwizowanych wiadomości. Jak dodaje inżynier z facebook większość z miliona linków o których mowa została już zabezpieczona cyt.”Niezależnie od tego, ze względu na fakt, że niektóre linki zostały ujawnione podjęliśmy decyzję o wyłączeniu tej funkcji powiadamiania do czasu kiedy będziemy mogli zapewnić lepsze bezpieczeństwo dla użytkowników, których treść wiadomości email była publicznie widoczna w sieci” dodał „Facebook podjął już kroki w celu zabezpieczenia kont osób, których dotyczyła wada systemu zabezpieczeń”, większość z tych kont należy do użytkowników z Rosji i Chin.

W oficjalnym oświadczeniu facebook oznajmił, że cyt:„Linki były wysyłane bezpośrednio na prywatne adresy email, aby ułatwić ludziom łatwy dostęp do konta, a facebook nigdy nie udostępniał ich publicznie tak aby mogły zostać zaindeksowane przez wyszukiwarki internetowe”.

źródło BBC News.

 

0 Polubione

Udostępnij
MojaWyspaUk (łącznie 73 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Polecane

Lista Autorów