Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Długi w UK Pomoc Zadłużenie w UK Jak Poradzić Sobie z Długami

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Długi w UK są czymś oczywistym, pomoc dla osób zadłużonych w UK regulowana prawem dostępna jest dla każdego, ale zanim do tego przejdziemy, przyjrzyjmy się trochę długom, jak powstają i w jaki sposób możemy uniknąć niekomfortowych sytuacji związanych z wizytą komornika.

dlugi w uk

Nie akceptuj nigdy doraźnego rozwiązania, zajmując się długotrwałym problemem

– Daniel S. Pena, Deals and Acquisitions

Zaciąganie długów jest obecnie dla wielu ludzi sprawą oczywistą, ale długi długom nierówne. Uzyskując pożyczkę na hipotekę domu zaciągamy dług hipoteczny, czyli obciążamy tę nieruchomość długami. Jest to specyficzna sytuacja. Pomijając ten sposób kredytowania, pieniądze można pożyczać tylko dla siebie i dla swojej firmy.

Meble, nowy samochód, urlop w Hiszpanii, zestaw Hi-FI, telewizor Sony z szerokim ekranem, komórka do użytku osobistego to tylko kilka klasycznych przykładów, które często są przykładem zaciągania długów konsumpcyjnych. Do tego jeszcze ten wspaniały wynalazek w postaci kart kredytowych! Sami nie musimy za nic płacić, zrobi to za nas dostawca karty kredytowej, przynajmniej na początku.

Chcemy koniecznie żyć jak ludzie zamożni, bynajmniej takimi chcemy się widzieć w przyszłości. Wkrótce jednak zacznie do nas wracać jak bumerang przeszłość w postaci rachunków, napomnień i rosnących rat długu. Ponieważ z reguły mamy pracę i tak nam się wydaje, niezłe zarobki, możemy więc posiłkować się nowym kredytem, aby spłacić nim stary. W ten oto sposób powoli, ale systematycznie wpadamy w wir zadłużenia ciągnący nas do dołu.

Nie wiem jak wygląda Twoja obecna sytuacja finansowa, być może wpis, który właśnie czytasz jest dla Ciebie ostatnią deską ratunku. Być może w ogóle nie masz długów konsumpcyjnych. Być może masz, co prawda długi, ale niezbyt wysokie żeby Cię to przerażało. Gdyby nawet tak było, przeczytaj do końca. Jest bardzo prawdopodobne, że zmienisz swoją opinię zgodnie z zasadą: najtrudniejszy jest początek, potem już jakoś wszystko się toczy…

Głupie i Inteligentne Długi

Wielu młodych ludzi uważa, że mieszkanie, do którego się wprowadza, musi być natychmiast kompletnie wyposażone i dlatego się zadłużają. Namawiałbym do poniechania takich zamiarów. Przypomnij sobie: „To, czego bardzo pragniemy, niekoniecznie jest tym, czego potrzebujemy”. Zupełnie inaczej ma się sytuacja, jeżeli starasz się stworzyć warunki rozwoju swojej własnej firmie. W dzisiejszych czasach rozkwit firmy jest uzależniony od dwóch podstawowych filarów: IL – innych ludzi, oraz PIL – pieniędzy innych ludzi. Spróbujmy jednak prześledzić korzyści i niekorzyści płynące z zaciągania długów konsumpcyjnych. Najpierw może zajmijmy się korzyściami.

Powiedzmy sobie wyraźnie, korzyści nie ma. Długi konsumpcyjne są: głupie, destruktywne, głupie, niemotywacyjne. Poza tym długi osłabiają wszelką skłonność do działania i często prowadzą do sytuacji bez wyjścia. Dlaczego? Mamy dwie możliwości wykorzystania naszej energii: możemy skoncentrować się na działaniach związanych z planem perspektywicznym, który uzdrowi naszą sytuacje finansową, albo na rozwiązaniach doraźnych.

Długi Jak Powstają?

Jak powstają długi? Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nasza obecna sytuacja finansowa, w której się znaleźliśmy została stworzona przez nas samych. Dlaczego? Bo mieliśmy albo mamy nieprawidłowe przekonanie.

Jest rzeczą naturalną, że robimy wszystko, by nie przeżyć rozczarowania i poczuć się radośnie. Długi zaciągamy z reguły, dlatego, że staramy się uniknąć jakiegoś rozczarowania. Na przykład nie możemy sobie na coś pozwolić i w zamian musimy z czegoś zrezygnować z jakieś rzeczy, a rezygnacja wiąże się z rozczarowaniem. Z drugiej strony natomiast wiemy, że radość sprawiłoby nam kupienie pięknej sukienki, albo zafundowanie udanego urlopu.

Jedenaście Praktycznych Wskazówek Dotyczących Zlikwidowania Długów.

  1. Wszystkie swoje działania starajmy się podporządkować dalekiemu celowi. Zastanówmy się nad tym, czy to, co myślimy i czujemy, przyczynia się do osiągnięcia celu.
  2. Zmieńmy przekonania, bez tego stosowanie praktycznych wskazówek znaczy tyle, co plucie pod wiatr.
  3. Nie pozwalajmy sobie na stwierdzenie: „Taka suma przecież nie ma żadnego znaczenia”. Odtąd liczy się każdy wydany funt.
  4. Wypiszmy swoje wydatki. Wiem, że ta czynność może wydać się mecząca, ale zapewniam, że się opłaca. Kierujmy się planem budżetowym, jeśli nawet będzie sprawiał trudności.
  5. Zniszczmy karty kredytowe, którymi możemy płacić w sklepach. Zostawmy tylko kartę, którą możemy wypłacać pieniądze z bankomatu. Zróbmy to natychmiast!
  6. Zróbmy listę wpływów, które powinniśmy otrzymać. Osobiście wyegzekwuj należności od swoich dłużników. Zaproponuj im spłacanie długu w ratach. Za każdą wpłatę podziękuj.
  7. Porozmawiaj z Twoimi wierzycielami. Ukrywanie się nic nie pomoże, spowoduje tylko nieporozumienia i kłopoty. Jeżeli jednak będziesz z nimi rozmawiał z nimi otwarcie, większość z nich zgodzi się na rozłożenie spłat. Jeśli jednak mimo Twoich wysiłków, negocjacje nie zakończą się pomyślnie mam dla Ciebie rozwiązanie, które niezależnie od decyzji Twoich wierzycieli ochronie Ciebie => zobacz więcej
  8. Zaproponuj maksymalnie połowę tej sumy, którą masz miesięcznie do dyspozycji. Zrób to po pierwsze, dlatego, że chcesz od razu zacząć oszczędzać, i po drugie, dlatego, że musisz zawsze być w stanie wykonać zobowiązania płatnicze.
  9. Dokładnie przemyśl każdy wydatek. Zanim wydasz pieniądze, zastanów się nad tym, czy jest to rzeczywiście konieczne
  10. Poszukaj dodatkowych źródeł zarobkowania. Pamiętaj analiza swoich finansów jest bardzo ważna, a dodatkowe źródła zarobkowania mogą wspomóc spłatę długów szczególnie na początku naprawiania naszych finansów, kiedy jesteśmy pod kreską.
  11. Ustal sobie maksymalną sumę, jaką będziesz mógł wydać w miesiącu, i określ minimalny dochód miesięczny.

Co Zrobić, Kiedy Nie Ma Szans Na Spłatę Długów

Pamiętać należy, że nie ma sytuacji bez wyjścia, dotyczy to też samych długów. Ciągłe ponaglenia, widmo niepewnej przyszłości z tym związanej, może poważnie wpłynąć na nasze życie. Problemy są częścią życia, ktoś mógłby powiedzieć, jeśli ich nie ma, to nie czujesz, że żyjesz. Jeżeli uważasz, że nie jesteś w stanie poradzić sobie z długami, powinieneś przyjrzeć się bliżej programowi nazywanemu IVA ( Individual Voluntary Arrangements) – Indywidualny Dobrowolny Układ.

Czym jest IVA, i kto może z niego skorzystać? O tym już niedługo, nie zapomnij nas odwiedzić wkrótce.

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

  1. Temat długów dla Polaków jest wciaż tematem tabu. Wszystko wynika z nieznajomości prawa międzynarodowego oraz z naszej mentalności. Wiele może być niezależnych przyczyn powstania zadłużenia powodującego tzw. spiralę zadłużenia. Jak się chronić? Jak zacząć nowe życie? Jak biznesmen moze podnieść sie po upadku firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *